Ko dara Rīgas “Dinamo”?

18/06/2017 12:03

“Dinamo” aizvadītā devītā sezona bija diezgan bēdīga. To atspoguļoja svarīgi rādītāji – vieta turnīra tabulā un spēļu apmeklējums. Tauta lēnām bija pārstājusi ticēt “Dinamo” projektam, tas vairs piektdienas vakaros nepulcēja pilnas Arena Rīga tribīnes, jo vienkārši nebija ko redzēt, nebija par ko maksāt. Agrākais atjaunotā “Dinamo” šarms bija zudis. Līdzjutēji ar sapņainu skatu pagātnē atcerējās laikus, kad no Ozoliņa piespēles ripu vārtos šāva Marsels Hossa, vai kādu cīņassparu uz ledus demonstrēja ziemeļamerikāņu importi – Elisons, Hartigans, Vestkots…

Protams, arī politiskais fons, kas pavadīja naudas devējus un naudas pārvaldītājus atstāja savas sekas, bet šoreiz tikai par sportisko pusi.

Ankipāns ar Sējēja padomu un Savicka finansēts ir spēris pirmos soļus GM amatā. Viņa priekšgājējs gan ar vieglu smīnu noskatās kā viņa jaunais kolēģis darbojas apstākļos kādos viņš pats pēdējos gados nonāca krietni vēlāk, proti, budžets spēlētāju algām un parakstīšanai Ankipāna rīcībā nonācis vēl pirms Jāņiem. Sponsors no Krievijas šogad ir “Gazpromeksport”, kas ar naudas līdzekļu pārskaitīšanu “Dinamo” kontos nav ilgi vilcinājies.

Pagaidām darbības izskatās gana cerīgas (lai atgrieztu skatītājus Arēnā), bet tieši nākošie soļi un lēmumi parādīs uz ko tirgus laukumā tēmē desmitās sezonas “Dinamo”.

Kas jau ir izdarīts?

Miks Indrašis, www.sportazinas.com

Foto: EPA

Pirmais Ankipāna darbiņš bija kvalifikācijas piedāvājumu izteikšana tiem hokejistiem, līdz 28 gadu vecumam, kurus komandā viņš gribētu redzēt arī desmitajā “Dinamo” sezonā. Tiesa to viņam nācās izdarīt bez galvenā trenera atbalsta, jo gluži vienkārši tāds vēl nebija atrasts. Bičevski nevarēja pazaudēt Čehijas virzienā un savu darbu Māris allaž padara ar tīru sirdsapziņu, un komandas sastāvā ir vērtīgs zobrats. Georgs Golovkovs un Nikolajs Jeļisejevs aizsargāti ar domu par nākotni un sastāva dziļumu. Vārtsargā Jāni Kalniņā tiek saskatīta ja ne nākotnes cerība, tad garantēta cīņa (konkurence Gudļevskim!?) par vietu vārtos. Arī no Edgara Kuldas gaida izrāvienu, bet Vitālijs Pavlovs saglabāts nezināmu apsvērumu vadīts. Varbūt “Dinamo” vēl jūtas puisim parādā par dopinga skandālu. Varbūt ceturtās maiņas centra lomai Pavlovs ir gana labs, bet Armanda Pučes vārdiem – nav trāpījis profesijā. Vitālijam visas iespējas kritiķus apklusināt.

Smagākā zivs šajā strautā noteikti bija tehniskais uzbrucējs Miks Indrašis, kurš rādīja labu sniegumu arī Pasaules čempionātā Ķelnē. Vēl pirms PČ parādījās informācija, kas pienāca no krievzemes – par Miku interesējas ne tikai Skudras “Torpedo”, Ābola “Lada”, bet arī Sočos un Čeļabinskā. Tātad, kvalifikācijas līguma izteikšana bija obligāta. Kāpēc? Ja šāds piedāvājums netiktu izteikts, tad Miks visdrīzāk tiktu zaudēts Austrumu virzienā. Bet ja interese pastāv, tad iespējas nopelnīt un papildināt budžetu rastos “Dinamo” vadībai, jo lai izpirktu Miku no Rīgas gribētājiem nāktos plaši pavērt maciņu, ko paredz KHL reglamenta burts.

