Laine un Rantanens nav tuvu jauniem līgumiem

19/09/2019 09:55

Jau vēstījām, ka neilgi pirms Nacionālās hokeja līgas (NHL) treniņnometņu sākuma līgumus ar saviem klubiem parakstīja virkne ierobežoti brīvo aģentu. Uzbrucējs Mičs Mārners vienojās ar Toronto “Maple Leafs”, Broks Bosers ar Vankūveras “Canucks”, kamer aizsargs Čarlijs Makavojs turpinās spēlēt Bostonas “Bruins”.

Tomēr vēl bez līgumiem uz nākamo sezonu ir Somijas talanti – Patriks Laine vēl nav spējis vienoties ar Vinipegas “Jets”, bet Miko Rantanens ar Kolorādo “Avalanche”.

Abu jauno zvaigzņu aģents Maiks Lits, kurš mēģina vienoties ar klubiem, kuriem ir tiesības uz talantīgajiem Somijas izlases uzbrucējiem, atklājis, ka kopsaucējs nav tuvu.

“Mēs neesam tuvu,” sarunā ar TSN sacīja Lits, ieskicējot, kur šobrīd atrodas abu hokejistu sarunas par jauniem līgumiem. “Nav noticis nekas tāds, ko mēs nebūtu gaidījuši. Lietas nav notikušas pretēji tam, kas tika sagaidīts. Sarunas ir par līgumu ilgumu, vidējo gada samaksu, tās struktūru. Komandām jādomā par algu griestiem, bet mums jāpārstāv savi klienti. Mums ir savi nosacījumi, viņiem savi.”

Jau vēstījām, ka Mičs Mārners noslēdza sešu gadu līgumu par kopējo summu 65 miljoni ASV dolāri. Šāds darījums var kalpot kā šablons sarunās ar “Avalanche” par Miko Rantanena jauno kontraktu. “Jā, domāju, ka Mičs Mārners un Miko Rantanens ir ļoti līdzīgi spēlētāji, ja skatamies uz viņu lomu, viņi abi ir malējie uzbrucēji, kuri spēj dot lielu pienesumu uzbrukumā. Tomēr ir viņi to dara dažādi – Miko ir smagāks, kamēr Mičs tāds nav,” turpināja aģents.

22 gadus vecais Rantanens, kuru Kolārdo komanda ar 10.numuru izvēlējās 2015.gada draftā, iepriekšējā sezonā NHL pamatturnīrā aizvadīja 74 spēles, izceļoties ar 87 gūtiem punktiem: 31 vārtu guvumu un 56 rezultatīvām piespēlēm. 12 “play off” cīņās soms atzīmējās ar 14 rezultativitātes punktiem: seši vārtu guvumi un astoņas piespēles.

21 gadu vecais Laine 2016. gada draftā tika izvēlēts pirmajā kārtā ar augsto otro numuru un līdz šim viņš visu savu NHL karjeru pavadījis Vinipegas “Jets” rindās.

Debijas sezonā viņš sakrāja 64 punktus (36 vārti un 28 rezultatīvās piespēles), bet jau nākamajā sezonā somu uzbrucējs sasniedz 70 rezultativitātes punktu atzīmi (44 vārti un 26 rezultatīvās piespēles). Aizvadītajā sezonā Laines sniegumā tika novērots acīmredzams kritums – 30 vārti un 20 rezultatīvās piespēles.

Viens no “Jets” līderiem devies trenēties uz Šveici, lai gatavotos jaunajai sezonai

 

 

Pieslēgties

Dienas fokusā

07/03/2021 17:32

Guntis Šēnhofs: Ja mēs vēlamies kaut ko sasniegt, tad šī čomu bīdīšana ir jāpārtrauc…

Latvijas basketbols šobrīd nepiedzīvo vieglus laikus. Kopš tā sauktā “restarta” pēc 2009. gada cerētie panākumi nav sekojuši. Ar panākumiem domātas medaļas starptautiskās sacensībās. Vēl jo vairāk – gan vīriešu, gan…