Kulda: Domāju, ka pret Kanādu mums ir labas izredzes

17/05/2021 19:09

32 gadus vecais aizsargs Artūrs Kulda ir stabila Latvijas izlases vērtība, kuram aizvadītā sezona bija pirmā kopš 2012. gada, kuru viņš pavadīja ārpus Kontinentālās hokeja līgas (KHL), pārstāvot Nirnbergas “Ice Tigers” vienību. Gatavojoties septītajam pasaules čempionātam Latvijas valstsvienības formā,, Kulda sarunā ar “Sportazinas.com” atzīst, ka arī sezonas beigās viņš atrodas lieliskā formā un ir gatavs palīdzēt komandai visos iespējamos veidos.

Kā jūtaties pēc divām pārbaudes spēlēm pret Šveici?
Jūtos labi. Uzskatu, ka otro maču mēs aizvadījām daudz labāk nekā pirmo. Diemžēl Covid-19 saistīto grūtību dēļ mums nebija iespējams aizvadīt vairāk pārbaudes spēļu. Neizskatījāmies slikti. Šveice ir labs pretinieks, lai pārbaudītu savus spēkus un ieraudzītu detaļas, pie kurām jāpiestrādā.

Kādi ir galvenie secinājumi pēc šiem mačiem?
Galvenos secinājumus izdarīs galvenais treneris. Godīgi sakot pat nezinu, kā atbildēt uz šo jautājumu. Lai secinājumus izdara treneri, žurnālisti. Mums vienkārši jādara tas, kas no mums tiek prasīts. Jādodas laukumā un jāuzvar.

Ko Hārtlijs pateica komandai pēc diviem zaudējumiem?
Pēc katras spēles treneri paveic lielu darbu, viņi daudz skatās video, analizē momentus. Uzreiz pēc spēles īpaši nav ko teikt, bet tagad mums būs laiks, kad tiks sagatavots video. Tad varēsim ieviest izmaiņas, lai uzlabotu kopējo sniegumu. Mums tagad pats galvenais ir kļūt labākiem ar katru treniņu.

Cik labi jūtaties fiziski?
Pats jūtos ļoti labi, esmu gatavs pasaules čempionātam. Sezona sanāca diezgan īsa un joprojām esmu izsalcis pēc hokeja. Darīsim visu, lai demonstrētu labu sniegumu.

Vācijā jums 17 piespēles par sezonu. Vai varam sagaidīt, ka arī izlasē spēlēsiet rezultatīvāk?
Izlasē man tomēr ir citas funkcijas. Šeit man būs jānodarbojas tieši ar spēli aizsardzībā. Protams, gribētu nospēlēt rezultatīvi un palīdzēt komandai. Jāizdara viss, lai izlase uzvarētu katru maču. Ja sanāks nospēlēt tikpat rezultatīvi, lai no tā neciestu aizsardzība, tad es būšu tikai priecīgs. Un noteikti ne tikai es.

Ar kuru no aizsargiem jums ir labākā saprašanās laukumā?
Visbiežāk spēlēju ar Kristapu Sotnieku, mēs arī bērnu hokejā spēlējam kopā un gandrīz katrā čempionātā esam vienā mazākuma brigādē. Te pat daudz nav jādomā – jebkurā situācijā es zinu, kur viņš atradīsies, bet Kristaps vienmēr zina, kura vietā atradīšos es. Man liekas, ka mums abiem ir diezgan komfortabli spēlēt kopā.

Pirmā spēle pret Kanādu ir iespēja uzreiz ielekt turnīrā uz visiem 100%?
Te nav nekādas atšķirības, jo uz visiem 100% jāspēlē no paša sākuma, nav svarīgi, pret kuru pretinieku. Man liekas, ka Kanāda pirmajā spēlē ir labi, jo viņiem nebija nekādu pārbaudes spēļu, komanda tika savākta pavisam nesen, visi hokejisti no ASV un Kanādas komandām, kuriem tā, iespējams, būs pirmā pieredze lielajā laukumā. Skatīsimies, es domāju, ka mums ir labas izredzes.

Vai jūs nepārsteidz, ka Gunārs Skvorcovs 30 gadu vecumā pārkvalificējās par izlases līmeņa aizsargu?
Guņa ir malacis, viņš ir ļoti darbspējīgs un centīgs spēlētājs. Protams, pajautāju, kādas viņam ir sajūtas, spēlējot aizsardzībā. Gunārs teica, ka viņam patīk un viņš jūtas komfortabli. Kā uzbrucējs viņš bieži pildīja aizsardzības funkcijas, plus viņam ir laba slidošana. Ar Gunāra spēles pozicionālo saprašanu un ar viņa ātrumu viņš mierīgi varēja pāriet aizsardzībā. Patīkami redzēt, ka mums ir vēl viens laba līmeņa aizsargs.

Vai Gunārs prasīja kādu padomu?
Kopš viņš kļuva par aizsargu, kopā esam trenējušies kādas divas nedēļas, pagaidām pie manis viņš nevērsās. Mums ir treneri, domāju, arī klubā viņam treneru starpā bija cilvēki, kuriem var uzdot jautājumus.

Kā jums liekas, vai pats nepieciešamības gadījumā varētu kļūt par uzbrucēju?
Atkarīgs no tā, kādā līmenī. Vasarā treniņmačos es varu nospēlēt kā uzbrucējs. Bet izlases līmenī tas būtu grūti.

Pasaules čempionātu uztverat arī kā iespēju parādīt sevi potenciāliem darba devējiem?
Katrs spēlētājs pasaules čempionātu vispirms uztver kā iespēju pārstāvēt savu valsti. Kā bonuss ir iespēja sevi parādīt, iespējams, kāds ieraudzīs, jo PČ skatās daudzi treneri, menedžeri un skauti. Ir daudz piemēru, kad pēc veiksmīgas spēles pasaules čempionātā spēlētājs tiek pie laba līguma. Jā, daudziem hokejistiem, kuri tagad ir bez kontrakta, PČ ir laba iespēja sevi noreklamēt.

Kāds rezultāts PČ būs labs?
Labs rezultāts ir vieta no pirmās līdz astotajai. Skaidrs, ka mūsu galvenais mērķis ir iekļūt ceturtdaļfinālā. Tālāk tur jau ir viena spēle, no kuras var iekļūt medaļu cīņās. Tad vēl viens mačs, un var arī aizcīnīties līdz finālam. Tagad neviens nedomā par kaut kādām prognozēm. Mums ir laba komanda, labs treneru kolektīvs un viss ir mūsu rokās. Patīkami, ka turnīrs būs Rīgā, slikti, ka jāspēlē bez skatītājiem, bet ko darīt.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Žoels Embīds
20/06/2021 20:23

Embīdam piespriež naudas sodu, “Hawks” centru diskvalificē uz vienu spēli

Nacionālā basketbola asociācija (NBA) pieņēmusi vairākus lēmumus par kautiņa dalībniekiem spēlē starp Filadelfijas “76ers” un Atlantas “Hawks”. “Play-off” otrā raunda sestās spēles starp “76ers” un “Hawks” (104:99) pēdējā ceturtdaļā vienā…