Kazakevičs par Nikolato piesaistīšanu: LFF nodrošināja sevi un izvairījās no riska ar Latvijas treneriem

28/03/2024 11:00
Nokopēts
Dainis Kazakevičs

Bijušais Latvijas futbola izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs raidījumā “MVPersonība” atskatījās uz savu laiku valstsvienībā, kā arī komentēja sava pēcteča Paolo Nikolato apstiprināšanu amatā.

Jāatgādina, ka Kazakevičs, pēc kļūšanas par Latvijas izlases stūrmani 2020.gada sākumā, pagājušā gada novembrī tika atlaists. Ar Kazakeviču pie stūres izlase spēlēja 2022.gada Pasaules kausa kvalifikācijā, UEFA Nāciju līgā un 2024.gada Eiropas čempionāta atlasē. Viņa vadībā izlase 41 mačā izcīnīja 11 uzvaras, 12 reizes spēlēja neizšķirti un piedzīvoja 18 zaudējumus.

“Protams, ka man bija liels uzticības kredīts, bet, izanalizējot visu savu darbu, man nav sev lielu pārmetumu par lieliem, stratēģiskiem lēmumiem – esmu pārliecināts, ka tie bija pareizi. Atnākot uz izlasi, es nomainīju 14 cilvēkus, kuri iepriekšējā gadā bija gājuši laukumā, un devu iespēju daudziem spēlētājiem, kuri tobrīd vispār nebija izlasē vai arī tajā nebija nekādas lomas. Šobrīd pēc četriem gadiem mēs esam izveidojuši tādu komandu, kur tam līmenim, kurā mēs esam, ir stabils sastāvs, konkrēti uzvārdi un ir saprotamas pozīcijas, kurās spēlētāji var spēlēt. Tagad treneris [Nikolato] var strādāt pie tā, lai savu redzējumu realizētu detaļās un niansēs,” atzina Kazakevičs.

“Par uzticības kredītu nav šaubu, bet, manuprāt, Latvijas izlasē nav cita ceļa – ja mēs rīkotos pēc modeļa līdzīgi kā austrumos, mainot treneri ik pēc pusgada vai gada, tad nebūs nozīme uzvārdiem. Mums ir jāpieņem pareizi lēmumi treneru izvēlē un viņiem jāuzticas, jo mēs esam maza valsts, maza komanda, kas var sasniegt kaut kādus rezultātus tikai tad, ja ir ļoti laba ķīmija un ja tā var būt stiprāka par pretiniekiem tieši kā komanda, jo neizskatās, ka uz doto brīdi un tuvākajā nākotnē mūsu situācija ar spēlētājiem uzlabosies,” pārliecināts ir treneris.

“Ar jauno treneri man bija tikšanās, un es viņam pateicu vienu lietu – mēs esam kolēģi, es jūs atbalstīšu ar jebkādu nepieciešamo informāciju,” atklāja Kazakevičs. “Es gribu, lai šai spēlētāju paaudzei, kura ar mani strādāja, būtu iespēja sasniegt labus rezultātus – es par to tikai priecāšos. Bet, runājot kopumā, mums kā mazai valstij ir jāsaprot, ko mēs iegūstam no katra soļa un lēmuma. Šo četru gadu laikā mēs noteikti esam ieguvuši, ka mums ir trīs vai četri vietējie treneri, kuri strādāja izlasē un ir ieguvuši nopietnu starptautisko pieredzi. Lēmumu gan pieņem Latvijas Futbola federācijas valde un prezidents, un viņi dotajā brīdī, manuprāt, aizgāja ceļu, lai nodrošinātu sevi un nebūtu riska, ka, paņemot vēl vienu Latvijas treneri un ja viņam kaut kas nesanāk, lai tad neatkārtotos stāsts, kas bija rudenī.”

“Es vispār esmu diezgan nacionāli orientēts. Uzskatu, ka tur, kur mums ir iespēja pieņemt lēmumus par labu gan vietējo spēlētāju, gan vietējo treneru attīstībā, tad tos lēmumus ir jāpieņem – protams, visu adekvāti izvērtējot. Manā skatījumā nākamais treneris varēja būt no Latvijas, mēģināt sevi apliecināt un iegūt pieredzi, jo tas nebūtu izšķirošais faktors, kāpēc kaut kas neizdotos. Lēmums gan tagad ir pieņemts, un mums visiem Latvijas futbolā ir jāatbalsta spēlētāji un jaunais treneris, lai mūsu izlase priecētu ar spēli un rezultātu,” pauda Kazakevičs.

Kazakevičs: Latvijas futbolā ir ļoti daudz cilvēku, kuri ir nomierinājušies un ir bez ambīcijām

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām