Latvija tiek apsteigta par apli PK biatlonā jauktajā stafetē

10/01/2021 17:33

Jauktā komandu stafete

Latvijas biatlona kvartets, kura sastāvā bija Baiba Bendika, Sanita Buliņa, Edgars Mise un Roberts Slotiņš svētdien Oberhofā tika apsteigts par apli Pasaules kausa 4×6 kilometru stafetē, kamēr uzvaru svinēja Krievijas biatlonisti. Latvijas komanda tika klasificēta 19.vietā no 23 startējušajām komandām. Kā pirmā trasē devās Bendika, kurai šaušanā guļus vajadzēja papildu patronu pēdējā mērķa aizvēršanai. Cēsniece pēc pirmās ugunslīnijas bija 12.vietā nepilnas 12 sekundes aiz līderes Francijas.

Distancē Bendika pakāpās uz sesto vietu, šaušanā stāvus pielietoja vēl vienu rezerves patronu un trasē atgriezās jau ceturtajā pozīcijā 22 sekundes aiz francūžiem.  Sanitai Buliņai stafeti Bendika nodeva sestajā vietā. Buliņa šaušanā guļus ieslēpoja desmitā un aizvēra pirmos četrus mērķus, bet pēdējais nebija pa spēkam arī pēc trīs rezerves patronu pielietošanas. Latviete pēc soda atpļa atkāpās uz 20.vietu jau divas minūtes aiz Francijas.

Šaušanā stāvus viņa paņēma vēl divas papildu patronas un distancē atgriezās 19.vietā. Mise stafeti saņēma 18.vietā – pozīciju, kuru viņš saglabāja pirms šaušanas guļus. Latvietis visu mērķu sašaušanai izmantoja vienu rezerves patronu un trasē atgriezās stabilā 19.vietā. Arī nākamajā šaušanā viņš pielietoja vienu papildu patronu un saglabāja 19.vietu, šajā pašā pozīcijā pēdējo etapu uzsākot Robertam Slotiņam.

Slotiņš šaušanā guļus paguva aizpildīt visus piecus mērķus, ņemot talkā divas rezerves patronas, bet ugunslīnijā viņu par apli apsteidza tā brīža līdere Krievija, tādējādi Latvija tika noņemta no sacensībām. Pirms pēdējās šaušanas deviņu sekunžu pārsvars bija krievam Eduardam Latipovam, taču divu papildu patronu izmantošana viņu atmeta uz trešo vietu. Par līderi kļuva francūzis Kentēns Fijons Majē, aiz kura nepilnas astoņas sekundes sekoja norvēģis Sturla Holms Lēgreids, bet deviņas sekundes atpalika Latipovs.

Tomēr Latipovs nepadevās un pēdējā nogrieznī bija pārāks pār sāncenšiem. Krievu biatlonists finišā par 0,7 sekundēm pārspēja Lēgreidu, bet par 12,1 sekundi – Majē. Bez Latipova Krievijas izlases sastāvā startēja Uļjana Kaiševa, Svetlana Mironova un Aleksandrs Loginovs. Šosezon jauktā stafete vēl nebija notikusi.

Iepriekšējā sezonā Latvijas komanda no trim sacensībām augstāko vietu ieņēma pasaules čempionātā Itālijas trasē Antholcā, kur 27 komandu vidū ierindojās 21.vietā. Komandā startēja Bendika, Jūlija Matvijenko, Aleksandrs Patrijuks un Mise. Pirmās trīs vietas ieņēma Norvēģija, Itālija un Čehija. Jauktā pāru stafete sāksies Latvijas laika plkst.15.40, sacensības tiešraidē translējot Latvijas Televīzijas 7.kanālam.

Latvijas komandā startēs Bendika un Patrijuks. Šajā posmā Bendika piektdien 7,5 kilometru sprintā ieņēma 21.vietu, bet sestdien iedzīšanā bija 27.vietā. Sprintā 99.vietu ieņēma Sanita Buliņa Vīriešiem piektdien desmit kilometru sprintā Rastorgujevs trīsreiz kļūdījās šaušanā stāvus, ieņemot 40.vietu, bet sestdien iedzīšanā viņam 44.vieta. Sprintā Edgars Mise finišu sasniedza 88.vietā, bet 96.vietu ieņēma Roberts Slotiņš.

Arī nākamais posms notiks Oberhofā, bet turpinājumā iecerēts etaps Antholcā. Februārī pasaules čempionātu uzņems Pokļuka, sezonas turpinājumā būs divi posmi Nove Mesto, bet sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Oslo.

Jauktā pāru stafete

Latvijas biatlonisti Baiba Bendika un Aleksandrs Patrijuks svētdien Oberhofā ieņēma 18.vietu Pasaules kausa piektā posma sacensībās jauktajā pāru stafetē. Uzvaru svinēja Francijas duets Žilija Simona un Emiljēns Žaklēns, kas aizvēra visus mērķus un pielietoja trīs rezerves patronas, finišējot pēc 39 minūtēm un 4,8 sekundēm. Francūži vadību ieguva pēc Simonas pēdējās šaušanas, kad ieguva pusminūtes pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem, un Žaklēns handikapu noturēja.

Otrajā pozīcijā bija Zviedrijas duo Hanna Ēberja un Sebastians Sāmuelsons, kuri arī trāpīja visos mērķos ar piecu papildu patronu palīdzību. Zviedri no uzvarētājiem atpalika 38,7 sekundes. Savukārt trešo vietu izcīnīja norvēģi Tirila Ekhofa un Juhanness Tīngnēss Bē, kuri zaudēja 43,9 sekundes. Ekhofa pēc savas pēdējās šaušanas mēroja trīs soda apļus, bet kopumā Norvēģijas duets izmantoja astoņas rezerves patronas.

Bendika un Patrijuks kopā veica četrus soda apļus un ņēma talkā 16 rezerves patronas, kas bija sliktākais rezultāts starp finišējušajiem dalībniekiem. Latvieši uzvarētājiem zaudēja četras minūtes un 51 sekundi, ieņemot 18.vietu. Bendika un Patrijuks sacensību gaitā bija otrā desmita beigās un trešā desmita sākumā, bet aiz Latvijas palika septiņi dueti, kas tika apdzīti par apli.

Jau ziņots, ka Bendika, Sanita Buliņa, Edgars Mise un Roberts Slotiņš svētdien Oberhofā tika apsteigts par apli Pasaules kausa 4×6 kilometru stafetē, kamēr uzvaru svinēja Krievijas biatlonisti. Šajā posmā Bendika piektdien 7,5 kilometru sprintā ieņēma 21.vietu, bet sestdien iedzīšanā bija 27.vietā. Sprintā 99.vietu ieņēma Sanita Buliņa

Vīriešiem piektdien desmit kilometru sprintā Rastorgujevs trīsreiz kļūdījās šaušanā stāvus, ieņemot 40.vietu, bet sestdien iedzīšanā viņam 44.vieta. Sprintā Edgars Mise finišu sasniedza 88.vietā, bet 96.vietu ieņēma Roberts Slotiņš.