Latviešu rallijkrosa braucēji lūkos uzkāpt uz goda pjedestāla PČ posmā Rīgā

Jānis Baumanis, sportazinas.com
Jānis Baumanis | Foto: FIA World Rallycross Championship

Šajā nedēļas nogalē Biķerniekos norisināsies pasaules čempionāta rallijkrosā devītais posms, kurā prestižākajā “SuperCar” klasē startēs latviešu rallijkrosa spīdekļi un .

Kvalifikācijas pirmais brauciens sāksies šodien plkst.14, bet otrais brauciens būs divas stundas vēlāk.

Pārējie divi kvalifikācijas braucieni, kā arī pusfināli un fināls tiks aizvadīti svētdien.

Baumanis kvalifikācijas pirmajā braucienā spēkosies ar somu Niklasu Grenholmu, francūzi Sirilu Raimonu, kā arī diviem zviedriem – Kevinu Hansenu un Antonu Marklundu. Savukārt Nitišam būs cīņa ar francūzi Gijomu de Ridēru, ungāru Kristiānu Sabo un krievu Timuru Timerzjanovu.

Prestižajā “SuperCar” klasē Baumanis šosezon pārstāv “STARD” komandu, bet Nitišs brauc “GRX Taneco” vienībā.

Šajā nedēļas nogalē Biķerniekos būs sacensības Eiropas čempionāta “SuperCar” un “Super1600” klasēs. Eiropas čempionāta “SuperCar” ieskaitē cīnīsies Jānis Veģeris.

Latvijas posma uzvarētājs

Jānis Baumanis - Reinis Nitišs
12.09.19
1
15.00
2
30.00

“Betsafe” bukmeikeri uzskata, ka vislabākās izredzes uzvarēt Latvijas posmā ir Timijam Hansenam (2.70), kuram seko Andreass Bakeruds (3.00) un Kevins Hansens (5.50). Tālāk ir Niklass Gronholms (8.00), Timurs Timerzjanovs (10.00) un Baumanis (15.00).

Baumanis šogad divreiz ir kāpis uz goda pjedestāliem pasaules čempionāta posmos, kas ir viņa karjeras augstākais sasniegums. Tas gan galvenokārt saistīts ar to, ka šogad sacensībās nestartē virkne vadošo sportistu, kas pārstāv rūpnīcu komandas. Pasaules čempionātā nepiedalās tādi rallijkrosa grandi kā Johans Kristofersons, Peters Solbergs, Matiass Ekstroms un citi.

Ja Baumanis ir piedalījies pilnīgi visos šīs sezonas posmos, tad Nitišs startējis tikai divos, turklāt vienā no tiem Nitišs tieši sadursmē ar Baumani piedzīvoja pamatīgu avāriju.

Sacensību kopvērtējuma vadībā šobrīd pēc astoņiem posmiem ir norvēģis Andreass Bakeruds, kuram ir 160 punkti, bet viņam seko zviedru brāļi Kevins un Timijs Hanseni katrs ar 158 punktiem. Ceturtais ir soms Niklass Gronholms ar 135 punktiem, bet Baumanis ar 120 punktiem ieņem piekto vietu kopvērtējumā. Savukārt Nitišs ar 26 punktiem ir 17. pozīcijā.

Pasaules čempionātā šosezon vismaz vienā posmā piedalījušies kopumā 38 sportisti, no kuriem punktus nav spējuši sakrāt deviņi braucēji.

Baumanis 2015. gadā kļuva par Eiropas čempionu “Super 1600” klasē, bet gadu iepriekš viņš tika pie bronzas. Pirmo pilnu sezonu pasaules čempionāta “SuperCar” klasē viņš aizvadīja 2016. gadā.

Sacensības Latvijā norisināsies ceturto reizi. Vienlaicīgi ar pasaules čempionāta norisēm 14. un 15. septembrī notiks arī FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta izšķirošās cīņas – Rīgā notiks noslēdzošie posm “Supercar” un “Super1600” klasēs. Eiropas čempionāta “Supercar” klasē pirmo reizi startēs vēl viens latviešu autosportists – Jānis Veģeris.

Zīmīgi, ka pērn par Eiropas čempionu savu skatītāju priekšā kļuva Nitišs.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par