Kristaps Valters plāno Latvijā izveidot savu basketbola akadēmiju (VIDEO)

Kādreizējais Latvijas basketbola spīdeklis ar laiku savā dzimtenē vēlas izveidot basketbola akadēmiju.

Kā “Youtube” kanālā “Ģērbtuve” atklājis Valters, viņš plāno izveidot jauniešu akadēmiju, kurā jaunajiem talantiem būtu individuāla pieeja. “Cik varēšu, strādāšu individuāli ar jauniešiem un ar laiku vēlos izveidot savu basketbola akadēmiju. Kā tas viss izveidosies, to mēs redzēsim. Akadēmijas ietvaros basketbolistiem tiktu attīstītas individuālas prasmes – tehnika, metiens un dažādas citas lietas.”

Valters savu profesionālo basketbolista karjeru uzsāka 17 gadu vecumā, kad divas sezonas pārstāvēja sava tēva Valda Valtera vadīto “Brocēni”/LMT. Pēc tam viņš ar nelieliem izbraukumiem (Turcija, Grieķija) četras sezonas pārstāvēja basketbola klubu Rīgas “Skonto”.

Sākot no 2004.gada rudens, Valters vienpadsmit sezonas spēlēja ārzemēs, pārstāvot Vācijas, Itālijas, Krievijas, Spānijas un Turcijas klubus. Viņa karjeras labākais posms pavadīts Spānijā, kur saspēles vadītājs pārstāvēja ACB līgas klubus “Fuenlabrada”, Badalonas “Joventut” un Malagas “Unicaja”.

Latvijas izlases rindās Valters piedalījies 2001., 2003., 2005. un 2009. gada Eiropas čempionātos. Pēc 2009. gada kontinenta meistarsacīkstēm viņš valstsvienībā vairs nav spēlējis, turklāt Latvijas Basketbola savienība () komandas iekšējā režīma neievērošanas dēļ pieņēma kardinālus lēmumus diskvalificēt vairākus spēlētājus, bargāko diskvalifikāciju trīs gadu apmērā saņemot tieši Valteram.

Savukārt 2017./18. gada sezonā Valters vienīgo reizi trenēja profesionālu komandu, vadot “Valmiera/ORDO” vienību.

Man bija sapnis – centienus nokļūt NBA atceras Kristaps Valters

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par