Keins atgriežas laukumā; “Hotspur” uzvar “Chelsea” un nostiprinās pirmajā četriniekā

01/04/2018 21:15

Totenhemas “Hotspur” svētdien Anglijas premjerlīgas mačā starp divām Londonas komandām viesos ar rezultātu 3:1 (1:1) pārspēja pērnās sezonas čempioni “Chelsea”, turklāt laukumā atgriezās vienības uzbrukuma līderis Herijs Keins.

“Hotspur” futbolisti “Chelsea” komandu tās mājas stadionā “Stamford Bridge” nebija uzveikuši kopš 1990.gada.

Svētdienas mačā uzvarētājiem ar diviem gūtiem vārtiem izcēlās Dela Alli.

Mača rezultātu 30.minūtē atklāja “Chelsea” spāņu uzbrucējs Alvaro Morata, kurš pēc centrējuma soda laukumā ar galvu raidīja bumbu vārtos. Pirmā puslaika kompensācijas laika pirmajā minūtē dāņu aizsargs Kristians Ēriksnes ar tālšāvienu izlīdzināja rezultātu, bet uzvaru viesi nodrošināja otrā puslaika vidū, kad Alli četru minūšu laikā guva divus vārtus. Vispirms angļu futbolists pēc tālas piespēles nonāca viens pret pretinieku vārtsargu un panāca 2:1, bet nedaudz vēlāk pēc komandas biedra Honmiņa Sona ielaušanās soda laukumā ieguva atlēkušo bumbu un vēlreiz raidīja bumbu vārtos.

Sonu 16 minūtes pirms pamatlaika beigām nomainīja Keins, kurš marta sākumā premjerlīgas mačā guva potītes savainojumu. Viņa atgriešanās laukumā tika plānota ap maija sākumu, tomēr futbolists laicīgi atlabis un jau var spēlēt.

Keins šosezon guvis 39 vārtus, 24 reizes izceļoties premjerlīgā, kur ir otrs labākais snaiperis aiz 29 vārtus guvušā ēģiptieša Mohameda Salāha.

Vēl svētdien Londonas “Arsenal” savā laukumā ar 3:0 (0:0) pārspēja Stokas “City”. Londonieši visus trīs vārtus guva otrajā puslaikā, kad divreiz atzīmējās gabonietis Pjērs Emeriks Obamejangs, bet vienu reizi precīzi sita Aleksandrs Lakazete.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka “Liverpool” sestdien viesos ar 2:1 (0:1) uzvarēja Londonas “Crystal Palace” komandu, uzvaras vārtus 84.minūtē gūstot Salāham.

Salāhs līdz ar to kļuvis vien par otro Āfrikā dzimušo futbolistu, kurš sezonas laikā Anglijas premjerlīgā guvis 29 vārtus. Pirms viņa to 2009./2010.gada sezonā spēja slavenais Kotdivuāras pārstāvis Didjē Drogbā.

Šosezon visos turnīros Salāhs ir guvis 37 vārtus.

Pie uzvaras sestdien tika arī premjerlīgas līdere Mančestras “City”, kas viesos ar 3:1 (3:0) pieveica Liverpūles “Everton”. Tāpat uzvaru sestdien guva arī Mančestras “United”, kas, pateicoties diviem pirmā puslaika vārtiem, ar 2:0 (2:0) savu skatītāju priekšā uzveica Svonsī “City”.

Kopvērtējuma pirmajā vietā pārliecinoši atrodas Mančestras “City”, kas 31 spēlē guvusi 84 punktus, savukārt otrā ar 68 punktiem ir Mančestras “United”, bet divus punktus no tās atpaliek “Liverpool”, kas gan aizvadījusi jau 32 mačus.

Tālāk ar 64 punktiem seko Totenhemas “Hotspur”, 56 punkti ir Londonas “Chelsea”, kamēr pirmo sešinieku ar 51 punktu noslēdz Londonas “Arsenal”.