Kristaps Porziņģis un Ņujorkas “Knicks” komanda vēsturiskā NBA spēlē cieta neveiksmi ceturtajā pagarinājumā (+VIDEO)

30/01/2017 05:52

Atlanta (ASV), 30.janv., LETA. Kristaps Porziņģis svētdien kārtējo reizi nopelnīja piezīmju normu, tāpēc viņam nācās no rezervistu soliņa noraudzīties kā Ņujorkas “Knicks” komanda vēsturiskā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē cieta neveiksmi ceturtajā pagarinājumā.

Aizvadītajā mačā “Knicks” ar rezultātu 139:142 (37:30, 28:31, 16:22, 23:21, 9:9, 10:10, 7:7, 9:12) viesos piekāpās Atlantas “Hawks”, bet Porziņģis laukumu atstāja jau pusotru minūti pirms pamatlaika beigām.

“Knicks” četrus pagarinājumus spēlēja otro reizi savā 70 gadus ilgajā vēsturē, sekojot 1951.gadā piedzīvotam zaudējumam pret Ročestras “Royals”. Savukārt NBA vēsturē šī bija tikai vienpadsmitā šāda tipa spēle.

Porziņģis šajā mačā izcēlās ar 15 punktiem, bet priekšlaicīgi ar piezīmju normu viņš pabeidzis trīs no pēdējiem četriem mačiem. Latvietis pašlaik ir visas līgas līderis nopelnītajās piezīmēs.

“Knicks” ar savu Austrumu konferences kopvērtējuma konkurenti tikās ceturto reizi šosezon un piedzīvoja trešo zaudējumu, turklāt arī iepriekšējā Atlantā notikušajā duelī tika spēlēts pagarinājums, bet toreiz gan pietika ar piecām pieliktajām minūtēm. Svētdienas mačā “Knicks” komanda vairākas reizes izglābās no zaudējuma, bet pašai izraut uzvaru iespēja bija trešā pagarinājuma izskaņā.

“Knicks” komandā spēli priekšlaicīgi pabeidza četri spēlētāji un viesus neglāba 45 Karmelo Entonija gūtie punkti. Savukārt “Hawks” spēlēja ar mazāku rotāciju un Pols Milseps laukumā pavadīja iespaidīgas 60 minūtes.

“Knicks” rindās Entonijs 46 minūtēs realizēja 18 no 36 metieniem no spēles. Ar 18 punktiem un 11 rezultatīvām piespēlēm 53 minūtēs izcēlās Brendons Dženings, kuram ar 17 punktiem 52 minūšu laikā piebalsoja Kortnijs Lī. Kopā ar Porziņģi 15 punktus sameta arī Džastins Holidejs.

Porziņģis nospēlēja vien 30 minūtes, trāpot sešus no 11 izpildītajiem divpunktu metieniem un visus trīs soda metienus, bet katrs no viņa trim tālmetieniem lidoja grozam garām. Tāpat latviešu zvaigznes kontā bez sešām piezīmēm bija arī piecas atlēkušās bumbas, trīs bloki un divas kļūdas.

Porziņģis pirms neilga laika tikai divreiz bija šosezon laukumu pametis ar piezīmju normu, tomēr pēdējās četrās spēlēs viņš katrā nopelnījis vismaz piecus sodus un trīs reizes laukumu atstājis priekšlaicīgi. Šosezon aizvadītajās 42 spēlēs latvietis vidēji ticis pie 3,8 piezīmēm un tas ir augstākais rādītājs līgā. Otro vietu ar vidēji 3,7 sodiem ieņem Demarkuss Kazinss no Sakramento “Kings”. Debijas sezonā latvietis noteikumus pārkāpa vidēji 2,8 reizes.

“Hawks” komandā Milseps 60 minūtēs savāktiem 37 punktiem pievienoja arī 19 atlēkušās bumbas, 24 punktus iemeta Kents Beizmors, bet vācietis Deniss Šrēders 55 minūtēs guva 23 punktus un izpildīja 15 rezultatīvas piespēles.

Iepriekšējā spēlē gūtās potītes traumas dēļ šajā mačā “Knicks” komandai nepalīdzēja Deriks Rouzs, kurš izlaidīs vēl vismaz vienu maču, bet “Hawks” sastāvā nespēlēja Tabo Sefološa.

