Kopvērtējuma līderis izstājas pirmajā aplī, Aragonas “MotoGP” posmā triumfē Bastianīni

18/09/2022 17:02
Enea Bastianīni

Itālijas motobraucējs Enea Bastianīni svētdien triumfēja pasaules motošosejas čempionāta 15.posmā – Aragonas “Grand Prix”-, kamēr kopvērtējuma līderis Fabio Kvartararo pēc kritiena izstājās jau pirmajā aplī.

Bastianīni (“Gresini”) izdevās apdzīt Frančesko Banjaju (“Ducati Lenovo”) vien pēdējā aplī, liedzot viņam izcīnīt uzvaru piektajā “MotoGP” posmā pēc kārtas. Banjaja piekāpās uzvarētājam tikai 0,042 sekundes. Savukārt trešo vietu izcīnīja spānis Aleišs Espargaro (“Aprilia”), kurš atpalika no Bastianīni vairāk nekā sešas sekundes.

Ārpus labāko trijnieka palika Dienvidāfrikas Republikas braucējs Breds Binders (“Red Bull KTM”), kuram sekoja austrālietis Džeks Millers (“Ducati Lenovo”) un spānis Horhe Martins (“Pramac”). Septītajā pozīcijā ierindojās itālis Luka Marini (“Mooney VR46”), astotajā vietā sacensības noslēdza francūzis Žoans Zarko (“Prima Pramac”), devīto vietu ieņēma spānis Alekss Rins (“Suzuki Ecstar”), kamēr labāko desmitnieku noslēdza itālis Marko Bedzeki no “Mooney VR46” vienības.

Jau pirmajā aplī kritienu piedzīvoja pasaules čempionāta līderis Kvartararo, bet pēc tā, kā Marka Markesa, kurš atgriezās sacensībās pēc vairāk nekā trīs mēnešus gara pārtraukuma, motociklam uztriecās japānis Takaki Nakagami (“LCR Honda Idemitsu”), arī seškārtējam “MotoGP” čempionam nācās izstāties.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis ar 211 punktiem ir Kvartararo, 201 punkts ir Banjajam un 194 punkti – Espargaro. Šajā sezonā kalendārā paredzēti 20 posmi.