“Kamaz” kravas auto vadītājs tiek diskvalificēts no “Dakaras” rallijreida par skatītāja notriekšanu (VIDEO)

Dakara, Kamaz, sportazinas.com
Foto: Dakar.com

No turpmākas dalības slavenajā “Dakaras” rallijreidā diskvalifcēts viens no kravas auto klases līdzšinējiem līderiem Andrejs Karginovs, kura vadītais “Kamaz” spēkrats sacensību piektajā posmā iesaistījās negadījumā ar kādu no skatītājiem.

Incidentā cietušais 60 gadus vecais dienvikāfrikāņu vīrietis bija viens no pieciem cilvēkiem, kurš atradās ārpus līdzjutējiem paredzētās zonas brīdī, kad pa trasi traucās Karginova “Kamaz” kravas auto. Vīrietis nepaguva izvairīties no sadursmes ar iespaidīgo sacīkšu mašīnu, Karginovam pārbraucot pāri viņa kreisajai kājai.

“Dakaras” rallijreida organizatori ziņo, ka līdzjutējs guvis augšstilba lūzumu un ticis nogādāts slimnīcā.

“Žūrijas komisija pieņēmusi lēmumu diskvalificēt Karginova ekipāžu no tālākas dalības sacīkstēs par neapstāšanos, lai sniegtu palīdzību cietušajam līdzjutējam,” teikts organizatoru paziņojumā.

Karginovs, kurš slavenajā rallijreidā triumfēja 2014. gadā, šogad bija uzvarējis divos no pirmajiem pieciem sacensību posmiem un kopvērtējumā atpalika tikai no “Kamaz” komandas biedriem Eduarda Nikolajeva un Dmitrija Sotņikova.

Komandas vadītājs un septiņkārtējais “Dakaras” uzvarētājs Vladimirs Čagins organizatoru pieņemto lēmumu raksturoja kā ļoti skarbu, minot, ka braucējs par to, ka viņa vadītais spēkrats ir savainojis līdzjutēju, uzzinājis vien, nonākot sacīkšu posma finišā.

“Četri no pieciem skatītājiem paguva paskriet malā, taču viens pakrita, un viņa kāja nonāca zem auto aizmugurējā rata. Andrejs, protams, to neredzēja, jo tobrīd brauca kalnā, kur saskatāmas bija tikai debesis un kalna virsotne. Incidents tika izskatīts, un, man par lielu pārsteigumu, tika pieņemts lēmums diskvalificēt Andreja ekipāžu.”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par