Ja iepriekšējā spēlē Porziņģis trāpīja pirmos sešus metienus, šoreiz pirmie divi latvieša raidījumi lidoja grozam garām. Pirmajās trijās minūtēs Porziņģis veica divus blokus, tomēr arī vairākas reizes aizsardzībā nospēlēja nesekmīgi un pēc piecām minūtēm pie rezultāta 9:15 viņu nomainīja. Pusotras minūtes laikā Lī un Mindauga Kuzminska rezultativitāte panāca 16:16, bet nākamo izrāvienu viesi veica ceturtdaļas pēdējās divās minūtēs, kad guva desmit punktus pēc kārtas un periodu noslēdza ar 37:30. Šajā laikā 17 punktus jau bija sametis Entonijs, bet Porziņģi nomainījušajam Kuzminskam bija septiņi.

Otrās ceturtdaļas ievadā laukumā bija gan pērnā gada Latvijas, gan Lietuvas labākais basketbolists. Ceturtās minūtes izskaņā beidzot Porziņģis atklāja savu rēķinu, panākot desmit punktu pārsvaru (45:35). Brīdi vēlāk viņš izpildīja vēl divus pustālos metienus no kreisās puses, realizējot vienu no tiem, tomēr “Hawks” ātri samazināja deficītu līdz pieciem punktiem.

Milsepa tālmetiens pāri Porziņģim samazināja “Knicks” pārsvaru līdz 47:45, bet uzreiz ar to pašu centās atbildēt arī latvietis, tomēr viņa raidījums bija par īsu. Tomēr turpinājumā “Knicks” veica jaunu izrāvienu un tāls Porziņģa pustālais metiens ļāva viesiem atjaunot desmit punktu vadību (57:47), savukārt Entonijs 14 laukumā pavadītās minūtēs jau bija sasniedzis 23 gūto punktu robežu.

Vienu no puslaika skaistākajām epizodēm Porziņģis izpildīja divas minūtes pirms beigām, kad zem groza atņēma Dvaitam Hovardam atlēkušo bumbu un pēc tam arī realizēja divus soda metienus, savukārt “Knicks” pārsvars spēles vidū bija sarucis līdz 65:61.

Otrā puslaika sakumā pēc Porziņģa pustālā raidījuma latvieša gūto punktu skaits bija sasniedzis divciparu robežu, bet rezultatīvi turpināja darboties Entonijs. Spēles gaita varēja mainījās trešajā minūtē, kad pēc Dženingsa piespēles Porziņģis agresīvi trieca bumbu grozā no augšas. Pret viņu ar elkoni sejā nospēlēja Dvaits Hovards un latvietis bīstami piezemējās uz muguras. Hovards saņēma nesportisko piezīmi un latvietis realizēja sekojošo soda metienu.

Tomēr iespēju vēl vairāk palielināt pārsvaru “Knicks” neizmantoja, nākamajos uzbrukumus vienībām esot mazrezultatīvām. Ceturtdaļas otrajā pusē “Knicks” kļūdījās 13 metienos pēc kārtas un punktus nespēja gūt vairāk nekā septiņas minūtes. Šajā laikā “Hawks” veica 15 punktu izrāvienu, tomēr pirms ceturtajām 12 minūtēm “Knicks” bija iedzinējos vien ar 81:83.

Ceturtās ceturtdaļas sākuma daļā Porziņģis realizēja pustālo metienu atliecienā, bet brīdi vēlāk nopelnīja piezīmi uzbrukumā, dodoties uz grozu, un tas viņam bija jau piektais sods mačā. Līdz ar to latvietis tika nomainīts, bet, mājiniekiem veicot astoņu punktu izrāvienu, septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām “Knicks” zaudēja ar 88:95.

Porziņģis laukumā atgriezās četras ar pusi minūtes pirms pamatlaika izskaņas pie rezultāta 92:97 un ātri realizēja tālmetienu, tomēr tiesneši secināja, ka tas noticis brīdi pēc uzbrukuma laika beigām. “Knicks” trāpīja nākamos trīs metienus un jau bija vadībā ar 99:97, bet pusotru minūti pirms pamatlaika beigām, cīnoties par bumbu aizsardzībā, latvietis pie neizšķirta rezultāta nopelnīja sesto piezīmi.

Pamatlaika izšķirošās sekundes ritēja “uz nažiem”. Desmit sekundes pirms beigām Tims Hārdevejs iemeta tikai vienu no diviem soda metieniem un “Knicks” bija iedzinējos ar 102:104. Pēdējo uzbrukumu kārtējo reizi izpildīja Entonijs, kurš no groza apakšas nekļūdījās un vienības otrajā savstarpējā spēlē Atlantā pēc kārtas devās pagarinājumā, kas, kā beigās izrādījās, ieilga uz 20 minūtēm.

Pirmajās pieliktajās minūtēs vadībā bija “Hawks”, tomēr Holideja tālmetiens jau ļāva aizskriet priekšā “Knicks”, bet brīdi vēlāk Entonijs panāca 111:108. “Hawks” atguva vadību, tomēr atkal izšķirošo metienu Entonijs trāpīja un rezultāts kļuva 113:113.

Otrā pagarinājuma vidū “Knicks” nokļuva iedzinējos ar četriem punktiem, bet Entonijs atbildēja ar tālmetienu. 12 sekundes pirms pamatlaika beigām Šrēders guva divus punktus un Entonijs saņēma sesto piezīmi, arī atstājot laukumu. Vācieša soda metiens varēja panākt četru punktu pārsvaru “Hawks”, tomēr tas lidoja grozam garām. Šoreiz iniciatīva bija jāuzņemas citam “Knicks” spēlētājam un to paveica Lī, kurš pusotru sekundi pirms pamatlaika beigām trāpīja tālu trejaci.

Trešajā pagarinājumā “Knicks” devās pirmoreiz kopš 2006.gada un tas sākās ar Holideja trim punktiem, tomēr drīz sesto piezīmi nopelnīja arī Žoakims Noā, līdz ar to laukumu bija atstājuši visi trīs Ņujorkas vienības sākumsastāva garie basketbolisti. Abas komandas uzbruka haotiski un pēdējā minūte sākās ar 128:128, turklāt tāds rezultāts bija arī pusminūti vēlāk un “Knicks” ieguva bumbu, kas nozīmēja, ka šoreiz viesiem beidzot bija iespēja noslēgt dueli savā labā. Pret Lī tika pārkāpti noteikumi un viņš trāpīja abus brīvmetienus, bet uz to ar caurgājienu ātri atbildēja Šrēders.

Līdz beigām atlika trīs sekundes un “Knicks” bija bumba, tomēr šoreiz pēdējo metienu Lī netrāpīja un “Knicks” tikai otro reizi vēsturē uzsāka ceturto pagarinājumu.

Pēdējā piecminūte sākās ar pieciem tālmetieniem pēc kārtas, “Knicks” izvirzoties vadībā ar 139:136. Sesto piezīmi nopelnīja arī Kails O’Kvins, bet “Hawks” priekšpēdējā minūtē ar soda metienu panāca izlīdzinājumu. Vienības neuzbruka ar labu precizitāti, bet 27 sekundes pirms pagarinājuma beigām Milseps atguva vadību mājiniekiem. Turpinājumā “Hawks” agresīvā aizsardzība izraisīja pretiniekiem kļūdu uzbrukumā un atkal Šrēders nokļuva uz soda metienu līnijas, bet atkal kļūdījās raidījumā, kas varēja panākt četru punktu vadību. Atlikušajās desmit sekundēs Lī bija divas iespējas novest spēli piektajā pagarinājumā, tomēr metieni nebija sekmīgi un “Hawks” svinēja uzvaru.

Ar 21 panākumu 49 spēlēs “Knicks” komanda joprojām ir Austrumu konferences 11.pozīcijā. Astotajā pozīcijā esošajai Šarlotes “Hornets” vienībai ir tikai par divām uzvarām vairāk, bet tā aizvadījusi par spēli mazāk.

Tikmēr “Hawks” ar 28 panākumiem 48 cīņās ir konferences ceturtajā pozīcijā.

Arī nākamās divas spēles “Knicks” aizvadīs izbraukumā, otrdien un trešdien viesojoties pie Vašingtonas “Wizards” un citas Ņujorkas komandas “Nets” Bruklinā.