Kalnu slēpotāja Gasūna otro reizi karjerā tiek pie Eiropas kausa kopvērtējuma punktiem

06/12/2016 16:13
Lelde Gasūna - Kalnu slepošana - Sportazinas.com

Trīsila (Norvēģija), 6.dec., LETA. Latvijas labākā kalnu slēpotāja Lelde Gasūna otrdieā n Norvēģijaizvadīja labu otro braucienu, kas viņai ļāva izcīnīt 17.vietu un otro reizi karjerā tikt pie Eiropas kausa kopvērtējuma punktiem.

Slaloma sacensību pirmajā braucienā Gasūna bija 23.vietā, tā brīža līderei Kjarai Mairai no Austrijas zaudējot 2,03 sekundes, savukārt otrajā braucienā viņa uzrādīja 13.labāko rezultātu, divu braucienu summā pakāpjoties sešas pozīcijas augstāk.

Par sacensību uzvarētāju kļuva vāciete Marena Vīslere, kura pagājušajā sezonā vienā no Pasaules kausa posmiem tika labāko desmitniekā, par 0,49 sekundēm apsteidzot Mairu, savukārt Gasūna uzvarētājai zaudēja 2,80 sekundes.

Gasūna pirmo reizi Eiropas kausa posmos tika labāko divdesmitniekā, par 17.vietu nopelnot 14 kopvērtējuma punktus.

Latvijas sportistei šis rezultāts deva 23,77 FIS kategorijas punktus, kas viņai ir trešais labākais rādītājs šajā sezonā.

Tikmēr vēl viena Latvijas pārstāve Agnese Āboltiņa palika 35.vietā. Pirmajā braucienā viņā ierindojās 39.pozīcijā, par 0,79 sekundēm atpaliekot no labāko trīsdesmitnieka, kas otrajā braucienā ļautu startēt kā vienai no pirmajām. Savukārt otrajā braucienā Āboltiņa uzrādīja 38.rezultātu, taču tā kā vairākas konkurentes nefinišēja, tika par četrām vietām augstāk, no sacensību uzvarētājas atpaliekot 6,36 sekundes.

Āboltiņas rezultāts viņai deva 46,36 FIS punktus.

LETA jau ziņoja, ka pirmdien turpat notikušajās Eiropas kausa sacensībās slalomā gasūna ieņēma 33.vietu, bet Āboltiņa pirmajā braucienā uzrādīja 68.rezultātu, bet otrajam brauciena kvalificējās labākās 60 sportistes. Savukārt svētdien milzu slalomā Gasūna pirmajā braucienā nespēja tikt starp 60 labākajām.

Tikmēr Āboltiņa svētdien turpat Norvēģijā, Jeilu pilsētā, piedalījās Starptautiskās slēpošanas federācijas (FIS) sacensībās slalomā, izcīnot trešo vietu.