Kuksikam trīs punkti “Lietkabelis” zaudējumā FIBA Čempionu līgā

14/01/2020 23:55
Rihards Kuksiks

Latviešu basketbolists Rihards Kuksiks otrdien guva trīs punktus Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas mačā, taču neglāba Panevēžas “Lietkabelis” komandu no zaudējuma.

Lietuvas komanda “Lietkabelis” A apakšgrupas 11.spēlē mājās ar 68:76 (17:16, 22:18, 9:26, 20:16) piekāpās Beļģijas klubam Ostendes “Filou”.

Kuksiks šajā mačā laukumā pavadīja 15 minūtes un 43 sekundes, kuru laikā grozā raidīja vienu no četriem tālmetieniem. Tāpat viņa rēķinā arī bija viena atlēkusī bumba, viena rezultatīva piespēle, viena piezīme un divi efektivitātes koeficienta punkti.

“Lietkabelis” rindās rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Pauļus Valinsks, bet pretiniekiem 19 punktus guba Braians Angola.

“Lietkabelis” ar četrām uzvarām 11 spēlēs ir sestā starp astoņām A apakšgrupas komandām.

Čempionu līgā 32 komandas sadalītas četrās apakšgrupās pa astoņām vienībām katrā. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas četras labākās komandas.

Aizvadītajā sezonā par FIBA Čempionu līgas uzvarētāju kļuva Itālijas klubs Boloņas “Segafredo Virtus”.

ULEB Eirokauss

Latviešu basketbolists Ojārs Siliņš otrdien guva sešus punktus ULEB Eirokausa otrā posma otrajā spēlē, kamēr Artūrs Žagars iemeta četrus, taču viņu pārstāvētās komandas cieta zaudējumus.

Siliņa pārstāvētā Brešas “Germani Basket” F apakšgrupā divu Itālijas komandu duelī viesos ar rezultātu 60:68 (13:20, 9:13, 16:21, 22:14) atzina Venēcijas “Umana Reyer” pārākumu.

Siliņš laukumā pavadīja 14 minūtes un divas sekundes, kuru laikā grozā raidīja vienu no diviem divpunktu metieniem, vienu no trim “trejačiem” un savu vienīgo soda metienu.

Tāpat viņš izcīnīja divas atlēkušās bumbas, divas reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi un tika pie četriem efektivitātes koeficienta punktiem.

Siliņa komandā rezultatīvākais ar 13 punktiem bija Andrea Dzerīni, bet mājiniekiem 19 punktus guva Džeremijs Čepels.

Brešas komanda otrajā posmā divās spēlēs tikusi pie vienas uzvaras.

Tikmēr Žagars guva četrus punktus, kamēr viņa pārstāvētā Badalonas “Joventut” divu Spānijas vienību cīņā viesos ar rezultātu 84:90 (12:22, 19:22, 23:22, 30:24) piekāpās Malagas “Unicaja”.

Žagars nospēlēja 14 minūtes un 14 sekundes, kuru laikā realizēja abus divus divpunktu metienus, bet netrāpīja grozā savu vienīgo “trīnīti”.

Tāpat viņš izcīnīja divas atlēkušās bumbas, veica trīs rezultatīvas piespēles, pieļāva vienu kļūdu, piecas reizes pārkāpa noteikumus un izprovocēja divas piezīmes, tiekot pie četriem efektivitātes koeficienta punktiem.

Latviešu basketbolists laboja savu ULEB Eirokausa rekordu gūtajos punktos, bet atkārtoja to atlēkušajās bumbās, piespēlēs un efektivitātes koeficientā. Žagars bija palīgs, kad komanda atspēlējās otrajā puslaikā, taču piektās piezīmes dēļ trīs minūtes pirms pamatlaika beigām maču noslēdza priekšlaicīgi.

Viesiem rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Nenads Dmitrijevičs, bet uzvarētājiem 23 punktus guva Deons Tompsons.

Badalonas vienībai otrajā posmā divās spēlēs ir viena uzvara.

ULEB Eirokausā 24 komandas bija sadalītas četrās apakšgrupās, bet otro posmu sasniedza katras grupas četras labākās vienības, kamēr tālāk ceturtdaļfinālā iekļūs katras apakšgrupas divas labākās komandas. Izslēgšanas turnīrā ceturtdaļfināli, pusfināli un fināls notiks sērijās līdz divām uzvarām.