KHL čempione “Ak Bars” nervozā LDz kausa duelī apspēlē Minskas “Dinamo”

23/08/2018 19:05
Kazaņas ''Ak Bars'', Sportazinas.com

Pagājušas sezonas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa čempioni Kazaņas “Ak Bars” ceturtdien Piņķos tradicionālā “Latvijas Dzelzceļa” (LDz) kausa mačā ar 3:2 (0:1, 2:0, 0:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā uzvarēja Minskas “Dinamo” komandu.

Uzvaras vārtus “bullīšos” guva Artjoms Lukojanovs. Pēc Andreja Kosticina precīzā metiena Minskas komanda pirmajā trešdaļā izvirzījās vadībā, bet otrajā periodā sekoja divi “Ak Bars” vārti, tos gūstot Aleksandram Burmistrovam un kanādietim Robam Klinkhameram.

Savukārt neizšķirtu cīņas 43.minūtē panāca Artjoms Artjomovs. Pēcāk pamatlaikā un arī pagarinājumā vārti vairs netika gūti, bet pēcāk Kazaņas komanda guva panākumu pēcspēles metienu sērijā.

“Latvijas Dzelzceļa” kausa izcīņa turpināsies piektdien, kad Piņķos spēkosies “Ak Bars” un “Lokomotiv”, bet Rīgas “Dinamo” laukumā atgriezīsies sestdien ar cīņu pret “Ak Bars”, kamēr svētdien būs duelis pret Šveices klubu “Davos”.

Turnīra kopvērtējumā ar pieciem punktiem divās spēlēs līdere ir “Ak Bars”, kam ar četriem punktiem seko Rīgas “Dinamo”. Trīs punktus iekrājusi “Davos”, kamēr “Lokomotiv” ir divi punkti vienā mačā, bet Minskas “Dinamo” cietusi zaudējumus abos mačos un pie punktiem nav tikusi.

“Latvijas Dzelzceļa” kauss tā dalībniecēm tradicionāli ir pēdējā sagatavošanās pirms KHL sezonas sākuma. Turnīra debijas reizē 2009.gadā uzvarēja Rīgas “Dinamo”, kas finālspēlē pagarinājumā ar 3:2 uzvarēja “Lokomotiv” komandu, bet nākamajos divos gados sacensībās triumfēja tieši Jaroslavļas klubs. Pusotru nedēļu pēc otrā triumfa “Lokomotiv” cieta traģiskā aviokatastrofā, kurā gāja bojā visi vienības spēlētāji, tostarp arī leģendārais latviešu aizsargs Kārlis Skrastiņš.

2012.gadā par kausa ieguvējiem atkal kļuva rīdzinieki, kas ar 3:1 uzvarēja nu jau atjaunoto “Lokomotiv” komandu ar Miķeli Rēdlihu ierindā, 2013.gadā turnīrā pirmoreiz uzvarēja Sanktpēterburgas SKA, finālā pieveicot Rīgas “Dinamo”, bet nākamās trīs reizes sacensībās triumfēja “Ak Bars” hokejisti.

Pērn Rīgas “Dinamo” “Latvijas Dzelzceļa” kausā palika otrajā vietā, finālmačā ar 0:3 piekāpjoties “Lokomotiv” vienībai.