Kurš gan cits – Benzemā ar “hat-trick” satriec “Barcelona” un ieved “Real” Karaļa kausa finālā

06/04/2023 00:04
Vinisiuss Žuniors un Karims Benzemā

Spānija

Šovakar principiālajā “El Clasico” duelī jau piekto reizi šosezon tikās Madrides “Real” un “Barcelona” komandas. Pateicoties fantastiskam Karima Benzemā sniegumam, uzvaru Spānijas Karaļa kausa pusfināla spēlē ar 4:0 triumfēja “Real”, divu spēļu summa triumfējot ar 4:1, tādējādi pēc deviņu gadu pārtraukuma iekļūstot šī turnīra finālā.

“Barcelona”, kas pirmajā spēlē uzvarēja ar 1:0, arī šo maču uzsāka visai pārliecinoši, kontrolējot spēles gaitu. Jau trešajā minūtē uz “Real” vārtiem varēja tikt nozīmēts 11 metru soda sitiens, Dāvidam Alabam nospēlējot ar roku, taču tas netika veikts. Nedaudz vēlāk bīstamu epizodi izveidoja arī barseloniešu spēlētājs Serhi Roberto, bet lieliski nospēlēja madridiešu aizsardzība.

Ļoti asā spēlē, kurā jau pirmajās 45 minūtēs tika parādītas četras dzeltenās kartītes, rezultātu atklāja viesi. Kompensācijas laikā barselonieši neizmantoja iespēju izvirzīties vadībā, turpretī “Real” pretuzbrukumā panāca 1:0, pēc Benzemā un Viniusa Žuniora saspēles bumbu vārtos raidot brazīlietim.

Otrā puslaika ievadā, 50.minūtē, pēc Lukas Modriča piespēles Benzemā vienā pieskārienā tikpat kā no soda laukuma līnijas sita bumbu mērķī – 2:0. Astoņas minūtes vēlāk francūzis realizēja 11 metru soda sitienu, nostiprinot vadību spēlē un arī summā. Desmit minūtes pirms pamatlaika beigām pēc Vinisiusa piespēles Benzemā nonāca viens pret vārtiem un panāca 4:0, jau otro spēli pēc kārtas nokārtojot “hat-trick” – ko līdzīgu viņš iespēja arī pēdējā Spānijas čempionāta mačā pret Valjadolidas “Real”.

“Barcelona” Spānijas kausā uzvarējusi 31 reizi, bet “Real” – 19 reizes. Kausa fināls notiks 6.maijā Seviljā un tajā madridieši cīnīsies ar “Osasuna” vienību. Pērnsezon finālā Seviljas “Real Betis” pēcspēles sitienu sērijā pārspēja “Valencia” vienību.

Anglija

Panākumus Anglijas premjerlīgā izcīnīja divas konkurentes cīņā par labāko trijnieku. Mančestras “United” savā laukumā ar 1:0 pieveica “Brentford”, kamēr Ņūkāslas “United” ar 5:1 izbraukumā sagrāva Vesthemas “United”.

Mančestras komandas uzvarā vienīgos vārtus guva Markuss Rešfords, kuram tas bija jau 15. precīzais sitiens premjerlīgā šosezon. Izcilu sniegumu angļu uzbrucējs demonstrējis kopš Pasaules kausa pārtraukuma – angļu uzbrucējs pēdējos četros mēnešos izcēlies ar 11 goliem.

Tikmēr Ņūkāslas graujošajā panākumā lielisks bija aizvadītajā vasarā par kluba rekordsummu iegādātais zviedru uzbrucējs Aleksandrs Īsaks, kurš atzīmējās  ar diviem vārtiem. Perspektīvais futbolists savainojumu dēļ šosezon aizvadījis tikai 12 mačus, taču jau paspējis iesist septiņus vārtus.

Turnīra tabulā Mančestras un Ņūkāslas komandas atrodas viena otrai līdzās – Ņūkāsla ieņem trešo vietu, kamēr Mančestra ir par pozīciju zemāk, tostarp abām komandām ir vienāds punktu skaits (53). “Brentford” šobrīd ierindojas devītajā pozīcijā, kamēr Vesthemas vienība joprojām piedalās saspringtajā cīņā par neizkrišanu no premjerlīgas – lai gan komanda ir 15. vietā, tai ir identisks punktu skaits ar 18. pozīcijā esošo “Bournemouth”.