Zaļo gaismu piedāvājumam deva Savicka kungs, kurš vēl nesen ar Mika sniegumu bija ļoti neapmierināts. Indrašis bija viens no labāk apmaksātajiem hokejistiem, bet īsti iepriekšējās sezonas gaitā arī neatvērās un aizvadīja savu statistiski sliktāko sezonu. Kvalifikācijas piedāvājums, de facto, paredz to, ka spēlētājam nevar maksāt mazāk kā iepriekš, tā kā Indrašis labu algu saņems par senākiem nopelniem.

Aizvadītajā nedēļā ziņas no “Dinamo” nometnes nāca ikdienas. Pirmo importu no Kanādas jau ziņojām un papētījam Karlu Stoleriju arī sīkāk.

Pirmais imports ir ieradies – Karls Stolerijs

Aizsardzību arī nākošajā sezonā cementēs Krišjānis Rēdlihs un Guntis Galviņš. Loģisks lēmums nepazaudēt šos spēlētājus, jo daži te iestaigājuši smuku taciņu uz Čehiju. To pašu var attiecināts uz deviņas sezonas “Dinamo” svīteri vilkušo Gintu Meiju un nenogurstošo deputātu un alus biznesa celmlauzi Miķeli Rēdlihu. Brāļu dinastijas pārstāvju labākie gadi jau ir aiz muguras, bet arī desmitās sezonas kontekstā gan Krišs, gan Miķelis nepārprotami būs vienas no svarīgākajām figūrām komandas spēles satura veidošanā. Šajā sarakstā noteikti parādītos arī Lauris Dārziņš, bet uzbrucējs vēl atgūstas no savainojuma un ja nenotiks brīnumi, tad komandai pievienosies sezonas gaitā. Runā, ka Lauris bija vislabāk pelnošais “Dinamo” spēlētājs aizvadītajā sezonā, kas nozīmē, ka uz sezonas sākumu ir iespēja šo naudu ieguldīt citur.

Kas vēl jāizdara?

Kristers Gudļevskis - Sportazinas.com

Kristers Gudļevskis – Sportazinas.com

“Dinamo” nākamās sezonas panākumi vai bēdu ielejas ir atkarīgas no tā, kādus ārzemju uzbrucējus klubs piesaistīs. Gados, kad Sējējs izvilcis pilno lozi, plaukstas sita visi, jo piesaistīto spēlētāju kvalitāte uz priekšu pavelk arī vietējo censoņu varējumu. Saprotams, ka jau deviņus gadus iestaigātā taciņa uz NHL priekšnamu tiks izmantota arī šovasar. Tāpat zināms, ka tik viegli nogrābt uz NHL sliekšna sēdošos un nevienam nevajadzīgos vairs nevar. Profesionālajā sportā visu nosaka nauda un tā Ņižņekamskā vai Čeļabinska ir pieejama vairāk. Pirmais imports, aizsargs Stolerijs tieši ieradies no Ņūdžersijas aplokiem, bet nākamie papildinājumi gaidāmi uzbrukumā.

Pēc Laura Dārziņa traumas Ankipānam uzbrukuma plānošanā ir par vienu darbiņu vairāk, un visdrīzāk komandas rezultatīvākā spēlētāja iepriekšējā sezonā lomu nāksies meklēt ārvalstīs. Vajadzīgs pirmās maiņas centrs, malējais uzbrucējs un universiālis, kas varētu spēlēt gan mala, gan centrā, papildinot potenciāli otro maiņu. Tātad Ankipāna&Ozo&Sējēja medību sarakstā ir trīs ārzemju uzbrucēji. Kustība sāksies pēc Jāņiem, jo arī NHL nenostabilizējušies hokejisti gaida paplašināšanās draftu, kad savus spēlētājus izvēlēsies līgas jaunpienācēja no Lasvegasas. Arī AHL labi spēlējuši puiši var tikt pie iespējas ieķerties jaunizveidotās komandas budžetā.

Kas attiecas uz latviešu spēlētājiem, tad arī šeit nevar teikt, ka darbiņš ir padarīts, tomēr bumba ir Ankipāna un viņa kolēģu rokās. Spēlētāji, kas varētu būt interesanti citām komandām un ir ar savu tirgus vērtību, ir nosargāti. Protams, varēja arī nopauzēt un pakaulēties, bet ja Ozo bijušais aizsardzības partneris Cibuļskis pāriet uz Čehiju, kur kā saka Roberts Bukarts – var nopelnīt vēl labāk ka Rīgā, tad nav ko vilkt garumā, ņemot vērā, ka budžets (kā izskatās) ir pieejams.

