Kārlis Reišulis MX2 debijā Itālijā tiek pie punktiem, MXGP klasē uzvar Gajsers

16/06/2024 18:31
Nokopēts
Kārlis Alberts Reišulis

Latvijas motosportists Kārlis Alberts Reišulis svētdien pasaules čempionāta motokrosā desmitajā posmā – Itālijas “Grand Prix” – MX2 klasē divu braucienu summā ierindojās 21.pozīcijā.

Pirmajā braucienā visātrāk finišu šķērsoja Beļģijas sportists Liams Evertss, kurš par nepilnām septiņām sekundēm apsteidza vācieti Simonu Lengenfelderu, bet vēl septiņas sekundes atpalika itālis Andrea Adamo.

Brauciena pirmajos apļos Reišulis, kurš pasaules čempionātā MX2 klasē startē pirmo reizi, atradās ārpus pirmā divdesmitnieka, taču brauciena vidū jau pakāpās līdz 19.vietai, noslēdzošajos apļos tiekot arī līdz 18.pozīcijai. Sacensību uzvarētājs latvieti apsteidza par apli.

Otrajā braucienā pirmo un otro vietu ieņēma attiecīgi beļģi Saša un Lukass Koneni, bet trešais finišēja Itālijas sportists Valerio Lata. Savukārt Reišulis brauciena ievadā bija ārpus labāko trīsdesmitnieka, bet turpinājumā ar katru apli uzlaboja savu pozīciju un noslēdzošos astoņus apļus pavadīja 21.vietā, kurā arī noslēdza braucienu. Divu braucienu summā Itālijas “Grand Prix” posmā uzvaru svinēja Saša Konens, kamēr Reišulis ar trīs punktiem ierindojās 21.pozīcijā.

Sestdien kvalifikācijā Reišulis finišēja 28.vietā, kamēr pirmo vietu ieņēma Evertss. Pēc desmit pasaules čempionāta posmiem ar 473 punktiem līderis ir nīderlandietis Kajs de Volfs. Reišulim trīs punkti dod 37.vietu.

Tikmēr slovēnis Tims Gajsers uzvarēja prestižākās MXGP klases sacensībās un kopvērtējumā palielināja savu pārsvaru. Pirmajā braucienā Gajsers finišā par mazāk nekā divām sekundēm apsteidza spāni Horhi Prado un bija pirmais, bet otrajā braucienā slovēnis ieņēma otro vietu, zaudējot brauciena uzvarētājam nīderlandietim Džefrijam Herlingsam nepilnas 12 sekundes.

Gajsers posmā uzvarēja ar 47 punktiem, otro vietu divu braucienu summā ar 45 punktiem ieņēma Herlingss, kamēr trešais ar 36 punktiem bija Šveices sportists Žeremī Sīvers.

MXGP klasē šosezon vairs nestartēs Latvijas vadošais motokrosa braucējs Pauls Jonass, kurš Vācijas posmā guva traumu. Pasaules čempionātā kopvērtējuma līderis ar 511 punktiem ir Gajsers, kuram ar 477 punktiem seko Prado, bet 440 punktus iekrājis Herlingss. Jonass ar 274 punktiem atrodas astotajā pozīcijā.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām