Kalniņš un Vīča neiegūst olimpisko ceļazīmi; Borodavko zaudē PČ otrajā cīņā

11/06/2021 16:12

Karatē

Latvijas sportisti Kalvis Kalniņš un Kristīne Vīča piektdien Parīzē zaudēja pirmajā olimpisko spēļu karatē kvalifikācijas turnīra cīņā, olimpisko ceļazīmi nenopelnot. Kalniņš, kurš startēja “kumite” grupā līdz 67 kilogramiem, no pirmās kārtas cīņas bija atbrīvots, bet otrajā ar 2:4 piekāpās Gvatemalas sportistam Kristianam Vīveram.

Vīča, kurš startēja “kumite” grupā līdz 55 kilogramiem pirmajā kārtā ar 0:1 zaudēja Kenijs karatistei Rozai Vanjiku. Vīčai iespēja turpināt kvalifikācijas turnīru bija tādā gadījumā, ja Vanjiku iekļūtu finālā un izcīnītu olimpisko ceļazīmi. Tomēr viņa nākamajā kārtā ar 0:1 piekāpās trīskārtējai Eiropas meistarsacīkšu medaļniecei no Luksemburgas Dženiferai Varlingai, kas nozīmēja kvalifikācijas turnīra beigas Vīčai.

Sestdien no Latvijas “kata” sacensībās startēs Kirils Membo, bet “kumite” svara kategorijā līdz 61 kilogramam uz paklāja dosies Marija Luīze Muižniece, kā arī svara kategorijā līdz 75 kilogramiem – Ruslans Sadikovs. Katrā no kategorijām olimpisko ceļazīmi nopelnīja četru pirmo vietu ieguvēji olimpisko spēļu kvalifikācijas rangā. Tāpat vēl divas vietas katrā no kategorijām tiks piešķirtas ar speciālajiem ielūgumiem.

Džudo

Latvijas džudo cīkstonis Jevgeņijs Borodavko piektdien Budapeštā piedzīvoja zaudējumu pasaules čempionāta otrajā cīņā. Borodavko svara kategorijā līdz 100 kilogramiem pirmās kārtas duelī ar “ippon” pēc uz tatami pavadītām trim minūtēm un 48 sekundēm pārspēja amerikāņu džudistu Eleju Smitu III.

Otrās kārtas mačā pēc trim minūtēm un 32 sekundēm piekāpās kanādietim Šeidijam el Nahasam, kurš svinēja tīru uzvaru. Līdz tam brīdi abi džudisti bija jau nopelnījuši pa pusuzvarai (“waza-ari”). Kanādietis aizcīnījās līdz pusfinālam, taču, lai Borodavko varētu turpināt cīņu, el Nahasam bija jāiekļūst finālā.

Jau ziņots, ka Ņikita Duinovs, kuram bija jāstartē svara kategorijā līdz 81 kilogramam, trešdien neizgāja uz cīņas paklāja un saņēma zaudējumu. Savukārt Aleksejs Zarudņevs ceturtdien piedzīvoja zaudējumu pirmajā cīņā svara kategorijā līdz 90 kilogramiem. Pasaules čempionātā sportisti cīnās par punktiem pasaules rangā, pēc kura tiks dalītas ceļazīmes uz Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Jānis Stēlnieks un Gregs Popovičs
16/09/2021 20:42

Strēlnieks skaidro, kādēļ 2018. gadā atteicās no “Spurs” piedāvājuma

Lietuvas basketbola granda Kauņas “Žalgiris” basketbolists Jānis Strēlnieks atklājis iemeslus, kādēļ 2018. gada izskaņā, kad viņš pārstāvēja Pirejas “Olympiacos” vienību, atteicās no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Sanantonio “Spurs” piedāvājuma….