Koziols: Jautājums par 2021. gada PČ aizvadīšanu ar citu valsti netiek izskatīts

Viesturs Koziols
Viesturs Koziols | Foto: Zane Bitere / LETA

Latvijas hokeja federācija () neizskata jautājumu par 2021. gada pasaules čempionāta rīkošanu sadarbībā ar kādu citu valsti Baltkrievijas vietā, sarunā ar TASS atklājis organizācijas ģenerālsekretārs .

2021. gada pasaules čempionātu paredzēts rīkot Rīgā un Minskā. Taču kopš svētdienas visā Baltkrievijā norisinās masu protesti pret prezidenta vēlēšanu rezultātu falsificēšanu. Sešu dienu laikā ir apcietināti vairāk nekā seši tūkstoši cilvēku, taču katru dienu protestētāju kļūst arvien vairāk. Vakar parādījās informācija, ka, ņemot vērā politisko situāciju valstī un koronavīrusa Covid-19 noliegšanu no valsts iestāžu puses, pastāv iespēja, ka Minskai varētu tikt atņemtas tiesības rīkot 2021. gada pasaules čempionāta grupu turnīru un “play-off” turnīru.

Tāpat vakar vairākos Krievijas medijos parādījās Latvijas ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa vārdi, ka pašlaik Latvija neesot gatava rīkot turnīru kopā ar kaimiņvalsti. “Tāds jautājums netiek izskatīts. Man ir kontakts ar ministru prezidentu, esam apsprieduši ar viņu šo jautājumu. Viņš neteica tā, kā to raksta. Viņš teica, ka šajā situācijā jāapspriež rīcības plāns,” atklāja Koziols.

Tāpat LHF ģenerālsekretārs atzīmēja, ka organizācijas prezidents Aigars Kalvītis jau aizvadījis tikšanos ar izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku. “Tur tika paziņots, ka jāturpina konsultācijas ar Starptautisko hokeja federāciju (IIHF), jāseko situācijai. Es nedomāju, ka būs kaut kāda radikāla rīcība, kā tas tiek rakstīts medijos,” uzsvēra Koziols.

“Jau esmu to teicis – ceru, mēs atradīsim labu risinājumu un nejauksim sportu ar politiku. Baltkrievijā ir viss nepieciešamais hokejam, čempionāts nav domāts politiķiem, bet sportistiem un līdzjutējiem. Un mēs nodarbojamies tieši ar hokeju, nevis ar politiku,” noslēdza LHF ģenerālsekretārs.

Tikmēr Latvijas puses čempionāta orgkomitejas vadītājs Edgars Buncis sarunā ar Latvijas Radio izteicās, ka Rīga nebūtu gatava vienatnē rīkot turnīru, jo tam nepieciešama otra ledus halle ar vismaz 8000 skatītāju vietu ietilpību.

“Ja mēs skatāmies čempionāta rīkošanas līgumisko pusi, mums ir līgums ar IIHF par Rīgas grupas organizēšanu. Par to, kas un kādā veidā būs Minskā, vai kādas būs izmaiņas, tas viss ir atkarīgs no IIHF lēmuma,” LR skaidroja Buncis.

2020. gada IIHF Ārkārtas kongresā tika apstiprināti 2021.gada Pasaules hokeja čempionāta datumi. Lai pielāgotos novēlotam sezonas sākumam Eiropā un Ziemeļamerikā, tika pieņemts lēmums, ka 2021.gada Pasaules hokeja čempionāts notiks no 21.maija līdz 6.jūnijam.

Fāzels par 2021. gada PČ: Pašlaik es vairāk uztraucos par sezonas sākumu Eiropā un KHL

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par