Kurucs spēlē pārliecinoši, “Promitheas” svin graujošu uzvaru ČL mačā

18/10/2023 23:59
Artūrs Kurucs

Latvijas basketbolists Artūrs Kurucs trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas grupu turnīra pirmajā spēlē izcēlās ar 14 punktiem un palīdzēja Patras “Promitheas” izcīnīt pārliecinošu panākumu. “Promitheas” B apakšgrupas mačā savā laukumā ar rezultātu 115:66 (32:15, 33:12, 25:15, 25:24) sagrāva Čehijas vienību “Opava”.

Kurucs spēli sāka starta pieciniekā un laukumā bija 25 minūtes un četras sekundes, kuru laikā grozā meta divus divu punktu metienus, trīs no pieciem tālmetieniem un vienu no diviem soda metieniem. Viņa kontā arī viena kļūda un trīs pārtvertas piespēles, noslēdzot maču ar +/- rādītāju 27 un efektivitātes koeficientu 13.

Mājinieku rindās rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Kriss Kofijs, bet 15 punktus un sešas rezultatīvas piespēlēs pievienoja Entonijs Kovans.  Čehijas komandā ar 16 punktiem un septiņām bumbām zem groziem izcēlās Adams Pehāčeks.

Savukārt H apakšgrupas mačā Artūra Strautiņa pārstāvētā Tortonas “Derthona” mājās ar rezultātu 78:74 (22:25, 19:17, 14:16, 23:16) pārspēja Mursijas UCAM, kuras rindās spēlē Rodions Kurucs.

Strautiņš spēlēja deviņas minūtes un 18 sekundes un, realizējot divus divu punktu metienus un vienu soda metienu, guva piecus punktus, kā arī izcīnīja trīs bumbas zem groziem, nopelnīja trīs piezīmes, vienu reizi pieļāva kļūdu, iekrājot +/- rādītāju +3 un efektivitātes koeficientu seši.

Pamatturnīrā, tāpat kā iepriekšējā sezonā, pirmajā posmā 32 komandas ir sadalītas astoņās apakšgrupās. Grupu uzvarētājas nodrošinās vietu otrajā posmā, bet vēl astoņas komandas tiks noskaidrotas “play-in” kārtā, kurā piedalīsies otro un trešo vietu grupā ieņēmušās vienības. Maijā par čempioni tika kronēta Vācijas komanda Bonnas “Telekom”, kas finālā ar 77:70 uzvarēja Jeruzalemes “Hapoel”.

ULEB Eirokauss

Latvijas basketbolists Andrejs Gražulis trešdien ULEB Eirokausa spēlē guva 13 punktus, taču tas neglāba Trento “Aquila” no trešās neveiksmes pēc kārtas. B apakšgrupas spēlē Trento komanda savā laukumā ar rezultātu 73:87 (20:31, 21:13, 23:18, 9:25) piekāpās “Gran Canaria” no Spānijas.

Gražulis, spēlējot 23 minūtes un 19 sekundes, meta grozā piecus no septiņiem divu punktu metieniem, vienu no trijiem tālmetieniem, un ar 13 punktiem bija rezultatīvākais starp mājiniekiem. Viņa kontā arī trīs atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, divas piezīmes, viens izprovocēts sods un efektivitātes koeficients 12.

Vēl 11 punktus Trento vienības labā guva Toto Forrejs, bet desmit punktus guva Davide Alviti un Kvinns Eliss. “Gran Canaria” komandā rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Nikolass Brusino, kamēr 21 punktu sakrāja Silvēns Landesbergs.

Citā spēlē B apakšgrupas mačā Grieķijas vienība Saloniku “Aris”, spēlējot bez savainotā Roberta Blumberga, mājās ar 68:66 (23:20, 11:18, 21:16, 13:12) uzvarēja Ankaras “Turk Telekom”.

Tikmēr A apakšgrupas spēlē savainotā Artūra Žagara pārstāvētā Viļņas “Wolves” izbraukumā ar 98:107 (21:17, 25:24, 18:24, 24:23, 10:19) papildlaikā piekāpās Badalonas “Joventut”.

Jau ziņots, ka Rīgā bāzētais Ukrainas klubs Slobožanskas “Prometey” mājas spēlē “Arēnā Rīga” ar 87:99 zaudēja Londonas “Lions” basketbolistiem.

Šosezon ir mainīta izspēle Eirokausa izslēgšanas spēļu norisē. “Play-off” sasniegs katras apakšgrupas sešas labākās komandas, pirmās un otrās vietas ieguvējām uzreiz nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā, bet pārējās vienības vispirms aizvadīs astotdaļfināla mačus. Astotdaļfināla un ceturtdaļfināla pāros tiks aizvadīta tikai viena spēle, bet pusfināla un fināla sērijas tiks aizvadītas līdz trim vienas komandas uzvarām.

Pagājušajā sezonā par Eirokausa ieguvēju kļuva Spānijas komanda “Gran Canaria”, kas finansiālu apsvērumu dēļ izvēlējās nespēlēt Eirolīgā.

FIBA Eirokauss

Latvijas basketbolists Roberts Stumbris trešdien FIBA Eiropas kausa spēlē guva 19 punktus, taču tas neglāba viņa pārstāvēto Hertogenbosas “Heroes Den Bosch” no zaudējuma. Hertogenbosas komanda H apakšgrupā savā laukumā ar rezultātu 89:92 (29:26, 20:21, 16:26, 24:19) piekāpās Stargardas “PGE Spojnia” no Polijas.

