Kas notika ar kādreizējo futbola zvaigzni Adrianu?

Adrianu, sportazinas.com
Savulaik slavenā futbolista Adrianu dzīve ir pagriezusies kājām gaisā

jeb pilnajā vārdā Leite Ribeiru ir viens no 21. gadsimta pirmās desmitgades slavenākajiem Brazīlijas futbolistiem. Viņš karjeras laikā veiksmīgi spēlējis vairākās pasaulē labi zināmās komandās, bet karjeras spožākos gadus aizvadījis Milānas “Inter” vienībā.

Savulaik uzskatīts par vienu talantīgākajiem pasaules futbolistiem, kurš bija apveltīts ar lielu eksplozivitāti un spēcīgu sitienu, Adrianu karjeru sāka “Flamengo” vienībā Brazīlijā, kur ilgi neuzkavējās. Pēc 24 spēlēm un 10 goliem futbolists devās uz Milānu.

“Inter” komandā viņš jau pirmajā draudzības spēlē kā rezervists guva vārtus pret Madrides “Real”, bet sezonas gaitā, 2002. gadā, tika tika izīrēts “Fiorentina”. Pēc tam sekoja pilnvērtīga pievienošanās “Parma”, kur viņš kopā ar Adrianu Mutu veidoja vienu no jaudīgākajiem Itālijas uzbrucēju duetiem.

Adrians Mutu, Adrianu, sportazinas.com
Adrians Mutu un Adrianu “Parma” sastāvā

Pēc kvalitatīvām sezonām “Parma” rindās Adrianu atgriezās “Inter”, kur sākās viņa lielais uznāciens – Milāna viņu 2004. gada janvārī nopirka par 23,4 miljoniem eiro un parakstīja četrarpus gadu līgumu. Atlikušajā sezonā viņš guva 12 vārtus, bet no 2004. gada jūlijam līdz 2005. gada jūnija izskaņai viņš visos turnīros kopā iesita 42 golus, kas tam laikam bija fantastisks skaitlis. Adrianu bija komandas zvaigzne, par ko tika atalgots ar līgumu pagarinājumu līdz 2010. gadam.

“Kādu dienu viņš saņēma telefona zvanu, kur atskanēja balss:”Adri, tēvs ir miris…” Redzēju viņu bļaujot un metot pa gaisu telefonu. Kopš tās dienas “Inter” īpašnieks un es pieskatījām Adrianu kā savu mazo brāli,” sacīja Itālijas futbola leģenda un tā brīža “Inter” kapteinis Havjers Zaneti. “Viņš turpināja spēlēt, gūt vārtus un norādīt debesīs ar pirkstiem, veltot katru golu savam tēvam. Pēc šī telefona zvana nekas vairs nebija kā agrāk.”

Zaneti kopā ar citu tā brīža “Inter” spīdekli Ivanu Kordobu pavadīja vienu nakti pie Adrianu. “Adri, tu esi Ronaldo un Zlatana Ibrahimoviča krustojums. Kā tev šķiet tu vari kļūt par labāko spēlētāju uz planētas?” Kordoba vaicāja Adrianu, kuram kopā ar Zaneti tā arī neizdevās brazīlieti izvilkt no bedres.

Adriano Brazil

2004. gadā Adrianu Brazīlijas izlases sastāva, kurā karjeras laikā kopumā aizvadīja 53 spēles, guva skaistus vārtus “Copa America” finālā. Pēc mača viņš teica, ka vārtu guvums tiek veltīts viņa vēl tobrīd dzīvajam tēvam. “Viņš ir mans labākais draugs, bez tēva es nebūtu nekas.” Šie vārdi precīzi raksturoja tēva nozīmi futbolista dzīvē.”

Adrianu tēvs Almirs bija slims un mira neilgi pēc turnīra 45 gadu vecumā. 22 gadus vecajam Adrianu tobrīd tas bija ļoti smags trieciens.

Adrianu spīdošā karjera sāka iet uz leju jau “Inter” sastāvā. Viņš aizvadīja arvien vairāk vāju spēļu, kas izsauca spekulācijas par viņa darba ētikas trūkumu. Adrianu arvien vairāk tika pieķerts ballējoties dažādos naktsklubos. Brazīlijas izlases tā brīža treneris Dunga kādu laiku nesauca Adrianu uz izlasi, iesakot viņam fokusēties uz futbolu un mainīt savu uzvedību.

2007. gadā Adrianu neieradās uz vienu no “Inter” treniņiem, jo ilgi svinēja savu dzimšanas dienu. Tā brīža “Inter” treneris Roberto Mančīni viņu par sodu nelaida laukuma nākamajās UEFA Čempionu līgas un Itālijas A sērijas spēlēs attiecīgi pret “Valencia” un “Catania” komandām.

