“Jūrmala/Betsafe” arī otrajā spēlē uzvar LU un nonāk uzvaras attālumā no LBL pusfināla

12/04/2019 22:02

“Jūrmala”/”Betsafe” piektdien nonāca vienas uzvaras attālumā no “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla sasniegšanas.

Jūrmalnieki ceturtdaļfināla otrajā mačā viesos ar rezultātu 60:55 (16:5, 21:22, 11:12, 12:16) pārspēja “Latvijas Universitātes” (LU) komandu, sērijā līdz trim uzvarām panākot 2-0.

Uzvarētājiem pa 12 punktiem iemeta Jurijs Aleksejevs un Kaspars Vecvagars, bet desmit punkti bija Laurim Blauam. Tikmēr LU rindās 15 punktus guva Rendijs Feikners, bet 11 punkti bija Kārlim Žundam.

Laukuma saimnieki spēles pirmajās desmit minūtēs guva tikai nieka piecus punktus, kas Jūrmalas komandai pirmo ceturksni ļāva uzvarēt ar 16:5. Otrajā ceturtdaļā spēlē izlīdzinājās, un LU no 14 punktu deficīta pietuvojās līdz mīnus trim punktiem, taču puslaika nogalē labāki bija viesi, kuri pārtraukumā devās ar desmit punktu handikapu (37:27).

Trešajā ceturtdaļā “Jūrmala”/”Betsafe” pārsvars turējās desmit punktu robežās, bet ceturtajā ceturtdaļā tas vairākas reizes tika samazināts līdz pieciem punktiem. Divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām LU bija iespēja pietuvoties līdz mīnus diviem punktiem, taču Aivis Lēmanis realizēja tikai vienu no trim “sodiņiem” (50:54). Otrā laukuma galā ar tālmetienu atbildēja Uģis Pinete, atgūstot viesiem drošu vadību.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 40 sekundes, Kristaps Pļavnieks kļūdījās piespēlē, kā rezultātā LU pretuzbrukums noslēdzās ar Rendija Feiknera tālmetienu, kas viesu pārsvaru samazināja līdz pieciem punktiem (59:54). Tiesa, spēles pēdējā pusminūtē Jūrmalas basketbolisti vadību noturēja un svinēja uzvaru.

LU komandai šajā mačā nevarēja palīdzēt vienības līderis Linards Jaunzems.

Jūrmalnieki trešdien savā laukumā svinēja uzvaru ar 72:56. Trešā cīņa būs svētdien atkal Jūrmalā, bet šī pāra uzvarētāja pusfinālā spēkosies ar Latvijas čempioni “Ventspili”.

Nevienai no šī pāra vienībām neizdevās kvalificēties “OlyBet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas izslēgšanas turnīram. Jūrmalas klubs ar 13 uzvarām 28 cīņās palika devītajā vietā, kamēr LU ar deviņiem panākumiem bija 11.pozīcijā.

Abu komandu savstarpējās spēlēs uzvaras guva “Jūrmala”/”Betsafe” – 80:62 un 62:55.

Savukārt otrā ceturtdaļfinālā “Ogre” ar 2-0 ir vadībā pret “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” vienību. Šī pāra uzvarētāja pusfinālā spēkosies ar “VEF Rīga” basketbolistiem.

Izslēgšanas turnīra pirmā kārta brīva ir “Ventspils” un “VEF Rīga” vienībām – divām spēcīgākajām pašmāju komandām pēc Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas pamatturnīra. “Ventspils” nedēļas nogalē kļuva par Latvijas-Igaunijas līgas čempioni, finālā pārspējot tieši “VEF Rīga” vienību.

Sezonu jau noslēgušas “Liepāja” un “Jēkabpils”/”SMScredit.lv” komandas, kas netika pašmāju sešu labāko vienību pulkā.

Pērn par Latvijas čempioniem pirmo reizi kopš 2014. gada kļuva “Ventspils” basketbolisti, kuri finālsērijā ar 4-2 pieveica “VEF Rīga” komandu.