“Knicks” tikai pašā spēles izskaņā piekāpjas Bostonai; “Raptors” uzvar bez Lenarda

21/10/2018 09:46

Jau vēstījām par latviešu basketbolistu pārstāvēto klubu gaitām Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA), kur aizvadītajā naktī notika desmit spēles.

Zvaigžnotā Hjūstonas “Rockets” viesos ar 124:115 pārspēja Losandželosas “Lakers”. Spēles pirmās divas ceturtdaļās neviena no komandām nespēja iegūt lielu pārsvaru, vadības grožiem vairākkārtīgi mainot īpašnieku. “Rockets” apgriezienus ieslēdza spēles otrajā nogrieznī, panākot desmit punktu pārsvaru, tomēr arī šoreiz “Lakers” ar Lebronu Džeimsu priekšgalā spēja atspēlēties un pat izvirzīties vadībā.

Cīņas pēdejās divpadsmit minūtēs laukumā valdīja saspringta atmosfēra un neiztika arī bez dūru vicināšanas. Asumos iesaistījas “Lakers” basketbolisti Ražons Rondo un Brendons Ingrams, bet “Rockets” pārstāvēja Kriss Pols. “Tvaika nolaišana” nenāca par labu mājiniekiem, kuri palika bez saspēles vadītāja Rondo personā, pēdējas spēles minūtes pārliecinošāk spēlēja “Rockets”, novedot spēli līdz uzvarai.

Uzvarētāju labā 38 punktus guva Džeimss Hārdens, bet kauslīgais Pols izcēlās ar “double-double” – 10 rezultatīvas piespēles un 28 gūti punkti. Lebrons Džeimss bija savas komandas rezultatīvākais spēlētājs ar 24 gūtiem punktiem, bet Rondo guva 13 punktus un atdeva desmit piespēles.

Trešo uzvaru jaunajā sezonā izcīnīja Toronto “Raptors” vienība, kas izbraukumā ar 117:113 pārspēja Vašingtonas “Wizards” basketbolistus, kuriem tas bija otrais zaudējums pēc kārtas. “Raptors” vienībai nācās iztikt bez sava jaunieguvumua Kavai Lenarda, kurš pēc komandas teiktā, tika atpūtināts.

Līdera lomu uzņēmās Kails Laurijs, gūstot 28 punktus un izdarot 12 rezultatīvas piespēles partneriem. Izšķirošo metienu spēles pēdējā minūtē realizēja aizsargs Freds Vanvlīts, kurš spēli noslēdza ar 13 gūtiem punktiem. Pa 16 punktiem Toronto labā guva “garā gala” pārstāvji Jons Valančūns un Seržs Ibaka. “Wizards” rindās labākais bija Bredlijs Bīls, kurš atzīmējās ar 32 gūtiem punktiem, kamēr Džons Vols guva 28.

Savainotā Kristapa Porziņģa Ņujorkas “Knicks” pašā spēles izskaņā piekāpās Bostonas “Celtics” komandai – 101:103. Bostonas basketbolisti veiksmīgāk iesāka maču, pirmo ceturtdaļu noslēdzot ar 13 punktu pārsvaru. Arī cīņas otrajā ceturksnī “ķelti” pārsvaru neatdeva, bet “Knicks” spēja pietuvoties līdz minimumam. Atlikušajā laikā “Knicks” bija nelielos iedzinējos, bet 30 sekundes līdz beigām Deivida Fizdeila vadītās komandas deficīts bija tikai viens punkts.

Uzvaru “Celtics” komandai atnesa Džeisons Teitums, kurš postā apspēlēja Timu Hārdaveju, atlēcienā realizējot pustālo metienu.

“Knicks” rindās rezultatīvākais bija Tims Hārdavejs ar 24 punktiem, 17 pievienoja Enes Kanters, kura kontā arī 15 atlēkušās bumbas. “Celtics” uzvaru ar 24 punktiem un 14 bumbām zem groziem kaldināja Džeisons Teitums, bet Kairijs Ērvings guva 16 punktus.

Citā spēlē saspringtu uzvaru izcīnīja Filadelfijas “76ers” basketbolisti, kas ar 116:115 pārspēja Orlando “Magic”. Pašās spēles beigās no soda līnijas kļūdījās Orlando spēka uzbrucējs Ārons Gordons, neļaujot savai komandai spēlēt papildlaiku. Uzvarētājiem 31 punktu guva snaiperis Dž.Dž Rediks, bet “Magic” rindās tikpat iemeta Evans Fournjē.

“76ers” jaunā zvaigzne Bens Simons laukumu pameta pirmajā puslaikā, sajūtot sāpes mugurā.

Citā spēlē uzvaru spēles izšķirošajos momentos izcīnīja Dalasas “Mavericks”, kas savā laukumā ar 140:136 uzveica Minesotas “Timberwolves”. Sešas sekundes pirms pamatlaika beigām pustālo metienu ar sodu realizēja Deniss Smits, nokārtodams uzvaru mājiniekiem.

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta sestdienas spēļu rezultāti:

Indiānas “Pacers” – Bruklinas “Nets” 132:112 (33:29, 34:29, 28:27, 37:27);

Vašingtonas “Wizards” – Toronto “Raptors” 113:117 (22:24, 32:33, 28:33, 31:27);

Ņujorkas “Knicks” – Bostonas “Celtics” 101:103 (18:31, 30:19, 22:27, 31:26);

Filadelfijas “76ers” – Orlando “Magic” 116:115 (30:32, 33:20, 26:34, 27:39);

Čikāgas “Bulls” – Detroitas “Pistons” 116:118 (27:25, 31:35, 26:25, 32:33);

Maiami “Heat” – Šarlotas “Hornets” 112:113 (29:34, 23:38, 30:20, 30:21);

Dalasas “Mavericks” – Minesotas “Timberwolves” 140:136 (37:46, 32:23, 28:30, 43:37);

Denveras “Nuggets” – Fīniksas “Suns” 119:91 (30:16, 35:33, 27:30, 27:12);

Portlendas “Trail Blazers” – Sanantonio “Spurs” 121:108 (22:22, 37:28, 38:32, 24:26);

Losandželosas “Lakers” – Hjūstonas “Rockets” 115:124 (28:31, 34:35, 35:32, 18:26).