Kjūbans degvielas uzpildes stacijā savācis Vestu un nogādājis viņu slimnīcā

Delonte Vests un Marks Kjūbans
Delonte Vests un Marks Kjūbans | Foto: "NY Post"

Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Dalasas “Mavericks” īpašnieks kādā degvielas uzpildes stacijā Dalasā savācis bēdīgā situācijā esošo kādreizējo spēlētāju Delonti Vestu un nogādājis viņu slimnīcā, informē Ziemeļamerikas mediji.

Kjūbans jau kādu laiku mēģināja sazināties ar Vestu, lai piedāvātu viņam palīdzību. Abiem beidzot izdevās izveidot kontaktu un satikties degvielas uzpildes stacijā. Kjūbans izrādīja iniciatīvu palīdzēt tādēļ, ka pirms nedēļas internetā figurēja attēli, kuros bija redzams, ka Vests uz ielām ubago.

Kjūbans sazinājās ar Vesta māti, vaicājot, kā viņš var palīdzēt. Atbilde bija vienkārša – atrodiet Delonte. “Mavericks” īpašnieks to arī darīja, kā arī viņš kopā ar Vestu sagaidīja līdz viņa māte ieradīsies viesnīcā un bijušais basketbolists beidzot spēra soli, kuru ļoti gaidīja tuvinieki – viņš uzsāks rehabilitāciju, ziņo “The Athletic” apskatnieks Šams Šaranija.

 

Vests tagad atrodas vietējā viesnīcā, bet visas izmaksas sedzis “Mavs” īpašnieks.

Kā zināms, Vests pēc basketbolista karjeras kļuvis par bezpajumtnieku, zaudējot visus savus ienākumus, kas tika sapelnīti karjeras laikā. Medijs “Hoops Hype” lēš, ka Vests karjeras laikā sapelnīja 16,4 miljonus dolāru pirms nodokļu nomaksas.

36 gadus vecais Vests ir 2004. gada NBA drafta 24. numurs. Basketbolists NBA spēlēja tādās vienībās kā Bostonas “Celtics”, Sietlas “Supersonics”, Klīvlendas “Cavaliers” un Dalasas “Mavericks”.

Vestam ir konstatēti bipolārie traucējumi. Agrāk šo slimību sauca par maniakāli depresīvo psihozi, kuras ietvaros cilvēks nereti ieslīgst apātijā un kļūst neparasti enerģisks. Šādā stāvoklī cilvēks ir spējīgs uz neprātīgu rīcību. Vests gan to noliedzis un izteicies, ka viņam no nervozās basketbola dzīves bija iestājusies depresija.

Vestam iepriekš bijusi visai rūgta pieredze, jo viņš 2009. gadā par neatļautu ieroču glabāšanu tika arestēts, kā arī pēc tam izskanēja baumas, ka basketbolistam ir romantiskas attiecības ar Lebrona Džeimsa māti.

Savas karjeras laikā saspēles vadītājs 432 regulārā čempionāta spēlēs guva vidēji 9,7 punktus un atdeva 3,6 rezultatīvas piespēles, bet 58 “play-off” cīņās Vests atzīmējās ar 9,1 punktu un 2,8 rezultatīvām piespēlēm.

Vests pēdējo spēli NBA aizvadīja 2012. gadā “Mavs” sastāvā, bet pēc tam īsu brīdi pabija NBA Attīstības līgas vienībā Teksasas “Legends” un Ķīnas komandās Šanhajas “Sharks” un Fudzjaņas “Sturgeons”.

Skarbā situācijā esošajam kādreizējam NBA spēlētājam Vestam draudēts ar ieroci

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par