Kalniņš par spēlēšanu KHL: Neviens no bijušajiem partneriem izlasē nav mani nosodījis

28/07/2023 13:23
Nokopēts
Jānis Kalniņš

Latvijas hokeja vārtsargs Jānis Kalniņš intervijā ar Krievijas mediju “Sport24” atminējās pārcelšanos uz Kontinentālo hokeja līgu (KHL), pastāstīja par sajūtām pēc Latvijas izlases izcīnītajām bronzas medaļām pasaules čempionātā, kā arī ieskicēja attiecības ar pašreizējiem valstsvienības spēlētājiem.

Jāatgādina, ka pērn, neskatoties uz Krievijas iebrukumu Ukrainā un sekojošajām izmaiņām Sporta likumā Latvijā, 31 gadu vecais Kalniņš nolēma pievienoties Habarovskas “Amur” vienībai. Jau aizvadītās sezonas laikā viņš ar okupantu līgas klubu pagarināja līgumu uz vēl vienu gadu. “Zinu, ka žurnālisti kaut ko rakstīja [par pāreju uz “Amur”]. Jo sliktāk, jo labāk viņiem, jo būs vairāk klikšķu. Tas ir viņu darbs. Jāuzraksta tā, lai visi gribētu izlasīt rakstu. Mani tas nekā neaizskar. Arī sociālajos tīklos nekas nav mainījies, jo tajos pavadu maz laika,” atzīst Kalniņš.

Vārtsargs tāpat nenožēlo, ka sava lēmuma dēļ viņš pilnībā zaudēja iespējas spēlēt izlasē. “Vēl pēc aizpagājušās sezonas nolēmu, ka mana karjeras izlasē ir beigusies. Es tur maz spēlēju, karjeras laikā sanākuši daži mači. Pārsvarā biju trešais vārtsargs. Man nebija nekāda aizvainojuma, vienkārši nolēmu, ka 30 gados vairāk laika jāpavada ar ģimeni. Ja atkal braukšu kā trešais, tad vienkārši zaudēšu pusotru mēnesi. Bet tā man bija iespēja gan pavadīt laiku ar ģimeni, gan labi sagatavoties klubu sezonai,” teica ripu ķērājs.

“Puiši spēlēja un uzvarēja, man ar to nav nekāda sakara,” par Latvijas izlases medaļām PČ saka Kalniņš. “Esmu priecīgs par viņiem, bet ne vairāk. Ir tāds jēdziens kā “tauriņa efekts”. Iespējams, ja es būtu komandas sastāvā, tad bronzas arī nebūtu? Visniecīgākā detaļa var visu mainīt, izlasei bija tāds sastāvs, kāds bija vajadzīgs tajā brīdī.”

“Neviens no bijušajiem partneriem izlasē nav mani nosodījis,” atklāj “Amur” vārtsargs. “Visi saprot, ko es šeit daru. Esmu sportists un spēlēju hokeju. Nekādu problēmu. Man nebija nekāda uztraukuma, kad LHF neizsniedza transfēra karti. Federācija ievēro valsts prasības. Viņiem piezvanīja no augšas un teica, kas ir jāizdara. Lai nezaudētu sponsorus, viņi izdarīja.”

“No Latvijas vārtsargiem esmu labās attiecībās ar [Kristeru] Gudļevski, ar kuru daudz spēlējām kopā. Nedaudz komunicēju ar [Ivaru] Punnenovu. Īpaši lielas komunikācijas starp Latvijas vārtsargiem nav,” savas attiecības ar saviem latviešu “kolēģiem” ieskicē Kalniņš.

Kalniņš bez sirdsapziņas pārmetumiem turpinās spēlēt Krievijā arī nākamajā sezonā

Kalniņš: Par Latvijas izlasi vairs nedomāju un gribēju spēlēt tikai KHL

Komentāri

 • Anonymous
  28/07/2023 16:16

  Izklausās tipisks krievu komentārs. Ja ņečego ņe znaju, maja hata s kraju!
  Federācija jau mani atbalsta, tikai viņiem no augšas dod norādījumus. Savādāk viņi tā nedarītu. Sponsoru dēļ.
  Žurnālisti raksta sliktu, jo viņiem tad vairāk klikšķu. Viņus jau nekas cits neinteresē, tikai klikšķi un nauda.
  Komandas biedri klusē; tātad atbalsta. Viņi jau neko nedrīkst teikt, jo tad nedabūs vietu izlasē.
  Protams, protams, īstenībā jau nevienam nekādas morāles nav. Nekur. Nevienam.

 • Anonymous
  28/07/2023 17:30

  ar žurkām tāpat nerunā.

Komentāri ir slēgti

TOP notikumi
1
X
2
2.45
3.5
2.75
1.42
4.2
6
2.85
4.1
2.05
2.01
4.43
3.38
1.62
4.4
4.33
1.26
-
3.5
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām