Malkins slepeni kļuvis par ASV pilsoni, iekļūstot pamatīgā biznesa skandālā

Jevgeņijs Malkins, sportazinas.com
Jevgeņijs Malkins, | Foto: EPA/MELANIE DUCHENE

Nacionālās hokeja līgas () kluba Pitsburgas “Penguins” un Krievijas izlases uzbrucējs Jevgeņijs Malkins kļuvis par ASV pilsoni, vēsta vairaki Krievijas mediji, atsaucoties uz kādu hokejista biznesā iesaistītu juristu.

Vēlāk šo informāciju apstiprinājis arī pats hokejists, atklājot, ka viņam tagad ir gan Krievijas, gan ASV pase.

Vētru kaimiņvalsts medijos sacēlis kāds skandāls, kur figurē arī Malkina vārds. Par to parupējusies kāda kompānija, kuras īpašnieku struktūrā figurē slavenais hokejists. Tiek lēsts, ka projekts ar nosaukumu “Mark.Space” apkrāpis investorus vairāk nekā 10 miljonu eiro apmērā, piesavinoties piesaistīto finansējumu.

Malkins ir viens no idejas autoru pirmajiem investoriem, pirms trīs gadiem idejā investējot vismaz četrus miljonus. Nauda tika izlietota “block-chain” projekta izstrādei, bet vēlāk ideja piesaistīja neskaitāmu investoru naudu (caur publisku tokenu nonākšana tirgū – ICO), pārsvarā no Āzijas valstīm. Tika atvērti biroji ne tikai Krievijā, bet arī Japānā.

Galvenā uzņēmuma ideja bija izveidot e-komercijas platformu, kurā norēķini notiktu ar kompānijas emitētu valūtu, kas darbotos kā decentralizēts norēķinu līdzeklis, līdzīgi kā slavenais “Bitcoin”. Zīmīgi, ka projekta autori sākotnēji savu ideju salīdzināja ar nākamo internetu, ko lietos visā pasaulē.

Uzņēmuma darbinieki vairākus mēnešus nesaņēma algas, tādēļ aizslēdzās Japānas birojs, kurš bija atbildīgs arī par Maskavas ofisu darbinieku algu nodrošināšanu, kā rezultātā, pilnībā apstājās projekta darbība.

Šobrīd ir daudz neatbildētu jautājumu par kompānijas struktūru, kādēļ tai beigusies nauda, ja tika piesaistītas milzīgas investīcijas, un kurš nesīs atbildību pret citiem investoriem? Tiek minēts, ka kopumā projektā līdzkļus ieguldījušas 20 000 juridiskas un fiziskas personas.

Šobrīd arī parādījusies informācija, ka ICO iegūto naudu uz savu privātā Bitkoinu “maciņa” saņēmis viens no kompānijas īpašniekiem Antons Tihonovs. Piesaistītā nauda nenonāca Singapūrā izveidotās firmas bankas kontos.

Ņemot vērā, ka Malkins ir viens no projekta īpašniekiem, žurnālisti noskaidrojuši, ka arī hokejistam var draudēt ar brīvības atņemšanu saistīts sods. Neskatoties uz to, ka Malkins kompānijas darbībā nav iesaistījies, tomēr bijis informēts par tās darbībām, liekot savu parakstu uz dažādiem dokumentiem.

Skaidrs, ka, iespējams, Malkins nav bijis lietas kursā un, visticamāk, aiz restēm nedosies, bet kāds no viņa partneriem noteikti ir izdarījis likuma pārkāpumu. Tiek ziņots, ka žurnālistiem nav izdevies sazināties ar kompānijas vadošajiem darbiniekiem vai īpašniekiem, kuri gluži vienkārši izgaisuši…

Zīmīgi, ka mediji noskaidrojuši, ka Malkins savulaik slepeni kļuvis ar ASV pilsoni, jo projektā figurē kā investors no ASV.

“Malkina vārds parādījās, kad sākām gatavot dokumentu paketes iesniegšanai, veicām īpašnieku aptauju par patiesā labuma guvējiem un to pilsonībām,” žurnālistiem sacījis viens no projektā iesaistītajiem juristiem. “Šādi jautājumi projekta vadītājiem bija nepatīkami, bet viņi [Malkina biznesa partneri] atzina, ka projektā ir investors no ASV. To [Par Malkina ASV pilsonību] uzzināju tikai, kad ierados pēc viņa pases. Pats viņš nevienu reizi neieradās mūsu ofisā. Visus lēmumus pieņēma divi citi īpašnieki,” sacīja Dmitrijs Mačihins.

Zīmīgi, ka Malkins iepriekš sevi asociēja ar Aleksandra Ovečkina izveidoto “Putin Team”.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par