Lagzdiņš kanoe airēšanā Pasaules kausa posmā ieņem 14.vietu 500 metru distancē

21/05/2022 12:14
Roberts Lagzdiņš

Latvijas sportists Roberts Lagzdiņš sestdien Čehijas pilsētā Račicē Pasaules kausa (PK) posmā smaiļošanā un kanoe airēšanā B finālā 500 metru kanoe airēšanas sacensībās izcīnīja 14.vietu.

B finālā viņš finišēja piektais, distanci beidzot minūtē un 56,37 sekundēs. Deviņu sportistu airējumā uzvarēja un desmito vietu sacensībās nodrošināja itālis Matia Alfonsi, kurš airēja 3,80 sekundes ātrāk par Latvijas sportistu.

Jau ziņots, ka priekšsacīkstēs latvietis nopelnīja vietu pusfinālā, savā airējumā finišējot sestajā vietā, bet pusfinālā Latvijas airētājs ieņēma piekto vietu, iekļūstot B finālā. Pasaules kausa posmā Račicē Lagzdiņš startēja arī 1000 metru distancē, kur piektdien priekšsacīkstēs, savā airējumā bija ceturtais un iekļuva pusfinālā.

Sestdien pusfinālā Lagzdiņš trešajā pusfinālā finišēja septītais deviņu airētāju konkurencē un finālā neiekļuva. Kilometru viņš veica četrās minūtēs un 2,33 sekundēs, uzvarētājam čeham Martinam Fuksam zaudējot 10,93 sekundes un par vairāk nekā trim sekundēm atpaliekot no sestās vietas, kas deva vietu B finālā. Smaiļošanā sestdien Aleksejs Rumjancevs/Aldis Artūrs Vilde 500 metros otrajā no sešiem priekšairējumiem ieņēma otro vietu, uzvarētājiem no Vācijas Feliksam Frankam un Moricam Florštetam piekāpjoties 1,11 sekundes un nodrošinot vietu pusfinālā.

Otrajā pusfinālā, kas arī notika sestdien, Latvijas airētāji ierindojās ceturtajā vietā, nodrošinot vietu B finālā. Viņi distanci veica minūtē un 31,64 sekundēs, uzvarētājiem austrāliešiem Džinam Vesthaizenam un Tomasam Grīnam zaudējot 2,79 sekundes. Pirmo triju vietu ieguvēji iekļuva A finālā, nākamo triju vietu ieguvēji – B finālā, bet triju pēdējo vietu ieguvēji svētdien sacentīsies C finālā. Roberts Akmens/Roberts Pumpa pirmajā priekšairējumā ieņēma sesto vietu, pusfinālam nekvalificējoties. Viņi finišēja 3,43 sekundes aiz uzvarētājiem no Kanādas Pjēra Pulēna un Saimona Makteviša. Pusfinālā iekļūst pirmo četru vietu ieguvēji, kā arī trīs labākie piekto vietu ieguvēji. No piektās vietas latvieši atpalika 1,39 sekundes. Sacensības beigsies svētdien.