Kalnu slēpotājam Zvejniekam Pasaules kausa sacensībās slalomā vieta beigu daļā

12/11/2017 16:08

 Latvijas kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks svētdien Somijā ieņēma 61.vietu Pasaules kausa slaloma pirmajā braucienā, bet olimpiskās sezonas pirmajās sacensībās vīriem triumfēja vācietis Fēlikss Neireiters.

Zvejnieks pirmajā braucienā trasi veica 53,43 sekundēs, uzvarētājam Deivam Ridingam no Lielbritānijas zaudēdams 3,14 sekundes. Latvietis uzrādīja 61.rezultātu no 64 finišējušajiem sportistiem.

Savukārt otrais bija Neireiters, kurš Ridingam zaudēja 0,14 sekundes, bet vēl četras sekundes simtdaļas lēnāks bija norvēģis Henriks Kristofešens.

Tikmēr iepriekšējo sešu sezonu Pasaules kausa ieguvējs austrietis Marsels Hiršers, kuram šīs bija pirmās sacensības pēc kājas lūzuma izdziedēšanas, pirmajā braucienā bija ceturtais, uzvarētājam zaudējot 0,46 sekundes.

Otrajā braucienā Ridings nefinišēja, līdz ar to viņš nekļuva par pirmo savas valsts sportistu, kurš uzvarējis kādās no Pasaules kausa sacensībām.

Uzvaru izcīnīja Neireiters, kurš savu tuvāko sekotāju divu braucienu summā Kristofešenu pārspēja par 0,37 sekundēm. Savukārt trešais bija zviedrs Matīass Hargins, kurš uzvarētājam zaudēja 0,45 sekundes.

Neireiteram šī bija 11. uzvara Pasaules kausa slaloma sacensībās un pirmā kopš 2016.gada februāra.

Tikmēr Hiršers pēc otrā brauciena krietni atpalika un noslēgumā palika 17.vietā.

Vīriem oktobrī sezonas pirmās sacensības tika atceltas, līdz ar to viņi sezonu iesāka vien tagad, kamēr dāmas sestdien aizvadīja jau otros mačus.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas kalnu slēpotāja Liene Bondare, debitējot Pasaules kausa seriālā, sestdien ieņēma 56.vietu slaloma sacensību pirmajā braucienā, kamēr uzvaru guva slovēniete Petra Vlhova.

Šī kļuva par pirmo reizi vēsturē, kad Pasaules kausa sacensībās startēja uzreiz divas latviešu kalnu slēpotājas, kas kļuva iespējams pēc Leldes Gasūnas iekļūšanas trīsdesmitniekā vienās no iepriekšējās sezonas sacensībām. Pati Gasūna šoreiz gan nefinišēja.

Pirms četriem gadiem Soču olimpiskajās spēlēs Latviju pārstāvēja pat pieci kalnu slēpotāji (Kristaps Zvejnieks, Roberts Rode, Mārtiņš Onskulis, Lelde Gasūna un Agnese Āboltiņa), tomēr februārī gaidāmajā Phjončhanas Olimpiādē viņu skaits būs mazāks un šoreiz, visticamāk, uz četrgades nozīmīgāko notikumu brauks vien pa vienam vīram un vienai dāmai.

Pieslēgties

Dienas fokusā

02/03/2021 08:20

Balcers treneru uzticību attaisno ar 1+1 “Sharks” panākumā (VIDEO)

Latvijas uzbrucējs Rūdolfs Balcers pirmdien guva vārtus un rezultatīvi asistēja Sanhosē “Sharks” uzvarā Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā savā laukumā. “Sharks” savā laukumā ar rezultātu 6:2 (0:1, 2:1, 4:0) pārspēja…