Stumbris laukumā bija 33 minūtes un 54 sekundes un meta grozā trīs no septiņiem divu punktu metieniem, trīs no astoņiem tālmetieniem un četrus soda metienus. Viņa kontā arī astoņas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, trīs piezīmes, divas kļūdas, viens bloķētas metiens un +/- rādītājs -1, sakrājot efektivitātes koeficientu 18.

Mājinieku rindās ar 24 punktiem izcēlās Deriks Feners, latvietim kļūstot par otru rezultatīvāko spēlētāju “Heroes Den Bosch” rindās. Starp viesiem ar 29 punktiem rezultatīvākais bija Argusters Danielss.

Savukārt I apakšgrupā Kārlis Šiliņš ar 12 punktiem palīdzēja “Gottingen” mājās ar 86:81 (12:20, 28:13, 21:25, 25:23) pārspēja Tbilisi TSU komandu.

Latvijas basketbolists spēlēja 22 minūtes un desmit sekundes un precīzi izpildīja piecus no astoņiem divu punktu metieniem un divus no četriem soda metieniem. Viņš tika arī pie piecām atlēkušajām bumbām, četrām rezultatīvām piespēlēm, trīs piezīmēm, vienas kļūdas, viena bloķēta metiena, +/- rādītāja -5 un efektivitātes koeficienta 12.

D apakšgrupas spēlē Artjoms Butjankovs un Azerbaidžānas klubs “Sabah” viesos ar rezultātu 75:80 (22:22, 17:21, 13;16, 23:21) zaudēja “Mornar Bar” no Melnkalnes.

Butjankovs spēlēja 15 minūtes un 19 sekundes, kuru laikā, realizējot trīs no pieciem divu punktu metieniem un piecus soda metienus, guva 11 punktus, kā arī atzīmējās statistikā ar vienu atlēkušo bumbu, vienu rezultatīvu piespēli, divām piezīmēm, trīs kļūdām, sakrāja +/- rādītāju -2 un efektivitātes koeficientu seši.

Pēc pamatturnīra pirmā posma apakšgrupu pirmo divu vietu ieguvējas iekļūs otrajā posmā, kur 16 komandas tika sadalītas četrās apakšgrupās, pirmo divu vietu ieguvējām iekļūstot ceturtdaļfinālā.

FIBA Eiropas kauss ir rangā ceturtais turnīrs Vecajā kontinentā.

ULEB Eirolīga

Boloņas “Virtus”, kuru vada Latvijas vīriešu basketbola izlases galvenais treneris Luka Banki, trešdien Eirolīgas mačā guva panākumu, tiekot pie otrās uzvaras šosezon. “Virtus” trešās kārtas spēlē savā laukumā ar rezultātu 87:76 (27:11, 17:15, 23:25, 20:25) pārspēja Berlīnes “Alba”, sagādājot viesiem trešo zaudējumu.

Boloņas komandā rezultatīvākais ar 26 punktiem bija Tornika Šengelija, kamēr Džordan Maikijs pievienoja 15 punktus un piecas atlēkušās bumbas, un Marko Belinelli sakrāja 12 punktus. Berlīnes vienību no neveiksmes neglāba Stērlings Brauns, kurš guva 17 punktus un izcīnīja sešas bumbas zem groziem.

Citā spēlē pie trešās uzvaras pēc kārtas tika “Valencia”, kas mājās ar rezultātu 75:66 (18:17, 15:12, 17:15, 25:22) guva panākumu pār Telavivas “Maccabi”.  Mājinieku rindās rezultatīvākais ar 11 punktiem bija Damjēns Ingliss, kamēr Telavivas vienībā ar 20 punktiem izcēlās Bonzijas Kolsons.

Vēl Francijas vienība “Monaco”, atspēlējoties no -9, izbraukumā ar 76:82 (14:23, 24:21, 26:19, 18:13) uzvarēja Belgradas “Crvena zvezda”. Monako komandā Kemba Volkers debitēja Eirolīgā ar diviem punktiem, bet rezultatīvākais ar 18 punktiem un 11 rezultatīvām piespēlēm bija Maiks Džeimss. Belgradas vienībā pie 20 punktiem tika Roks Giedraitis.

Jau ziņots, ka dienu iepriekš Rolanda Šmita pārstāvētā Kauņas “Žalgiris” viesos ar 79:93 piekāpās Madrides “Real”. “Virtus” ar diviem panākumiem trīs spēlēs ir ceturtā, kamēr “Žalgiris” ar tādu pašu bilanci atrodas septītajā pozīcijā.

ULEB Eirolīgā 18 komandas aizvada divu apļu turnīru, labākajām sešām iekļūstot izslēgšanas turnīrā, bet septītās līdz desmitās vietas ieguvējas cīnīsies “play-in” kārtā. Finālčetrinieka turnīrs šosezon norisināsies Berlīnē.

Iepriekšējā sezonā 11.reizi par Eiropas prestižākā klubu turnīra uzvarētājiem kļuva Madrides “Real” basketbolisti, kuri finālspēlē Kauņā ar rezultātu 79:78 uzvarēja Pirejas “Olympiakos”.