“Ķekava/Miesnieki” Latvijas čempionātā triumfē jau 13. reizi

05/09/2020 23:57
Ķekava/Miesnieki

Regbija komanda “Ķekava/Miesnieki” sestdien Upesciema stadionā izšķirošajā Latvijas čempionāta spēlē uzvarēja “Garkalni”/”Livonia” un izcīnīja 13.titulu kluba pastāvēšanas vēsturē.

“Ķekava”/”Miesnieki” ar 13:10 (13:3) uzvarēja “Garkalne”/”Livonia”.

Uzvarētāju labā pa piezemējumam veica Hārdijs Nungurs un Elmārs Šefalovskis, savukārt Garkalnes vienībā piezemējumu veica Reinis Pepa.

Spēle netika aizvadīta līdz beigām, jo pēc pirmā puslaika ārā bija krietni satumsis, un stadionā nebija pietiekams apgaismojums, kā rezultātā “Miesnieki” izcīnīja jau 13.titulu kluba pastāvēšanas vēsturē.

Abas komandas par titulu cīnījās jau piekto gadu pēc kārtas.

Covid-19 pandēmijas dēļ saīsinātajā sezonā šī bija vienīgā abu klubu spēkošanās Latvijas čempionātā. Šo spēli par titulmaču varēja uzskatīt tāpēc, ka tuvākie sekotāji “Eži”/”EK Sistēmas” vairs nespēja apdraudēt abu vadošo komandu pozīcijas.

Pirms izšķirošās spēles “Miesnieki” bija turnīra vadībā ar 17 punktiem, bet garkalniešiem bija par trim mazāk.

Abas komandas šosezon iepriekš tikās tikai Baltijas Top līgas turnīrā, kur uzvaras tika dalītas uz pusēm. Svarīgākajā spēlē – par piekto vietu – uzvaru svinēja “Garkalne”/”Livonia”.

Kopš 1997.gada “Ķekava”/”Miesnieki” par valsts čempioniem kronēti jau 13.reizes, bet sestdienas pretinieki pēdējo septiņu gadu laikā tikuši pie četrām trofejām.

2019.gada izšķirošajā mačā “Garkalne/Livonia” pārspēja “Miesniekus” ar 26:22, atgūstot titulu pēc divu gadu pārtraukuma.