Kalniņš par līgumu ar “Jokerit”: Aģents teica, ka grūti saņemt mazāku algu nekā “Dinamo”

Jānis Kalniņš, sportazinas.com
Jānis Kalniņš | Foto: HC "Jokerit"

Latviešu vārtsargs , kurš ikdienā pārstāv Kontinentālās hokeja līgas () komandu Helsinku “Jokerit”, sarunā ar raidījumu “Sporta Studija” dalījās iespaidos par spēlēšanu Somijā, Latvijas vārtsargu situāciju un citām lietām. 

Kalniņš komentēja spēlēšanu “Jokerit” rindās: “Pirms sezonas sākuma, kad uzzināju, ka mums pievienosies Anti Niemi, cerēju, ka spēles laiku dalīsim 50/50. Laikam viņam sezona neaizgāja, kā viņš vai komandas menedžeris gaidīja. Pagrieziena punkts notika tad, kad vārtsargu treneris teica, ka vārtos stāvēs tas, kurš atnesīs uzvaras. Tad arī man sanāca sešu uzvaru sērija.” 

“Domāju, ka Elvja Merzļikina nonākšana Amerikas hokeja līgā (AHL) nāks viņam par labu. Viņš ieies ritmā, pieradīs pie laukuma apmēriem un metienu leņķiem. Elvim ir ļoti atlētisks stils vārtos, bet esmu vairāk kompaktāks. Es vairāk trenējos klasiskā veidā – cenšos atrasties pareizajā vietā vārtos,” par Merzļikinu izteicās “Jokerit” pārstāvis. 

Jānis pauda savu viedokli par Kristera Gudļevska situāciju: “Runājot par Gudļevski – Kristeram jāturpina trenēties un jātic sev. Grūti spriest, kas viņam vēl vairāk būtu jādara, jo pats neesmu bijis tādā situācijā. Pats savā karjerā cenšos iet pa maziem solīšiem uz priekšu nevis uzreiz vienu lielu soli. Galvenais ir nesasteigt visu un virzīties uz priekšu pamazām.” 

Kalniņš stāstīja: “Šobrīd es apzinos savas spējas un nebaidos no neviena piedāvājuma, ja redzētu, kas tas manā karjerā būtu solis uz augšu. Es nobītos, ja man piedāvātu spēlēt komandā, kas manā karjerā atmestu vairākus soļus atpakaļ. Mana ideja ir tāda, ka es nespēlēju par naudu, bet gribu sevi attīstīt hokejā. Uzskatu un ceru, ka savus griestus neesmu vēl sasniedzis. Domāju, ka tagad nesadegtu, bet pirms trim, četriem gadiem nebiju gatavs augstam līmenim.” 

“Rīgas “Dinamo” pirms diviem gadiem līdz maija sākumam vajadzēja likt galdā jebkādu piedāvājumu, kas nenotika. 1. maijā man piezvanīja aģents un teica, ka esmu brīvais aģents. Es viņam teicu, ka spēlēšu “Jokerit” arī par mazākiem līdzekļiem nekā “Dinamo”, bet aģents atbildēja, ka grūti saņemt mazāku algu,” par aiziešanu no Rīgas “Dinamo” pastāstīja Kalniņš. 

Hokejista gaitas latvietis uzsāka Liepāja, kur pārstāvēja Liepājas “Metalurgs” komandu un tās jauniešu vienības. Turpinājumā Jāņa karjeras ceļš aizveda viņu līdz spēlēšanai Ungārijā, kur viņš pavadīja četras sezonas. 2016./2017. gada sezonā viņš atgriezās Latvijā un pievienojās Rīgas “Dinamo”, kur aizvadīja divas sezonas. 

Helsinku kluba rindās latviešu ripu ķērājs aizvada jau otro sezonu. Savā pirmajā sezonā “Jokerit” rindās Jānis aizvadīja 37 spēles pamatturnīrā – vidēji ielaistas 2,4 ripas un atvairīti 91,4% metienu. Sešās izslēgšanas spēļu turnīra mačos viņš caurmērā spēlē ielaida 2,52 ripas un atsita 89,5% metienu. Savukārt šajā sezonā 17 mačos Kalniņš vidēji spēlē ielaidis 1,94 ripas un atvairījis 93% pretinieku metienus pa vārtiem. 

Kalniņš: “Dinamo” nav vienīgais ceļš, kā nonākt līdz KHL līmenim

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par