Attēlu rezultāti vaicājumam “adriano inter”

“Inter” īpašnieks Masimo Morati 2007. gada beigās aizsūtīja Adrianu bezalgas “atvaļinājumā” uz Brazīliju, kur viņš apmeklēja “Sao Paulo” treniņu centru, jo viņa fiziskā kondīcija alkoholisma problēmu dēļ bija katastrofāla. Adrianu vairs nevēlējās atgriezties Milānā, taču klubs viņu gaidīja atpakaļ jau daudz labākā formā. Lai arī par viņu interesējās Mančestras “City”, brazīlietis turpināja karjeru “Sao Paulo”, kur uz neilgu laiku bija izīrēts.

“Adrianu bija elites līmeņa spēlētājs, bet viņš zaudēja formu pēc tēva nāves,” izteicās Morati.

Pēc īres beigām viņš atgriezās Milānā un 2008./09. gada sezonā atkal rādīja visai kvalitatīvu sniegumu. 2009. gada izskaņā viņš devās palīgā Brazīlijas izlasei, bet Milānā neatgriezās. Klubs pēc tam paziņoja, ka līgums ar futbolistu ir pārtraukts.

Atlikušajā karjerā Adrianu uzspēlēja tādos klubos kā “Flamengo”, “Roma”, “Corinthians” un Maiami “United”, kas bija ASV ceturtā spēcīgākā futbola turnīra komanda. Romā viņš parakstīja trīs gadu līgumu, kura ietvaros spēlētājam bija jāsaņem pieci miljoni eiro ik sezonu, taču jau pēc septiņiem mēnešiem kontrakts tika pārtraukts, visticamāk, viņa vienaldzīgās attieksmes dēļ.

“Adrianu motivācija bija ar futbola spēlēšanu darīt laimīgu tēvu un nopelnīt naudu. Kad tēvs bija miris un bankas konts piepildīts, kāda bija jēga vēl censties?” rakstīja BBC žurnālists Tims Vikerijs. “Kādēļ apmeklēt treniņu, ja varēja iegādāties jebkuru alkoholisko dzērienu, kuru vien viņš vēlējās? Adrianu bija pārliecināts, ka kā futbolists savu talantu ir izsmēlis un augstāk vairs nav kur kāpt.”

Adrianu jau bērnībā sadraudzējās ar pāris cilvēkiem, kuri vēlāk kļuva par “Comando Vermelho” locekļiem. Tā ir viena no Brazīlijas lielākajām gangsteru kopienām. Adrianu šos cilvēkus pazina sen, bet, kad viņš sāka profesionāla futbolista gaitas, daudzi viņa draugi pievērsās noziedzībai, no kuriem viens piedalījās nāvējošā policijas apšaudē.

“Depresija un alkohols jau sen bija daļa no Adrianu dzīves jau kopš 2006. gada Pasaules kausa izcīņas,” medijam “FourFourTwo” sacīja kāds anonīms futbolista paziņa. “Viņš ir vientuļāks nekā jebkad. Jā, Adrianu “Instagram” kontā ir bildes, kur viņš ir ar daudziem cilvēkiem, bet viņš ir kluss un prieku spēlēt futbolu zaudēja jau sen.”

Adrianu 2006. gadā bija tikai 24 gadus vecs, taču patiesībā tas bija beigu sākums, par kuru daudzi nenojauta.

Internetā cirkulē gan video, gan fotogrāfijas no pašreizējās Adrianu dzīves. Kādreiz viņš bija zvaigzne, bet tagad viņu pat uz ielām neviens neatpazīst. Vienā no video redzams, kā viņš pavada laiku ar draugiem pie kādas necilas kafejnīcas.

Brazīlijas mediji ir pārliecināti, ka Adrianu pēc karjeras beigām ir pievienojies saviem draugiem, kuriem ir slikta kriminālā vēsture un kuri pārstāv vienu no valsts lielākajām gangsteru apvienībām. Tā ir bijusi iesaistīta gan narkotiku tirdzniecībā, gan slepkavībās.

Adrianu 2010. gadā tika apsūdzēts narkotiku pārvadāšanā, taču lieta pēc četriem gadiem tika izbeigta nepietiekamu pierādījumu dēļ. Tomēr 2016. gadā viņš vēlreiz tika apsūdzēts par nelegālu ieroča AK-47 glabāšanu.

Kāds cits aculiecinieks fiksējis Adrianu bez krekla un apaviem uz ielām kopā ar vairākām sievietēm.

Savukārt kāds Adrianu draugs izteicies, ka viņam viss ir kārtībā un viņš vienkārši izvairās no žurnālistiem, taču internetā atrodamie vizuālie materiāli nevienā brīdī par to neliecina.

Adrianu varēja dzīvot pilnīgi citādāku dzīvi. Pareizi bija viņa vārdi, ka tēvs futbolistu turēja “uz līnijas” un tieši viņa dēļ Adrianu vēlējās būt izcils. Pēc viņa nāves futbolists vairs nejuta prieku pret futbolu un mentālās grūtības kļuva nepārvaramas. Nepalīdzēja arī bērnības “draugi”, kas viņu palīdzēja ievilkt atpakaļ tur, no kurienes viņš nācis.

View this post on Instagram

Nem cavalo aguenta sextou és

A post shared by Adriano imperador (@adrianoimperador) on

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par