Kuruca komandas biedrs apstiprina, ka uzvārda vietā uz viņa krekla būs sauklis

Rodions Kurucs un Džanans Musa, sportazinas.com
Rodions Kurucs un Džanans Musa pēc draftēšanas NBA | Foto: Mike Stobe/Getty Images/AFP

Latviešu basketbolista Rodiona Kuruca komandas biedrs , kurš pārstāv Nacionālās basketbola asociācijas () komandu Bruklinas “Nets”, atklājis, ka viņš izmantos iespēju savu uzvārdu uz krekla aizstāt ar saukli.

Musa ieplānojis sava uzvārda vietā uz krekla izvietot saukli “Equality and Peace”, kas latviski nozīmē “vienlīdzība un miers”.

Līdz šim citi “Nets” spēlētāji nav paziņojuši, ka plāno savus uzvārdus uz krekliem aizstāt ar saukļiem.

Bosniju un Hercegovinu pārstāvošais Musa tika draftēts vienā un tajā pašā gadā, kurā Kurucs. Viņu Bruklina izraudzījās ar 29. numuru pirmajā kārtā, bet Kurucs tika izvēlēts otrajā kārtā ar 40. numuru. 21 gadu vecais Musa ir vienu gadu jaunāks par latviešu spēlētāju.

NBA un līgas spēlētāju asociācija (NBPA) vienojās, ka spēlētāji sezonas turpinājumā varēs savus uzvārdus uz krekliem aizstāt ar dažādiem saukļiem. Jau ziņots, ka uz NBA spēlētāju krekliem teorētiski varēs būt arī saukļi latviešu valodā.

NBA un NBPA nolēma, ka uz spēlētāju krekliem varēs būt tādi saukļi kā “Black Lives Matter”, “Say Their Names”, “Vote”, “I Can’t Breathe”, “Justice”, “Peace”, “Equality”, “Freedom”, “Enough”, “Power to the People”, “Justice Now”, “Say Her Name”, “Sí Se Puede”, “Liberation”, “See Us”, “Hear Us”, “Respect Us”, “Love Us”, “Listen”, “Listen to Us”, “Stand Up”, “Ally”, “Anti-Racist”, “I Am A Man”, “Speak Up”, “How Many More”, “Group Economics”, “Education Reform” un “Mentor”.

Medijs “The Undefeated” uzzinājis, ka saukļi varēs atrasties uz spēlētāju krekliem virs numura uzvārda vietā pirmās četras dienas kopš sezonas sākuma, bet pēc tam virs numura būs jāatgriežas uzvārdam.

Saukli gan varēs saglabāt arī pēc četrām dienām, tomēr tam tādā gadījumā būs jāatrodas zem numura. Basketbolistiem tā būs brīva izvēle un saukļu esamība uz krekla nebūs obligāta.

NBA nāk pretī spēlētājiem, kuri ir apņēmības pilni ar viņiem sniegto platformu vērst uzmanību uz dažādām pasaules problēmām, tādēļ līgas vadība piekritusi NBPA aicinājumam uzvārdu vietā uz krekliem izvietot saukļus.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par