Laikraksts: Štālbergs atkāpies no BK “Liepāja” valdes priekšsēdētāja amata

Artūrs Štālbergs, Sportazinas.com
Artūrs Štālbergs | Foto: BK "Liepāja"

No basketbola kluba “Liepāja” valdes priekšsēdētāja amata atkāpies , vēsta laikraksts “Kurzemes Vārds”.

Sezonas laikā “Liepāja” sāka vērienīgu pārbūvi. Prom devās vairāki līderi – Rihards Kuksiks, Trojs Bārnijs un Andrejs Šeļakovs, kuru vietā nākuši lietuvietis Toms Butrims un trīs serbu basketbolisti – Radoslavs Pekovičs, Stefans Sinovecs un Edijs Sinadovičs. Tāpat sezonas sākumā kluba galvenā trenera amatu pameta latvietis Kristaps Zeids.

Butrims, Sinovecs un Pekovičs vēlāk arī atstāja klubu. Sezonas laikā “Liepāju” dažādu iemeslu dēļ pameta 12 basketbolisti.

Tāpat Štālbergs 2.martā atkāpās no Latvijas basketbola vīriešu izlases ģenerālmenedžera amata.

BK “Liepāja” sezonu Latvijas – Igaunijas līgā (LIBL) noslēdza pēdējā, 14. vietā. 23 mačos izcīnot tikai trīs uzvaras. Pēdējo reizi Braņislava Vičentiča vadītā vienība pie panākuma tika 4. decembrī.

Štālbergs ir Liepājas basketbola audzēknis, kurš izglītību ieguvis ASV, Īvansvilas Universitātē. Spēlētāja karjeras laikā pārstāvēja Latviju U-18 un U-20 Eiropas čempionātos, kā arī bija valstsvienības sastāvā 2009.gada Eiropas čempionātā, pēc tam uzsākot trenera gaitas.

Pirms divām sezonām Štālbergs vadīja Latvijas komandu “Liepāja”, bet pirms tam viņš strādāja Lietuvas augstākās līgas klubā Panevēžas “Lietkabelis”, taču aizpērn decembrī latviešu speciālists tika atbrīvots no galvenā trenera amata.

Vēl pirms tam Štālbergs vadīja Krievijas klubu “Nizhny Novgorod”, kas startēja VTB Vienotajā līgā un ULEB Eirokausā.

Štālbergs iepriekš strādājis arī Latvijas čempionāta komandu “Liepājas lauvas” un “Valmiera” treneru kolektīvos, kā arī Ukrainas augstākās basketbola līgas komandā “Mykolaiv”, būdams galvenā trenera latvieša Agra Galvanovska palīgs. Savukārt “Nizhny Novgorod” vienībā Štālbergs sākotnēji bija Ainara Bagatska palīgs. Tāpat viņš bijis Latvijas U-20 izlases galvenais treneris, 2014.gadā aizvedot komandu līdz Eiropas čempionāta sudraba medaļām.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par