Kurucam daudzpusīgs sniegums, ”Nets” saplosa Atlantu (VIDEO)

13/01/2020 05:49

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) latviešu basketbolists Rodions Kurucs šonakt izcēlas ar daudzpusīgu sniegumu, palīdzot sevis pārstāvētajai Bruklinas ”Nets”, pēc ilgāka laika pārtraukuma atgriežoties laukumā komandas līderim Kairijam Ērvingam, ar 108:86 saplosīt līgas pēdējās vietas īpašnieci Atlantas ”Hawks”.

Kurucs laukumā pavadīja 23 minūtes un 29 sekundes, kuru laikā guva trīs punktus (1p. 1/2, 2p. 1/2), izcīnīja sešas atlēkušās bumbas un izdarīja piecas rezultatīvas piespēles, tādējādi izdarīto piespēļu skaita ziņā sasniedzot otro labāko rādītāju komandā un savu NBA karjeras rekordu. Tāpat latvieša rēķinā šonakt arī viena pārtverta bumba, viena kļūda un trīs piezīmes. Kurucs maču pabeidza ar negatīvu +/- rādītāju (-8).

”Nets”, kuras sastāvā šonakt pēc gandrīz divu mēnešu pārtraukuma atgriezās pleca traumas dēļ nespēlējušais Ērvings, ieguva iespaidīgu pārsvaru jau pirmajā ceturtdaļā un pēc tās atradās vadībā ar vairāk nekā 20 punktu pārsvaru – 37:16. Turklāt otrajā ceturksnī vēl nedaudz palielināja savu handikapu un, dodoties lielajā pārtraukumā, bija panākusi jau 70:46.

Sākoties otrajam puslaikam, Bruklina veica vēl vienu iespaidīgu izrāvienu (19:3) un trešās ceturtdaļas vidū panāca pat 39 punktu pārsvaru (89:50), taču viesi līdz pēdējā ceturkšņa sākuma sadeldēja deficītu līdz 26 punktiem – 66:92. Pēdējās ceturtdaļas izskaņā ”Hawks” samazināja rezultāta starpību līdz 20 punktiem, bet beigu beigās ”Nets” svinēja uzvaru ar 108:86.

Ērvings pirmajā mačā pēc atgriešanās laukumā nospēlēja tikai 20 minūtes, taču izcēlās ar lielisku metienu precizitāti no spēles (realizēja 10 no 11 metieniem) un guva 21 punktu, būdams rezultatīvākais spēlētājs mačā. Tikmēr zaudētāju sastāvā labākais ar 20 gūtiem punktiem bija Kems Redišs.

”Nets” izcīnīja otro uzvaru pēc septiņu spēļu zaudējumu sērijas pārtraukšanas un tikai trešo panākumu pēdējos 11 mačos. Tikmēr ”Hawks” cieta ceturto neveiksmi pēc kārtas. Ar bilanci 18-20 Bruklina patlaban šobrīd atrodas septītajā vietā Austrumu konferencē, bet Atlanta ar bilanci 8-32 ieņem pēdējo pozīciju visā līgā.

Nākamo spēli ”Nets” aizvadīs pēc divām dienām (naktī uz 15. janvāri), kad savā laukumā pulksten 2:30 pēc Latvijas laika uzņems vienu no Rietumu konferences līderēm Jūtas ”’Jazz”.