Kādreizējā UFC zvaigzne: Oliveira ar uzvaru pret Mahačevu kļūtu par visu laiku labāko savā kategorijā

17/10/2022 21:58
Nokopēts
Čārlzs Oliveira

Kādreizējais jauktās cīņas mākslas (MMA) speciālists un “Ultimate Fighting Championship” (UFC) slavas zālē godinātais cīkstonis Maikls Bispings savā “YouTube” kanālā atzinis, ka brazīlietis Čārlzs Oliveira (33-8) uzvaras gadījumā “UFC 280” šovā pret krievu Islamu Mahačevu (22-1) varētu tikt uzskatīts par visu laiku labāko vieglās svara kategorijas cīkstoni.

“UFC 280” bijušais vieglās svara kategorijas čempions Oliveira tiksies ar Mahačevu par titulu, kuru viņš nekad nav zaudējis – vismaz ne oktagonā. Brazīlietim šī gada maijā tika atņemta josta pirms viņa paredzētās “UFC 274” titula aizstāvēšanas dueļa pret Džastinu Geidži, kad viņš vieglās svara kategorijas limitu – 155 mārciņas (70,3 kilogrami) – pārsniedza par 0,5 mārciņām jeb aptuveni 226 gramiem.

Oliveira pret Geidži izcīnīja uzvaru jau pirmajā raundā, neradot šaubas par viņa izcilības statusu, lai gan viņam vairs nepieder tituls. Viņam ir iespēja to atgūt sestdien pret Mahačevu, un, vismaz pēc Bispinga domām, Oliveira ar uzvaru var pārspēt UFC Slavas zāles pārstāvi Habibu Nurmagomedovu kā visu laiku labāko vieglās svara kategorijas cīkstoni.   “Visu laiku labākā tituls? Es domāju, ka, ja Čārlzs šajā nedēļas nogalē uzvar Islamu, es domāju, ka tas tagad pieder Čārlzam. Es tiešām tam ticu, ”sacīja Bispings. “Es domāju, ka viņš būs Habibu pārspējis tikai tāpēc, ka viņš būtu pieveicis visus tiešos konkurentus. Un tā nav Habiba vaina, taču nevar noliegt skaitļus, impulsu un vēsturi, ko Oliveira veido.”

32 gadus vecajam Oliveiram ir 11 cīņu uzvaru sērija, tostarp pret tādiem pretiniekiem Geidžī, Dastinu Porjē, Maiklu Čendleru, Toniju Fērgusonu un Kevinu Lī. UFC leģenda Bispings titulētājam Dagestānas cīkstonim kā argumentu par visu laiku labākā statusu minēja viņa statistiku “būrī” – viņš karjeru noslēdza bez zaudējumiem. “Ir Habiba gadījums – viņa rekords MMA kopumā 29-0, UFC cīņās 13-0, un viņš bija viens no dominējošākajiem cīnītājiem, kāds UFC jebkad bija redzēts,” secināja Bispings. “Viņš karjeras laikā zaudēja tikai divus raundus –  ļoti, ļoti tuvā cīņā, pirmajā raundā pret Džastinu Geidži, kā aŗī trešajā raundā pret Konoru Makgregoru, kas arī bija ļoti līdzvērtīgs raunds. Viņš nekad netika nokdaunots, pat “izsists no sliedēm”.”

“UFC 280” notiks sestdien, 22. oktobrī “Etihad” arēnā Abū Dabī.

Habibs par savu audzēkni pirms “UFC 280”: Viņam vajadzētu “pārbraukt pāri” Oliveiram

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām