“Latgols” handbolisti bez lielām grūtībām izcīna uzvaru Murjāņos

20/01/2019 20:30

Šovakar “SynotTip” handbola Virslīgas otrā posma pirmā četrinieka spēlē Ludzas “Latgols” viesos aizvadīja drošu spēli pret Latvijas jaunatnes izlases bāzes komandu “MSĢ/LAT-Hertz” un izcīnīja panākumu ar rezultātu 32:28.

“Latgols” līdz šim šajā sezonā pret Murjāņiem bija izcīnījusi divas uzvaras, bet svētdienas spēlē Ludza bija vēl izteiktāku favorītu statusā nekā pirmajos divos mačos, jo “MSĢ/LAT-Hertz” nevarēja palīdzēt potenciālie līderi Ņikita Pančenko, Antons Šuleiko un Armands Usāns, kuri “Tenax Dobele” sastāvā šajā nedēļas nogalē cīnās Baltijas handbola līgas cīņās Igaunijā.

Ludzas komanda spēli sāka ar lielu pārliecību un ātri ieguva trīs četru vārtu pārsvaru, ko puslaika gaitā tikai vēl vairāk palielināja. Mājinieki nekādi nespēja tikt galā ar “Latgola” uzbrukuma spēli. Lai gan arī Murjāņiem uzbrukumā padevās itin laba spēle, puslaikā ielaisti 22 vārti bija pārāk daudz, lai pēc pirmajām 30 minūtēm saglabātu labas iespējas pacīnīties par uzvaru (15:22).

Latvijas jaunatnes izlases bāzes komandas galvenais treneris Arnolds Straume puslaika pārtraukumā atrada īstos vārdus puišu noskaņošanai un labākai spēlei aizsardzībā, arī “Latgols” vairs nespēlēja tik jaudīgi, kā rezultātā otrais puslaiks bija krietni mazrezultatīvāks, tomēr tuvāk par trim vārtiem Murjāņi nevienā brīdī netika, un noslēgumā “Latgols” uzvarēja ar 32:28.

Uzvarētāju sastāvā rezultatīvākais ar deviņiem vārtiem bija Endijs Kušners, sešus vārtus pievienoja Jānis Pavlovičs, bet Normunds Seņkāns cīņu noslēdza ar pieciem vārtiem. Murjāņu sastāvā Andris Domanskis izcēlās ar astoņiem vārtiem, savukārt Vjačeslavam Rutkam septiņi precīzi metieni.

Pēc divu apļu aizvadīšanas komandas čempionātā sadalītas divos četriniekos – gan pirmais (1.-4.vieta), gan otrais četrinieks (5.-8.vieta) vēlreiz izspēlēs divu apļu turnīru. Divas labākās komandas pēc otrā posma automātiski kvalificēsies pusfinālam, bet vēl četras komandas (pirmās grupas trešā vieta un otrās grupas otrā vieta, kā arī pirmās grupas ceturtā vieta un otrās grupas pirmā vieta) izspēlēs ceturtdaļfinālu.

Ceturtdaļfinālā uzvarētājs tiek noskaidrots divu spēļu summā, pusfinālā cīņa notiek līdz divām, bet finālā – līdz trim uzvarām. MSĢ/LAT-Hertz startē tikai turnīra pirmajos divos posmos, bet pret šo komandu izcīnītie punkti tiek skaitīti kopējā vērtējumā. Regulārā čempionāta pēdējās vietas ieguvējs aizvadīs pārspēles (uzvarētājs tiks noskaidrots divu spēļu summā) ar 1.līgas uzvarētāju par tiesībām spēlēt Virslīgā 2019./2020. gada sezonā.

Informāciju sagatavoja: Latvijas Handbola federācija