Kalniņš: Nepētu Latvijas pretinieku sastāvus, jo hokejistu lomas klubā un izlasē mēdz atšķirties

19/05/2021 17:47
Jānis Kalniņš

Jānis Kalniņš ir viens no Latvijas labākajiem vārtsargiem, ko apliecina arī Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubā Helsinku “Jokerit” trīs pavadītie gadi. Viņa CV ir trīs pasaules čempionāta Latvijas izlases pieteikumā, bet laukumā viņš gājis tikai vienā un uz visai īsu periodu. 2017. gada Jānis nospēlēja septiņas minūtes pret Krieviju, laukumā parādoties tad, kad rezultāts jau bija 0:4. Sarunā ar “sportazinas.com” vārtsargs atklāja, ka nepievērš īpašu uzmanību pretinieku sastāviem, kā arī uzslavēja Matīsu Kivlenieku, kurš otrajā pārbaudes spēlē pret Šveici demonstrēja visai saturīgu sniegumu.

Kādas sajūtas pēc spēlēm pret Šveici?
Pirms tam jau sanāca aizvadīt pilnu spēli pret Slovākiju, sajūtas parastas. Nav jau tā, ka pirmo reizi devos laukumā Latvijas izlases formā. Jāsaka, ka nebija nekas īpašs, spēle kā spēle, centāmies izdarīt to labāko.

Kā vērtējat savu fizisko formu?
Domāju, ka turnīram esmu gatavs. Intensīvi treniņi notika jau kopš 5. aprīļa, ir pagājis pietiekami daudz laika, lai būtu gatavs uz visiem 100%.

Vai pēc sezonas “Jokerit” jau esiet pieradis pie spēlēšanas bez skatītājiem?
Jā, pie tā jau ir pierasts. Ja tomēr būs skatītāji, kaut vai tūkstotis, uzreiz emocijas būs patīkamākas un arī parādīsies lielāks azarts.

Grupā ar Latviju ir Kanāda un ASV, izlases, kuras met no visām pozīcijām. Vai jūtaties komfortabli šādā stilā?
Man liekas, jebkurš vārtsargs jūtas labāk, kad metieni ir visu laiku. Tad tu esi spēlē un tie daudzi rutīnas metieni no tālajām malām un stūriem šķiet vienkāršāki. Ja nav metienu un tad pēkšņi kāds bīstams moments, tad ir grūtāk ieiet spēlē. Noteikti labāk, kad ir vairāk metienu.

Hārtlijs pievērš uzmanību pretinieku komandām, vai vairāk koncentrējas uz Latvijas izlases spēli?
Šobrīd mēs slīpējam tikai savu spēli, neskatāmies uz pretinieku izspēlēm. Mums galvenais ir visu noslīpēt, lai varētu pildīt trenera doto uzdevumu uz visiem 100%. Pagaidām viss neizdodas līdz galam, tādēļ koncentrējamies uz mūsu spēli.

Vai pats skatāties pretinieku sastāvus pirms spēlēm?
Īsti nē, jo nav jau tas pats, ka spēlējot klubā. Sezonā tu pret vienu un to pašu komandu spēlē vismaz divas reizes, līdz ar ko ir vieglāk analizēt un saprast, ko gaidīt no pretiniekiem. Tādā īsā turnīrā būs grūti saprast, jo daudziem hokejistiem viņu pozīcijas klubā un izlasē ir atšķirīgas. Ir spēlētāji, par kuriem tu zini, no kādas pozīcijas viņi metīs, ir vērts paskatīties. Tomēr klubs un izlase ir divas dažādas lietas. Klubā hokejists var būt vairākuma spēlētājs, kurš daudz met pa vārtiem, bet izlasē viņš ir mazākuma spēlētājs un momentu viņa izpildījumā būs mazāk.

Tātad spēlē pret Somiju jums arī nepalīdzēs tas, ka tajā būs trīs spēlētāji no “Jokerit”?
Jā, tieši tā. Varbūt varētu atkārtoties kādas nianses, kuras spēlētājs izpilda neapzināti, bet vairāk vai mazāk tomēr pozīcijas un lomas klubā un izlasē ir atšķirīgas.

Ja spēlēsiet pret Somiju, jums tas mačs būs principiālāks?
Varbūt daļēji jā. Somijā pavadīju trīs gadus un būtu fantastiski uzvarēt šo komandu.

Tas, ka joprojām nav līgums uz nākamo sezonu, kaut kā jūs ietekmē?
Nē, par to neuztraucos. Aģents strādā un zinu, ka tur viss būs kārtībā.

Kā jūs sevi izklaidējāt laikā, kad nebija iespējams pamest viesnīcas numuriņu?
Tikko bija fiziskās sagatavotības treniņš caur “Zoom” [saruna notika 16. maijā]. Aptuveni 45 minūtes izkustējāmies, cik to var izdarīt istabiņā. Parunājos ar sievu, uzspēlēju spēlītes vai paskatos seriālu, un tā jau tā diena paiet.

Jūsu CV ir vien septiņas minūtes izlases formā PČ. Vai ir nojausma, ka šogad jūsu loma būs lielāka?
Grūti spriesti, mums vārtsargiem nekas nav teikts par to, kurš būs numur viens, divi vai trīs. Pagaidām neko nezinām un laiks rādīs, kā tas čempionāts iegrozīsies.

Jūs pārsteidza, cik pārliecinoši Kivlenieks aizvadīja savu spēli Eiropas laukumā dažas dienas pēc ielidošanas?
Nē, tas noteikti nebija pārsteigums. Viņš ir malacis, ļoti labs vārtsargs, kurš sevi parādījis Amerikā. Atlidojot uz Latviju aizvadīja vienu treniņu un teica, ka nedaudz vairāk jāpievērš uzmanība leņķiem, jo metieni nedaudz atšķiras. Viņš ir malacis, ļoti labi iegāja spēlē.