Pārējie, kas komandā spēlēja iepriekš, var gaidīt treniņnometnes sākumu (uz kuru noteikti saņems uzaicinājumu) vai droši skatīties ārzemju virzienā. Pieredzējušais un vēl nesen pamatīgi norakstītais Jānis Sprukts ir izteicis gatavību pievienoties “Dinamo”, arī finansiāli neprasīšot kosmosu, bet runā, ka pret esot komandas maciņa turētājs. Izrādās, ka pagātnē melns kaķis izskrējis starp šiem diviem. No pieredzējušā centra nav ko gaidīt, ka visās 60 spēlēs viņš izcelsies ar vārtu guvumiem, bet kā papildinājumu, kas spēj sniegt taustāmu rezultātu gan. Sastāva dziļumam noteikti šāds spēlētājs, par pieejamu cenu, noderētu.

Durvis nav aizcirtis arī pieminētais Roberts Bukarts, kurš publiski izteicies, ka līgums Zlinā nebūtu liels šķērslis, ja nāktu pareizais piedāvājums no KHL. Interese par snaiperi pastāv, bet vai “Dinamo” būtu gatava viņu izpirkt? Diezin vai, uz izpirkumiem budžetā eiro, rubļi un dolāri, paredzēti nav. Jaunu komandu meklē arī viņa brālis Rihards, bet vēl nav atmests Ziemeļamerikas sapnis.

Aktuāls jautājums ir – kurš sargās vārtus? Pilsētā runā, ka Ankipāns jau esot uzrunājis Kristeru Gudļevski, kurš sācis deldēt soliņu Tampabejas fārmklubā un ir izsalcis pēc pārmaiņām un regulārās spēļu prakses. Tomēr izrādās, ka interese par Kristeru ir ne tikai Rīgā. Kuluāros runā, ka interese par Gudļevski pastāv Krievijā, kur viņa bijušajam komandas biedram, Krievijas izlases pirmajam numuram Andrejam Vasiļevskim prasīts par Kristera kvalitātēm. Prasītājs neviens cits kā Vasiļevska dzimtās Ufas komandas GM. “Salavat Julaev” ir gatavi atbrīvoties no zviedra Niklasa Svedberga, bet aizkulisēs tiek meklēti potenciālie aizstājēji. Par plānu B vārtsargu jautājuma nav dzirdēts, bet čehs Jakubs Sedlačeks pēc četrām sezonām Rīgā, komandai un pilsētai pateicis ardievas.

Vismaz uz avīzes maliņas Ankipāns ir uzskricelējis sev labi pazīstamā Mārtiņa Karsuma iniciāļus. Maskavas “Dynamo” problēmas vēl tālu no atrisinājuma un pastāv pamatotas aizdomas, ka “mežonis” varētu kļūt par brīvo aģentu. Saprotams, ka Karsuma cena Rīgai būtu grūti pavelkama, tomēr, ja atsakamies no pusotra leģionāra un iepriekš Dārziņam atvēlēto budžeta pozīciju nogrūžam Karsuma virzienā, tad iespējami ir visādi brīnumi.

Dzirdēts, ka Ozo iespējas sevi pierādīt daudziem dos treniņnometnē. Netiks atteikts pieredzējušiem bezdarbniekiem, tāpat jaunais galvenais treneris noteikti lūkosies jauno talantu virzienā un kā izteicās viens no “Dinamo” līderiem Indrašis, tad Ozo azotē noteikti ir paslēpts kāds džokers!

Ankipana “Dinamo” puzzle:


Snaiperis Pirmās maiņas centrs – Indrašis

Meija – Extra centrs – M.Rēdlihs

E. Kulda – Bičevskis (+Sprukts?) – (+Dārziņš sezonas gaitā)

Sastāva dziļumam un konkurencei: Pavlovs, Skvorcovs(?), Jeļisejevs, Golovkovs, Razgals, R.Lipsbergs.


Aizsardzības TOP4:

Stolerijs – Galviņš

Kr.Rēdlihs – Balinskis

Vārtsargi: Gudļevskis (?) + Kalniņš

 

 

 

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
30/11/2021 07:19

Porziņģis traumas dēļ pamet maču, “Mavericks” atzīst “Cavaliers” pārākumu (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Kristaps Porziņģis un Dalasas “Mavericks” ar rezultātu 96:114 atzina Klīvlendas “Cavaliers” pārākumu. Porziņģis priekšlaicīgi pameta mača, jo ieguva labās potītes savainojumu. Arī pirms traumas…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…