Kārkliņa: Latvijas sieviešu florbola izlasei pret Spāniju bija neizmantoto iespēju spēle

03/02/2017 11:32

Madride, 3.febr., LETA. Latvijas sieviešu florbola izlasei Spānijas galvaspilsētā Madridē notiekošajā pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā pret Spāniju bija neizmantoto iespēju spēle, uzskata Latvijas valstsvienības kapteine Gunita Kārkliņa.

Ceturtdien notikušajā atlases otrajā mačā Latvija pieveica sacensību mājinieces ar rezultātu 3:0, svinot otro uzvaru divās dienās.

“Esam priecīgi par trim punktiem. Rezultātu gaidījām lielāku, jo pretinieks ir krietni vājāks. Laikam pirmās spēles lielā uzvara lika domāt, ka arī šī cīņa būs līdzīga. Es šo sauktu par neizmantoto iespēju spēli – iespējas mums bija, bet neiekrita,” intervijā Latvijas Florbola savienības (LFS) preses dienestam pauda Kārkliņa.

Kaut Latvijas izlase bija izteikta cīņas favorīte un pirmajā trešdaļā izpildīja 13 metienus, rezultātu tā atklāja vien otrā perioda ievadā, kad 19 sekunžu laikā pa reizei izcēlās Evelīna Garbare un Zeltīte Bankava. Savukārt trešos vārtus pret vietējo skatītāju skaļi atbalstītajām spānietēm Latvija iemeta 48.minūtē, atzīmējoties Kārkliņai.

“Pēc pirmās trešdaļas stresa nebija, jo zinājām, ka savu darbu izdarīsim un latiņu celsim arvien augstāk. Jau iesildīšanās laikā jutu, ka komanda nav gatava par 100%. Tā kā šī bija vakara spēle, laikam bijām par ilgu to gaidījušas,” teica kapteine. “Brīdināju meitenes, ka jākoncentrējas un spēle nebūs viegla. Ar katru periodu iespēlējāmies. Vienīgi neizmantojām iespējas.”

“Spānija spēlēja ļoti ātri, paspēja izskriet līdzi visās epizodēs – ar savu ātrumu panāca, ka rezultāts nav tik liels. Arī viņu vārtsardze darīja brīnumus,” teica Kārkliņa, kura uzslavēja arī Latvijas izlases vārtsardzi Laumu Višņevsku. “Lauma vārtos ir mūris. Dažās epizodēs arī viņa mūs izglāba.”

Nākamajā spēlē Latvijas izlase piektdien tiksies ar pasaules grandu Čehiju.

“Pret Čehiju būs pilnīgi cita spēle, pretim nāks citas raudzes komanda un vajadzēs citu taktiku. Jāsakārto galvas, jo dažas meitenes zaudējušas ticību, redzot, ka bumbiņa nekrīt vārtos,” teica Latvijas izlases kapteine, tomēr pirms cīņas pret Čehiju bija noskaņota kaujinieciski.

Latvijas un Čehijas spēle piektdien sāksies plkst.17.

Latvijas izlase ir pašreizējā pasaules piektā spēcīgākā izlase, bet Čehija iepriekšējos divos pasaules čempionātos guvusi ceturto vietu. 2015.gada pasaules čempionāta atklāšanas mačā Latvija kapitulēja Čehijai ar 2:15, bet 2013.gada pasaules meistarsacīkstēs ar 1:12.

Latvija līdz šim spējusi Čehiju uzvarēt reizi, 2005.gada pasaules čempionātā svinot panākumu ar 4:3.

Latvijas izlase kvalifikācijas turnīra pirmajā mačā trešdien guva rekorduzvaru, ar rezultātu 31:1 sagraujot Ukrainu, kam šī bija pirmā oficiālā spēle vēsturē, bet dienu vēlāk tikai ar 3:0 pārspēja sacensību mājinieci Spāniju.

Tikmēr Čehija vispirms ar 17:1 sagrāva Spāniju, bet ceturtdien ar 18:2 bija pārāka arī pār Ungāriju.

Pēc divām spēļu dienām pa četriem punktiem divos mačos ir Latvijai un Čehijai, bet pārējās trīs izlases joprojām ir bez punktiem.

Latvijas florbolistes ar Ungāriju sacentīsies svētdien. Latvijas izlase jau ir praktiski garantējusi vietu pasaules čempionātā, tomēr pilnīgi iespējams, ka svētdien arī būs nepieciešams nezaudēt Ungārijai.

Pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrs Madridē notiks līdz svētdienai. Ceļazīmi uz pasaules čempionātu iegūs grupas divas labākās valstsvienības. Eiropā kopumā notiks četri tādi grupu turnīri un iespēja piedalīties pasaules čempionāta finālturnīrā būs arī divām izlasēm, kuras ar labākiem rezultātiem izcīnīs trešo vietu.

Pasaules čempionāts dāmām šogad no 1. līdz 9.decembrim risināsies Slovākijā.

Latvijas sieviešu florbola izlase visos desmit pasaules čempionātos sasniegusi labāko astotnieku. Latvijas visu laiku augstākais rezultāts ir ceturtā vieta 2007.gada pasaules čempionātā, kad gan ceturtdaļfināls nemaz netika izspēlēts, bet piekto vietu latvietes spējušas izcīnīt 2005., 2013. un 2015.gadā.