Kuruca teicamais sniegums palīdz Banki vadītajai komandai uzvarēt FIBA ČL mačā

15/03/2023 21:08
Rodions Kurucs

FIBA Čempionu līga

Latvijas basketbolists Rodions Kurucs trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas otrā posma spēlē izcēlās ar 16 punktiem un palīdzēja Strasbūras SIG izcīnīt panākumu, kamēr citā mačā, Atēnu AEK svinot uzvaru, Jānis Strēlnieks guva 15 punktus.

Strasbūras vienība, kuru vada Latvijas vīriešu basketbola izlases galvenais treneris Luka Banki, I grupas mačā izbraukumā ar rezultātu 80:65 (26:18, 19:13, 19:18, 16:16) uzvarēja Holonas “Hapoel”.

Kurucs laukumā pavadītajās 29 minūtēs un trīs sekundēs grozā meta piecus no sešiem divu punktu metieniem un divus no pieciem tālmetieniem, kā arī izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, tika pie trīs piezīmēm, pieļāva divas kļūdas, pārtvēra vienu bumbu, sakrāja +/- rādītāju +7 un efektivitātes koeficientu 20.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Leo Kavaljēre, kamēr pretinieku rindās ar 21 punktu un deviņām bumbām zem groziem izcēlās Menijs Heriss.

Grupā Mareka Mejera pārstāvētā Jeruzālemes “Hapoel” ar četrām uzvarām piecās spēlēs ieņem pirmo vietu. Strasbūras SIG ar tādu pašu bilanci atrodas par vienu pozīciju zemāk un abas komandas jau ir nodrošinājušas vietu nākamajā turnīra kārtā. Divi panākumi piecās spēlēs ir Dižonas JDA, bet piecus zaudējumus piedzīvojusi Holonas “Hapoel”.

Savukārt Atēnu AEK K grupas mačā ar 92:78 savā laukumā ar rezultātu 92:78 (29:31, 16:15, 18:15, 29:17) pārspēja Stambulas “Galatasary”. Strēlnieks spēlēja 23 minūtes un 42 sekundes, kuru laikā grozā meta četrus no pieciem divu punktu metieniem, divus no četriem tālmetieniem un vienu soda metienu. Viņa kontā arī trīs atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, viena piezīme un sakrāts +/- rādītājs +12, noslēdzot maču ar efektivitātes koeficientu 16. Brintons Lemars ar 21 punktu bija rezultatīvākais mājinieku rindās, bet viesus no neveiksmes neglāba Darona Rasela 28 gūtie punkti.

Atēnu vienība ar četrām uzvarām piecās spēlēs K apakšgrupā ir līdere, Malagas “Unicaja” ar trīs panākumiem četros mačos ieņem otro vietu, Stambulas “Galatasaray” piecās spēlēs tikusi pie divām uzvarām un ir trešā, bet Limožas CSP zaudējusi visos četros mačos.

Otrajā posmā 16 komandas sadalītas četrās apakšgrupās pa četrām katrā. Pirmo divu vietu ieguvējas kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kurā uzvarētājas noskaidrosies dueļos līdz divām uzvarām, bet sezona noslēgsies ar “Final Four” turnīru maijā.

FIBA Eiropas kauss

Mārtiņa Meiera un Zigmāra Raimo pārstāvētā Tallinas “Kalev”/”Cramo” trešdien uzvarēja arī FIBA Eiropas kausa ceturtdaļfināla atbildes spēlē un nodrošināja vietu pusfinālā. Tallinas komanda izbraukumā ar rezultātu 85:67 (27:24, 24:19, 17:10, 17:14) guva panākumu pār Vācijas vienību “Bamberg” un divu spēļu summā ceturtdaļfinālā svinēja uzvaru ar 165:144.

Meiers laukumā bija 20 minūtes un 22 sekundes, kuru laikā, grozā metot trīs no septiņiem divu punktu metieniem un divus soda metienus, sakrāja astoņus punktus. Viņa kontā arī astoņas bumbas zem groziem, trīs rezultatīvas piespēles, divas piezīmes, viena kļūda, divi bloķēti metieni, noslēdzot maču ar +/- rādītāju -3 un efektivitātes koeficientu 16.

Raimo spēlēja desmit minūtes un vienu sekundi un raidīja grozā vienu divu punktu metienu, kā arī statistikā atzīmējās ar vienu atlēkušo bumbu, vienu rezultatīvu piespēli, četrām piezīmēm, vienu bloķētu metienu un sakrāja +/- rādītāju +10 un efektivitātes koeficientu četri. Uzvarētāju rindās rezultatīvākie ar 17 punktiem bija Artūrs Konocuks un Veslijs van Beks, kamēr pretinieku komandā ar 24 punktiem izcēlās Gerels Simmonss.

Pusfinālā Tallinas vienība spēkosies ar “Cholet” no Francijas. Pēc pamatturnīra pirmā posma apakšgrupu pirmo divu vietu ieguvējas iekļuva otrajā posmā, kur 16 komandas tika sadalītas četrās apakšgrupās, pirmo divu vietu ieguvējām iekļūstot ceturtdaļfinālā. FIBA Eiropas kauss ir rangā ceturtais turnīrs Vecajā kontinentā.