Kalējam Ķegumā “EMX Open” klasē septītā vieta, Macuks krīt un paliek bez punktiem

11/08/2020 19:24
Toms Macuks

Latvijas motokrosa braucējs Kārlis Kalējs otrdien Ķegumā Eiropas čempionāta “Open” klasē (“EMX Open”) izcīnīja septīto vietu, viņa tautietis Arnolds Sniķeris divu braucienu summā ieņēma 12.vietu, kamēr Eiropas čempionāta 250 kubikcentimetru (EMX 250) klasē Tomass Šileika ieņēma 11.vietu posmā, bet Žuks ierindojās 29.vietā.

Divu braucienu summā par uzvarētāju tika kronēts igaunis Karels Kutsars, kurš nopelnīja 47 punktus. Tikpat punktu nopelnīja arī soms Kims Savaste, kurš uzvarēja pirmajā braucienā, bet 38 punkti un trešā pozīcija Stefanam Ekeroldam no Vācijas. Kalējs divu braucienu summā ar 27 punktiem izcīnīja septīto vietu, bet Sniķeris ar 15 punktiem bija 12 starp 25 braucējiem.

“EMX Open” klases pirmajā braucienā Kalējs ierindojās septītajā pozīcijā un līderim zaudēja vienu minūti un 16,847 sekundes. Arnolds Sniķeris finiša līniju sasniedz piecas vietas zemāk un uzvarētājam zaudēja gandrīz vienu minūti un 40 sekundes.

Pirmajā braucienā pārākais bija soms Savaste, bet aiz viņa ierindojās igaunis Kutsars un vēl viens Somijas braucējs Miro Sihvonens.

Otrajā braucienā Kalējs pēdējā aplī nespēja noturēt septīto pozīciju un finišēja astotajā vietā. Savukārt Sniķeris otrajā braucienā ierindojās 15.pozīcijā.

Ātrākais otrajā braucienā bija Kutsars, bet aiz viņa sekoja Savaste un Ekerolds.

“EMX Open” klasē otrdien pie punktiem netika iepriekšējā etapa uzvarētājs Toms Macuks, kurš pirmajā braucienā tika diskvalificēts par trases saīsināšanu, bet otrajā viņš krita, ierindodamies 26.vietā un punktus nenopelnīdams.

Jaunizveidotajā “EMX Open” klasē kopvērtējuma līderis ar 91 punktu ir Kutsars, 77 punktus iekrājis Savaste, bet par četriem mazāk ir Ekeroldam. Kalējs ar 53 punktiem ir septītais, kamēr Macuks ar 50 punktiem ieņem astoto pozīciju. Savukārt Sniķeris ar 31 punktu atrodams 13.vietā.

Tikmēr Eiropas čempionāta 250 kubikcentimetru (EMX 250) klasē Tomass Šileika pirmajā braucienā ierindojās 13.vietā, līderim zaudējot nepilnu minūti. Viņa tautietis Rainers Žuks bija ierindojās 27.pozīcijā.

Otrajā braucienā Šileika finišēja desmitajā vietā, brauciena uzvarētājam francūzim Tibo Benistānam zaudējot 40,940 sekundes, bet 24.vietā ierindojās Žuks, līderim zaudēdams divas minūtes un 2,466 sekundes.

Ar 50 punktiem par posma uzvarētāju kļuva Benistāns, kurš aiz sevis atstāja igauni Meico Vetiku ar 35 punktiem un zviedru Isaku Giftingu ar 31 punktu. Tikpat punktus nopelnīja arī norvēģis Hakons Fredriksens.

Šileika ar 19 punktiem ieņēma 11.vietu posmā, bet Žuks palika bez punktiem, ieņemdams 29.vietu.

Pirmajā posmā Ķegumā Toms Macuks jaunizveidotajā “EMX Open” izcīnīja uzvaru, kamēr Kalējs ierindojās devītajā pozīcijā. Vēl viens Latvijas braucējs Sniķeris finišēja 11.vietā.

Savukārt 250 kubikcentimetru klases posmā Tomass Šileika ierindojās desmitajā pozīcijā, Mairis Pumpurs bija 23., bet Žuks finišu sasniedza 26.pozīcijā.

Pasaules čempionāta posms “Zelta zirga” trasē norisinās jau 11.reizi.

Ķeguma trasē Latvijā pēc piecu mēnešu pārtraukuma notiek trīs pēc kārtas FIM motokrosa pasaules čempionāta posmi. Vēl divi posmi tiks aizvadīti no 10. līdz 12. un no 14. līdz 16.augustam.

Prestižākajā MXGP klasē, savainojumu ārstējot Paulam Jonasam, Latviju 38 braucēju konkurencē pārstāvēs Kārlis Sabulis un Matīss Karro, bet MX2 klasē 36 sportistu konkurencē Latvijas pārstāvji nebrauks.

Jonass no “Rockstar Energy Husqvarna” komandas pagājušogad jūnijā “Zelta zirga” trasē Ķegumā MXGP klasē ieņēma 12.vietu pasaules čempionāta sezonas devītā posma – Latvijas “Grand Prix” – sacensībās.

Uzvarēja slovēnis Tims Gajsers, otrais bija francūzis Romēns Fevrs, bet trešo vietu izcīnīja šveicietis Arno Tonuss.

Latvijas posmā notiek arī EMX250 čempionāta otrais, trešais un ceturtais raunds, kā arī pavisam jaunās “EMX Open” klases trīs atklāšanas kārtas.