“Knicks” aizmainīja Porziņģi pret brīvību algu resursos – tagad klubs gatavs uzņemties “sliktu” līgumu

Ņujorkas
Ņujorkas "Knicks" spēlētāji | Foto: Mark J. Rebilas-USA TODAY Sports

Nacionālās basketbola asociācijas () komanda Ņujorkas “Knicks” pērnā gada ievadā aizmainīja latviešu uzbrucēju Kristapu Porziņģi un vēl citus spēlētājus, lai iegūtu “brīvību” algu resursos, taču tagad klubs ir gatavs šo vietu aizpildīt ar “sliktu” kontraktu.

Medija SNY apskatnieks Aiens Beglijs raksta, ka Ņujorkas klubs, ņemot vērā pateicīgo situāciju algu resursos, informējis citas komandas, ka tas ir gatavs īstenot shēmu. Proti, veikt maiņu, lai iegūtu spēlētāju ar sliktu jeb pārmaksātu kontraktu, taču ar nosacījumu, ka tam līdzi nāks kāds jauns spēlētājs un/vai drafta izvēle.

Primārā “Knicks” vēlme ir iegūt nākotnes aktīvus, taču klubs reizē ir gatavs zināmā mērā atvieglot dzīvi kādai citai vienībai un paņemt no tās pārmaksātu spēlētāju.

Piemēram, Oklahomasitijas “Thunder” sastāvā 35 gadus vecais veterāns Kriss Pols nākamajā un aiznākamajā sezonā saņems attiecīgi 41,4 un 44,2 miljonus dolāru. “Knicks” tīri teorētiski ņemtu Polu, taču “Thunder” būtu jādod līdzi jauns spēlētājs un/vai drafta izvēle.

Tomēr šobrīd sanāk paradoksāla situācija – 2019. gada sākumā “Knicks” aizmainīja tādus spēlētājus kā Porziņģi, Timu Hārdaveju un Kortniju Lī, būtiski atvieglojot algu situāciju, lai varētu parakstīt līgumus ar vienu līdz divām superzvaigznēm, taču plāns izgāzās.

Tagad, lai aizpildītu brīvo vietu algu resursos, kas tika iegūta Porziņģa maiņā, Ņujorka ir gatava pārņemt kāda pārmaksāta spēlētāja kontraktu… Atkarībā no tā, ko “Knicks” iesāks ar tādiem spēlētājiem kā Bobiju Portisu, Veinu Elingtonu, Tāžu Gibsonu un Redžiju Buloku, komandai šajā starpsezonā var būt pat 60 miljonu dolāru brīvība algu resursos.

Lai Ņujorkas vienību pagalam nepadarītu par apsmieklu, der atgādināt, ka tas Porziņģa maiņā ieguva divas nākotnes pirmās kārtas drafta izvēles, kas vēl nav liktas lietā. Pēc tam, kad tās tiks izlietotas, varēs objektīvi spriest, vai latvieti aizmainīt bija gudrs gājiens vai arī izgāšanās. Tāpat klubam teju pilnībā ir mainījusies administratīvā struktūra, piesaistot virkni jaunus speciālistus, tostarp kluba prezidentu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par