Kanādas izlases uzbrucējs: Kivlenieks ir ļoti labs vārtsargs

21/05/2021 10:22

Jau šovakar plkst. 20:15 Latvijas izlase aizvadīs pirmo spēli pasaules čempionātā, kurā spēkosies ar Kanādu. Šogad pretinieku sastāvs ir visai eksperimentāls un tajā būs daudz debitantu. Vieta valstsvienībā atradās vairākiem debitantiem, un viens no viņiem ir 21 gadu vecais uzbrucējs Liems Faudijs, kuram iepriekš bija pieredze U18 un U20 izlasēs, bet pieaugušo valstsvienības kreklu viņš mugurā vilks pirmo reizi.

Šosezon Faudijs spēlēja gan Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienībā Kolumbusas “Blue Jackets”, gan Amerikas hokeja līgas (AHL) komandā Klīvlendas “Monsters”, tādējādi uzspēlējot kopā gan ar Elvi Merzļikinu, gan ar Matīsu Kivlenieku. Sarunā ar “Sportazinas.com” pirms spēles pret Latviju Faudijs veltīja uzslavas latviešu vārtsargam, kā arī pauda nožēlu, ka “burbuļa” noteikumu dēļ nebūs iespējams apskatīt pilsētu.

“Jūtos pagodināts pārstāvēt Kanādu. Agrāk spēlēju U18 un U20 izlasēs, bet tagad man ir iespēja pārstāvēt pieaugušo izlasi kopā ar citiem valsts hokejistiem. Par Latvijas valstsvienību es gandrīz neko nezinu, jo pašlaik mēs paši veidojamies kā komanda un pievēršam uzmanību savai spēlei. Šodien [saruna notika 20. maijā] noteikti vairāk izpētīsim, kā spēlē Latvija un centīsimies tam sagatavoties. Tas ir fantastiski – sākt turnīru pret mājinieci,” atklāja Faudijs.

“Tas bija garš un dīvains gads, kura laikā nebija iespējams darīt vairākas ierastas lietas. Bet tas, ka mēs atrodamies šeit, jau parāda, ka mums vēl ir palikuši spēki. Domāju, ka visi jau esam pieraduši spēlēt bez skatītājiem. Dažiem no mums ir “burbuļa” pieredze, kad pagājušajā gadā spēlējām Stenlija kausā, arī šosezon daudz spēlējām bez faniem. Nedomāju, ka tagad tam ir liela ietekme, bet, acīmredzami, ka mēs gribētu redzēt līdzjutējus tribīnēs,” teica aizsargs.

“Pirms atbraukšanas uz Rīgu es nedaudz aprunājos ar Kivi. Lieliski, ka mēs abi varējām atbraukt un pārstāvēt savu valstu komandas. Pārsvarā runājām par “burbuļa” dzīvi, es izteicu nožēlu, ka nevarēšu apskatīt pilsētu. Ceru, ka man būs iespēja uzspēlēt pret viņu. Labi zināt, ka arī pretinieku vienībās ir mani komandas biedri,” pauda aizsargs, kurš nav pārliecināts, ka zināšanas par Kivlenieka spēles stilu varētu palīdzēt viņam mačā pret Latviju. “Nedomāju, ka tam ir nozīme, jo Kivlenieks ir ļoti labs vārtsargs. Viņš spēlē ļoti pārliecinoši un, ja viņš dosies laukumā pret Kanādu, pārspēt viņu nebūs viegli,” noslēdza Kanādas izlases hokejists.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Artis Ate
17/09/2021 09:48

“VEF Rīga” kapteinis Ate: Iepriekšējā sezonā atmosfēra ģērbtuvē bija fantastiska, arī šogad uz to strādāsim

Latvijas basketbola kluba “VEF Rīga” kapteinis Artis Ate sarunā ar “Sportazinas.com” dalījies ar pirmajiem iespaidiem par gaidāmās sezonas komandas sastāvu, atskatījies uz pārbaudes spēļu rezultātiem, kā arī atklājis sezonas mērķus….