Kalniņš ielaiž vienu ripu uzvarā pār “Vitjaz”, Indrašim sakāve pret CSKA

Jānis Kalniņš, sportazinas.com
Jānis Kalniņš Foto: Helsingin Jokerit

Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) kārtējo uzvaru svinēja Latvijas izlases vārtsarga Jāņa Kalniņa pārstāvētā Helsinku “Jokerit”, kas savās mājās ar 4:1 (0:0, 1:1, 3:0) tika galā ar Podoļskas “Vitjaz”.

Latviešu vārtsargs atvairīja 18 no 19 metieniem, vienīgo reizi kapitulējot otrā perioda vidusdaļā, kad Kalniņu pārspēja Denis Kokarevs. Cīņas otrajā periodā abas komandas apmainījās ar vārtu guvumiem, bet trešajā periodā “Jokerit” guva trīs bezatbildes vārtus, nokārtojot pārliecinošu panākumu savu skatītāju priekšā.

Ar gūtiem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm “Jokerit” rindās atzīmējās amerikāņu uzbrucējs Braiens O’nīls.

Kalniņš, kurš “Jokerit” pievienojās šajā starpsezonā, komandas rindās šajā sezonā aizvadījis septiņas spēles, vidēji atvairot 92,1% sāncenšu metienu, bet ielaizot 2,43 ripas.

Helsinku komandai 15 aizvadītajās sezonas spēles izcīnītas 11 uzvaras, ierindojoties Rietumu konferences otrajā pozīcijā.

Savukārt zaudējumu piedzīvoja latviešu uzbrucēja Mika Indraša pārstāvētā Maskavas “Dynamo”, kas Krievijas galvaspilsētas derbija ar 1:5 (0:1, 1:2, 0:2) atzina CSKA hokejistu pārākumu.

Spēles rezultātu jau otrajā minūtē atklāja CSKA uzbrucējs Sergejs Andronovs, arī otrās trešdaļas pirmās minūtes bija veiksmīgas “armijniekiem” – pārsvaru dubultoja Kirils Kaprizovs. “Dynamo” otrajā periodā vienus vārtus atguva, kad vairākumā vārtus guva aizsargs Vitālijs Mešnikovs.

Jebkādas izredzes uz “dinamiešu” panākumu CSKA izdzēsa cīņas trešajā trešdaļā, kad divu minūšu laikā guva trīs vārtus – precīzs bija Maksims Šalunovs, bet savus otros vārtus mačā guva Andronovs un Kaprizovs. Pēc šāda notikumu pavērsiena Vladimirs Krikunovs veica vārtsargu maiņu, uz soliņu sūtot pieredzējušo Aleksandru Jerjomenko, kurš šajā sezonā nav bijis komandas glābējs.

Indrašis spēlēja “Dynamo” otrajā uzbrucēju trijniekā, uz ledus pavadot 15:11 minūtes, kuru laikā ar rezultatīvām darbībām neizcēlās, zaudējot divos iemetienos. Miks šajā sezonā 17 spēles guvis sešus vārtus un atdevis divas rezultatīvas piespēles.

“Dynamo” ar 17 spēlēs iegūtiem 13 punktiem Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem devīto vietu, par vienu vietu atpaliekot no Rīgas “Dinamo”.