Krievijas distanču slēpotājs Boļšunovs atvainojas par savu rīcību PK stafetē

26/01/2021 12:23

Krievijas distanču slēpotājs Aleksandrs Boļšunovs pirmdien atvainojies par savu rīcību svētdien Pasaules kausa sacensībās stafetē.

Jau ziņots, ka Boļšunovs svētdien Krievijas izlases sastāvā veica pēdējo 4×7,5 kilometru stafetes posmu, sākotnēji izcīnot trešo vietu, bet vēlāk Krievijas rezultāts tika anulēts.

24 gadus vecais Boļšunovs stafetes pēdējos metros sacentās ar somu Joni Meki, kurš finiša taisnē bija ieņēmis labāku pozīciju un nelaida garām Boļšunovu, kurš aptuveni 20-30 metrus pirms finiša pēc sadursmes ar Meki pretiniekam veltīja divus sitienus ar slēpošanas nūju, kā arī pēc finiša nebremzējot uztriecās virsū somam.

“Krievijas slēpošanas asociācija, tās prezidente Jeļena Vjalbe un Aleksandrs Boļšunovs pauž atvainošanos,” Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) vadība pirmdien citē Krievijas preses paziņojumu.

“Naids nav Krievijas komandas sastāvdaļa, un mēs ļoti augstu vērtējam godīgas spēles principus. Tāpēc Boļšunovs atvainojās Meki, un Krievijas slēpošanas asociācija nosūtīja Somijas slēpošanas asociācijai oficiālu atvainošanās vēstuli,” pausts paziņojumā.

“Mēs no sirds ceram, ka daudzie līdzjutēji visā pasaulē atkal pievērsīs uzmanību sportistiem, viņu sniegumam, kā arī distanču slēpošanas skaistumam,” teikts paziņojumā.

Somijas komandas mierīgā reakcija nodrošināja svētdienas incidenta tālāku nesaasināšanu.

Uzvaru stafetē svinēja Norvēģija, Somija izcīnīja otro vietu, kamēr Krievijas otrā izlase pēc tautiešu diskvalifikācijas pakāpās uz trešo pozīciju.

Par nodarījumu tika iesniegts iesniegums Hāmes reģiona policijā, taču iesniedzējs nebija Meki. Pēc Somijas likumiem var tikt notiesāts uz diviem gadiem.

Meki traumētā roka nav lauzta, tāpēc viņš varēs piedalīties nākamajās Pasaules kausa sacensībās.

Boļšunovs janvāra sākumā otro reizi pēc kārtas tika kronēts par prestižo sacensību “Tour de Ski” čempionu.

Pieslēgties

Dienas fokusā

10/05/2021 20:31

Merzļikins par “Blue Jackets” vārtsargiem: Neviens nav muļķis, nedomāju, ka mēs abi ar Korpisalo paliksim šeit

Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargs Elvis Merzļikins pēc aizvadītās sezonas izteicis komentārus par atlaisto treneri Džonu Totorellu, kā arī vērtējis komandas situāciju vārtsargu līnijā. Elvis Merzlikins…