Kāpēc NBA neatcēla svētdienas spēles?

Denveras Nuggets, sportazinas.com
Denveras "Nuggets" | Foto: Denveras Nuggets

Ziemeļamerikas medijs “Sportsnet New York” (SNY) mēģinājis atrast atbildes, kāpēc Nacionālās basketbola asociācijas () vadība pieņēma lēmumu neatcelt svētdien paredzētās spēlēs, kad kļuvis zināms, ka traģiski gājis bojā leģendārais .

Svētdienas vakarā pēc Latvijas laika kļuvis zināms par helikoptera avāriju ASV, kurā dzīvību zaudējuši deviņi cilvēki. Viņu vidū bija arī basketbola leģenda, 41 gadu vecais Kobe Braients kopā ar savu 13 gadus veco meitu.

Lai gan šī ziņa šokēja visu basketbola pasauli, NBA pieņēma lēmumu neatcelt spēles, bet godināt pieckārtējā NBA čempiona piemiņu ar klusuma brīdi. 26. janvāra vakarā un naktī uz 27. janvāri pēc Latvijas laika norisinājās septiņi mači. Kā pirmie laukumā gājuši Denveras “Nuggets” un Hjūstonas “Rockets” basketbolisti.

Medija raksta, ka spēlētāju viedokļi šajā jautājumā sadalījušies. Kamēr vieni uzskatījuši, ka turpināt spēlēt ir labākais veids, kā godināt Braienta piemiņu, citi atzinuši, ka viņiem bija grūti saņemties, lai dotos laukumā.

Pirmdien SNY žurnālisti tikušies ar NBA pārstāvjiem, kuriem bija informācija par līgas lēmuma pieņemšanas procesu. Atklājies, ka NBA nav vēlējusies, lai spēļu atcelšana kļūst par precedentu. Piemēram, ja kāds no mazāk pazīstamiem spēlētājiem pēkšņi zaudētu dzīvību, arī tad būtu jāatceļ spēles? Ja kāda no iepriekšējo paaudžu NBA leģendām mirst dabīgā nāvē, arī tas būtu iemesls, lai nespēlētu dienas mačus? Tie bija daži no jautājumiem, kas tika uzdoti sapulcē.

Arī NBA pārstāvji pieturējušies pie domas, ka pats Kobe būtu vēlējies, lai šādos apstākļos spēles tiek aizvadītas. Šo ideju atbalstījuši vairāki cilvēki no līgas, kuri labi zinājuši Braientu.

Kā trešais iemesls tiek minēts tas, ka komandas un spēlētāji nav izrādijuši lielu iniciatīvu. Līga izskatījuši šādu ideju, taču tā nav guvusi lielu atbalstu. To apstiprina arī “NY Times” basketbola apskatnieka Marka Steina rīcībā esošā informācija. Viņš vēstīja, ka neviena komanda nav vērsusies ar lūgumu par spēles pārcelšanu.

“Ja tajā svētdienā būtu paredzēta “Lakers” spēle, tad NBA to pārceltu, gluži tāpat, kā tas bija 2013. gadā, kad pēc sprādzieniem Bostonas maratonā līga atcēla “Celtics” maču,” raksta SNY žurnālists.

Vēlāk kļuvis zināms, ka cīņa starp divām Losandželosas komandām – “Lakers” un “Clippers”, tiek pārcelta uz nenoteiktu laiku. Šim mačam bija jānotiek naktī uz otrdienu, 29. janvāri pēc Latvijas laika.

Visu savu karjeru (1996 – 2016) Kobe pavadīja Losandželosas “Lakers” komandā, ar kuru kopā viņš izcīnīja piecus čempionu titulus. Amerikānis 18 reizes piedalījās zvaigžņu spēlē un četras reizes tika atzīts par tās vērtīgāko spēlētāju. NBA karjeras laikā Braients iemetis 33 643 punktus, kas ir ceturtais labākais rādītājs līgas vēsturē.

ASV izlases sastāvā Braients triumfēja 2008., un 2012. gada olimpiskajās spēlēs.

Basketbola leģendai bija 41 gads.

Neviena NBA komanda nav prasījusi pārcelt savu svētdienas spēli

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par