KHL-TV komentētājs par Tretjaku: Nav iespējams iekļūt ārzemju klubā pēc zvana no augšas

Maksims Tretjaks, sportazinas.com
Kristofers Berglunds un Maksims Tretjaks "vaktē" oponentu | Foto: Sanktpēterburgas SKA

Kontinentālās hokeja līgas () televīzijas kanāla komentētājs Dmitrijs Fjodorovs intervijā “Matchtv” portālam pauda savu viedokli par Rīgas “Dinamo” vārtsargu Maksimu Tretjaku.

“Ļoti jūtu līdzi sportistiem, kuriem jāpārvar sabiedrības stereotipus savas radniecības dēļ. Domāju, ka vectēva ietekme bija liela,” pauda žurnālists. “Mani priecē, ka Maksims joprojām mēģina noķert savu iespēju. Kopš kļūšanas par vārtsargu viņš ir zem liela spiediena. Skaidrs, par ko ir runājuši cilvēki apkārt, bet pats Maksims saprata, ka viņam jāatbilst cerībām,” turpināja komentētājs.

“Dinamo” vārtu vīra vectēvs Vladislavs Tretjaks ir slavenākais PSRS vārtsargs. Karjeras laikā viņš izcīnījis trīs olimpisko spēļu un desmit pasaules čempionātu zeltus. 1989. gadā vārtsargs tika iekļauts hokeja slavas zālē Toronto, bet Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) atziņa Tretjaku par 20. gadsimta labāko hokejistu.

“Pirms pāris gadiem runāju ar Maksimu un sapratu, ka viņš ir nopietns cilvēks. Viņš mīl hokeju, un grib sevi pierādīt. Tretjaks nav zelta jaunatnes pārstāvis,” ir pārliecināts Fjodorovs.

“Man ir argumenti. Vārtsargs nevar spēlēt sakaru dēļ, jo kļūdas cena ir pārāk liela. Laukuma spēlētājs ceturtajā maiņā var, bet vārtsargs nevar. Izņēmums ir viens – Čeļabinska. Otrais arguments – nav iespējams iekļūt ārzemju klubā pēc zvana no augšas,” uzskata apskatnieks.

“Mums nevajadzētu smieties par Maksimu, bet drīzāk jāatbalsta viņu. Tretjaks grib izsisties uz KHL, bet viņam nesanāk. Viņam nekad nebūs tāda slava, kāda bijusi viņa vectēvam. Maksimam ir raksturs. Bet viņš cīnās par savu sportisko laimi un sapni,” noslēdza žurnālists.

Pārbaudes turnīrā “Sochi Hockey Open” Tretjaks sargāja “Dinamo” vārtus divās spēlēs: uzvarā pār Sanktpēterburgas SKA (6:5) un panākumā pār Krievijas olimpisko izlasi (3:2).

“Dinamo” vārtsargs Tretjaks: Rīgā nejūtos kā leģionārs

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par