Laksa: Mēs parādām, ka Latvijā ir basketbols un šeit mīl basketbolu

14/11/2022 21:41
Nokopēts
Mārtiņš Laksa

Latvijas izlases basketbolists Mārtiņš Laksa pēc aizvadītās Pasaules kausa kvalifikācijas spēles pret Lielbritāniju sarunā ar “Sportazinas.com” atzina, ka izcīnītā ceļazīme ir nozīmīgs panākums visam Latvijas basketbolam, kā arī slavēja galvenā trenera Lukas Banki padarīto darbu.

Jau vēstīts, ka Latvijas basketbola izlase šovakar “Arēnā Rīga” 2023. gada FIBA Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē ar rezultātu 79:63 pieveica Lielbritāniju, oficiālos mačos izcīnot devīto uzvaru pēc kārtas. Laksa šajā panākumā izcēlās ar 11 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām.

“Šķiet, ka lielos vilcienos kontrolējām spēli. Pirmajā puslaikā ļāvām viņiem iemet tikai 28 punktus, tas parāda, ka mēs bijām tiešām gatavojušies. Bijām gatavi viņu agresīvajai spēlei gan mentāli, gan fiziski. Domāju, ka lielāko daļu no trenera plāna mēs izpildījām. Treneris varētu būt apmierināts,” spēli vērtēja Laksa.

“Visu cieņu trenerim Banki – viņš tiešām ir profesionāls un viņš māk noskaņot komandu, atrast īstos vārdus, sagatavojot mūs arī šādai spēlei. Neskatoties uz to, ka visi varbūt tiešām ir safanojušies, ka braucam uz Pasaules kausu, treneris spēja visu salikt pa plauktiņiem, lai mēs spētu nospēlēt labi arī šodien un uzvarēt,” atklāja basketbolists.

Tāpat Laksa atzina, ka kvalificēšanās Pasaules kausa finālturnīram ir liels panākums gan izlasei, gan visai Latvijai. “Tikšana uz Pasaules kausu ir vēsturisks un unikāls notikums. Tas ir super fantastiski. Mēs parādām, ka Latvijā ir basketbols, šeit mīl basketbolu un jāiet tikai uz priekšu.”

Laksa arī norādīja, ka Jānis Timma šajā izlases sabraukumā bija vērtīgs papildinājums. “Jānis ir ļoti pieredzējis spēlētājs ar Eirolīgas pieredzi un domāju, ka viennozīmīgi viņš dod pienesumu gan laukumā, gan ģērbtuvē. To visi varēja redzēt, kaut arī viņš labu laiku nebija spēlējis Eiropas basketbolu – tāpēc cepuri nost.”

Latvija neļauj Lielbritānijai sarūpēt pārsteigumu un turpina izcilo uzvaru sēriju

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām