Latvija pret Zviedriju – TEKSTA TIEŠRAIDE (ARHĪVS)

20/05/2019 16:07

Šodien plkst. 17.15 Boba Hārtlija vadītā Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātā uzsāka cīņu ar pēdējo divu gadu čempioniem Zviedrijas valstsvienību. Spēle noslēgusies ar rezultātu 5:4 par labu Zviedrijai. Trīs vārtus Latvijas izlases rindās guva Roberts Bukarts un vienreiz precīzs bija Jānis Jaks.

TEKSTA TIEŠRAIDE

LATVIJA – ZVIEDRIJA
Rezultāts: 4:5 (0:1, 1:1 3:3)
Metieni: 29 – 35
Iemetieni: 29 – 31
Soda minūtes: 6 – 6

60′ Spēle noslēgusies!

59′ VĀRTI 4:5
Deniss Rasmusens raida ripu tukšos vārtos, jo Bobs Hārtlijs iepriekš nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Latvijai derēja tikai uzvara pamatlaikā, lai turpinātu cīņu par ceturtdaļfinālu.

58′ NORAIDĪJUMS
Zviedrija paliek mazākumā par spēles laika vilcināšanu.

57′ VĀRTI 4:4
Roberts Bukarts gūst savus trešos vārtus spēlē, panākot 4:4. Vārtu guvumu tiesneši video atkārtojumā skatījās pat divas reizes, jo bija ļoti diskutabla epizode. Ieejot pretinieku aizsardzības zonā, bija bažas, ka Ronalds Ķēniņš tajā ieslidoja ātrāk nekā ripa. Pēc ilgas izvērtēšanas tiesneši nolēma ieskaitīt Latvijas izlasei vārtus.

55′ Latvijas izlase iztur mazākumu un cenšas saglābt situāciju, lai turpinātu cīņu par ceturtdaļfinālu.

53′ NORAIDĪJUMS LATVIJAI
Valstsvienības kapteinis Lauris Dārziņš par pretinieka nūjas turēšanu atstāj savu komandu mazākumā.

51′ VĀRTI 3:4
Zviedrijas izlase ļoti ātri atgūst vadību spēlē. Ripa vārtos ielido pēc Patrika Hornkvista metiena, kad tā atsitās pret Māra Bičevska slidu.

49′ VĀRTI 3:3
Zviedri panāk neizšķirtu pēc Antona Landera vārtu guvuma. Uzbrucējs no labās malas izpilda zemu metienu, bet Gudļevskis ripu neatsit. Cīņa turpinās.

46′ Zviedri nonākuši strupceļā un atkāpšanās ceļa vairs nav. Latvijas izlases pretinieki daudz uzbrūk, tomēr pagaidām pārsvaru mūsējiem izdodas noturēt.

44′ VĀRTI 3:2
Latvijas izlasi pirmo reizi mačā vadībā izvirza Jānis Jaks! Viņam tas ir karjeras pirmais vārtu guvums pasaules čempionātos! Pēc viltīgas Laura Dārziņa piespēles individuāli meistarīgi nospēlēja Rihards Bukarts, bet Jaks pārķer ripu un iemet to pustukšos vārtos!

42′ VĀRTI 2:2
Zviedri iemet ripu savos vārtos, rezultātam kļūstot 2:2! Burzmā pie Zviedrijas vārtiem Matiass Ekholms met ripu ārā no savas aizsardzības zonas, taču trāpa par Luī Ēriksona kāju un ripa kuriozi ielido vārtos. Situāciju vēl centās glābt Ēriks Gustavsons, taču veltīgi. Vārtu guvums ieskaitīts Robertam Bukartam.

41′ Sācies trešais periods.

Rihards Bukarts “Latvijas Televīzijai”: “Man liekas, ka labi spēlējam, bet jāizvairās no kļūdām pie zilās līnijas. Jādabū ripas ārā no savas zonas un jāuzbrūk. Varbūt kaut kāds nogurums sakrājies, bet mēs atdodam visus spēkus, lai uzvarētu, jo ejam “all-in”. Jāgūst vārti arī vienādos sastāvos, ne tikai vairākumā.”

Rezultāts: 1:2 (0:1, 1:1)
Metieni: 17 – 23
Iemetieni: 21 – 17
Soda minūtes: 4 – 4

40′ OTRAIS PERIODS NOSLĒDZIES
Latvijas izlase periodu pabeidza vairākumā un arī noslēdzošo mača nogriezni iesāks piecatā pret četriem. Rezultāts šobrīd 2:1 zviedru labā – vārtus guvuši Eliass Petersons, Adrians Kempe un Roberts Bukarts.

39′ NORAIDĪJUMS ZVIEDRIJAI
Noteikumus pārkāpj Adams Larsons, kurš nospēlēja ar augstu paceltu nūju.

38′ Mūsējie turpina mēģinājumus uzlauzt zviedru aizsardzību, bet arī pasaules čempione lūko palielināt pārsvaru. Pagaidām rezultāts nemainīgs.

34′ VĀRTI 1:2
Diemžēl zviedri atkal iegūst pārsvaru. Precīzu metienu tālajā augšējā stūrī izpilda Adrians Kempe un panāk 2:1.

32′ Latvijas izlase apjūk aizsardzībā – Gabriels Landeskogs nonāk pilnīgi viens pret Kristeru Gudļevski un raida ripu pa vārtu stabu. Zviedrijai jau “hat-trick” metienos pa stabiem.

31′ VĀRTI 1:1
Latvija vairākumā panāk 1:1, vārtus gūstot Robertam Bukartam! Lielāko daļu vairākuma mūsējie spēlēja visai blāvi, taču tā beigu daļā ripa pēc teicamas Ralfa Freiberga un Riharda Bukarta saspēles nonāca pie Roberta Bukarta, kurš spēcīgi raidīja ripu augšējā vārtu stūrī.

30′ Mūsējie zaudē iemetienā un pretinieku zonā nostājas pēc 40 nospēlētām sekundēm vairākumā. Uzbrukumā gan mūsējiem nekas īsti neizdodas, jo zviedri labi aizsargājas.

29′ NORAIDĪJUMS ZVIEDRIJAI
Zviedriem pirmais noraidījums mačā. Par sitienu pretiniekam ar nūju noraidīts komandas kapteinis Olivers Ekmans-Larsons. Mūsējiem iespēja divas minūtes spēlēt piecatā pret četriem.

27′ Rihards Bukarts spēcīgi met ripu pa vārtiem, taču tā atsitas pret Oskaru Batņu un lido garām mērķim.

23′ Jons Klingbergs ripu raida pa vārtu stabu. Latvijai vēlreiz uzspīd veiksme.

21′ Sācies otrais periods.

Māris Bičevskis “Latvijas Televīzijai”: “Nav nomācoša sajūta, bet vairāk jāmet pa vārtiem, lai būtu lielākas iespējas gūt vārtus. Domāju, ka esam īstajās vietās un cenšamies neļaut viņiem griezt karuseli un spēlējam savu spēli. Varbūt jācenšās vairāk līst uz pretinieku vārtiem un dabūt kādu atlēkušo ripu.”

Rezultāts: 0:1
Metieni: 4 – 11
Iemetieni: 8 – 9`
Soda minūtes: 0 – 4

20′ PIRMAIS PERIODS NOSLĒDZIES
Rezultāts pēc 20 minūtēm 1:0 Zviedrijas izlases labā. Vienīgos vārtus guvis Eliass Petersons, kurš bija precīzs vairākumā.

16′ Mūsējiem izdodas izturēt skaitlisko mazākumu un pat tajā izveidot momentus pie zviedru vārtiem.

14′ NORAIDĪJUMS LATVIJAI
Oskars Cibuļskis nopelna noraidījumu. Latvijai jau otrais mazākums spēlē

13′ Latvijas izlase uzreiz atbild ar vairākiem bīstamiem uzbrukumiem. No vārtu priekšas tuvu vārtu guvumam bija Teodors Bļugers, bet pēc īsa brīža mūsējie izslidoja trijatā pret vienu zviedru aizsargu, taču neprecīzu piespēli izpildīja Roberts Bukarts.

11′ VĀRTI 0:1
Zviedrija panāk 1:0. Talantīgais Eliass Petersons ar izcilu metienu vārtu tuvajā augšējā stūrī realizē skaitlisko vairākumu un gūst savus otros vārtus turnīrā.

9′ NORAIDĪJUMS LATVIJAI
Oskars Batņa par Luī Ēriksona neatļautu kavēšanu saņem divu minūšu sodu. Pirmajās desmit minūtēs ripas kontrole 60% – 40% par labu zviedriem.

8′ Zviedriem pieder spēles iniciatīva un pirmajās minūtēs vairāk momentu pie Kristera Gudļevska vārtiem. Latvieši pagaidām meklē iespējas pretuzbrukumos.

5′ Zviedrija un Latvija apmainās ar metieniem pa vārtiem, bet reāla iespēja atklāt rezultātu bija Oskaram Lindblomam, kurš ripu trāpīja pa vārtu stabu.

Par spēli

Latvija aizvadītajos piecos mačos izcīnījusi divas uzvaras: 5:2 pret Austriju un 3:0 pret Itāliju, kā arī piedzīvojusi trīs zaudējumus: 1:3 pret Šveici, 3:6 pret Čehiju un 1:3 pret Krieviju.

Zviedrija šo čempionātu uzsāka ar zaudējumu Čehijai – 2:5, bet turpinājumā izcīnītas tikai uzvaras: 8:0 pret Itāliju, 9:1 pret Norvēģiju, 9:1 pret Austriju un 4:3 pret vicečempioni Šveici.

Par Latvijas un Zviedrijas savstarpējiem dueļiem PČ ietvaros plašāk varat lasīt ŠEIT.

Mūsu hokejisti pret zviedriem tiekas jau ceturtajā pasaules čempionātā pēc kārtas. Pirms gada Dānijā notiekošajā turnīrā abas izlases tikās ceturtdaļfinālā, kurā Latvijas valstsvienība, gūstot vārtus Teodoram Bļugeram un Rūdolfam Balceram, sīvā cīņā piedzīvoja zaudējumu ar 2:3.

Latvijas izlases vārtus šajā mačā sargās Kristers Gudļevskis.

Pēc vienas spēles diskvalifikācijas laukumā atgriezies aizsargs Ralfs Freibergs, kurš spēlēs pirmajā aizsardzības pārī kopā ar Oskaru Cibuļski. Komandai gan vairs turnīrā nepalīdzēs cits aizsargs Guntis Galviņš, kurš guvis savainojumu.

Latvijas izlases treneris Artis Ābols sarunā ar medijiem atklāja: “Mums noteikti vajag šodien uzvarēt. Kā pats Bobs Hārtlijs saka, tad mums ir viena recepte, kā spēlēt. Zviedrija ir TOP komanda, 21 Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētājs. Tā ir tā pati Krievijas izlase, tikai spēlē viņi mazliet citādāk.”

“Zviedri spēlē ļoti agresīvi skaitliskajos mazākumos. Mani nedaudz pārsteidza, kā čempionāta sākumā pret Čehiju viņi spēlēja tik pasīvi savā zonā. Tagad redzam, ka viņi šo taktiku ir mazliet pamainījuši un vairs nav ielaiduši vārtus skaitliskajā mazākumā,” piebilda Ābols.