Latvija zaudē Zviedrijai Eiropas regbija čempionāta spēlē

23/04/2022 16:12
Latvijas regbija izlase

Latvijas izlase sestdien Baldonē Eiropas čempionāta pirmās konferences Ziemeļu divīzijas otrajā mačā piekāpās Zviedrijai. Latvija zaudēja Zviedrijai ar 25:46 (13:29).

Sestajā minūtē Latvija bija spēcīgāka grupas cīņā pie zviedru ieskaites laukuma, 5:0 ar piezemējumu panākot Artūram Alainim. Precīzs no laukuma vidus bija arī Jura Iesalnieka realizācijas sitiens – 7:0. 16.minūtē zviedri rezultātu izlīdzināja – 7:7. Vispirms piezemējumu guva Sami Polsons, bet realizācijas sitienu iesita Metjū Spenss. 22.minūtē ar patālu soda sitienu no kreisās puses Spenss vējainajos laika apstākļos panāca 10:7 Zviedrijas labā. 27.minūtē ar soda sitienu 10:10 panāca Iesalnieks, kurš 33.minūtē ar vēl vienu soda sitienu vadībā izvirzīja jau Latviju – 13:10.

Divas minūtes vēlāk vadībā jau bija zviedri. Piezemējumu veica Džeks Dafijs, un Spenss realizēja ērtu realizācijas sitienu no laukuma vidus – 17:13. Puslaika beigās notikumu gaitu ietekmēja Valteram Raņķim piešķirtā dzeltenā kartīte, kas Latvijas izlasi atstāja mazākumā, ļaujot zviedriem veikt trīs piezemējumus. 37.minūtē piezemējumu veica Polsons, Spensam realizējot realizācijas sitienu – 24:13 Zviedrijas labā, bet 40.minūtē vēlreiz bumbu Latvijas ieskaites laukumā piezemēja Alfreds Nordgrens, taču Spensa realizācijas sitiens no kreisās puses šoreiz nebija precīzs – 29:13 Zviedrijas labā. 43.minūtē vairākumā vel vienu piezemējumu vairākumā pa labo malu veica zviedri, piecus punktus gūstot Sāmuelam Ālbekam – 34:13. Realizācijas sitiens šoreiz Spensam neizdevās.

Otrā puslaika vidū abas komandas veica vairākas spēlētāju maiņas, un ar laukumā nākušo spēlētāju spēkiem Latvija tika viesu ieskaites laukuma tuvumā. 63.minūtē Toms Asejevs bumbu piezemēja zviedru ieskaites laukumā, bet Valērijs Runco, kurš aizstāja savainojumu guvušo Iesalnieku, iesita realizācijas sitienu – 20:34. Piedevām Latvijas izlases virzībā uz viesu ieskaites zonu viens no zviedriem saņēma dzelteno kartīti, uz desmit minūtēm atstājot viesus mazākumā. Rezultāta starpību samazināt neizdevās, kamēr zviedri 80.minūtē guva vēl septiņus punktus, veicot piezemējumu, kā arī realizācijas sitienu iesitot Hannesam Nīlenam – 41:20 zviedru labā. Mača kompensācijas laika trešajā minūtē pie piezemējuma tika Roberts Brikmanis, bet Runco realizācijas sitiens no laukuma pašas kreisās malas nebija precīzs – 25:41. Kompensācijas laika desmitajā minūtē galarezultātu pēc piezemējuma fiksēja Alekss Melanders – 46:25 Zviedrijas labā.

Divīzijas līderpozīcijās ar desmit punktiem divās spēlēs ir Čehija un Zviedrija, piecus punktus divos mačos nopelnījusi Latvija, četri punkti četros dueļos ir Luksemburgai, bet vienu punktu divās cīņās ir nopelnījusi Ungārija.

Mēneša sākumā Baldonē Latvija ar 32:9 uzvarēja Luksemburgu. Pērn rudenī paredzētās Latvijas izlases spēles Covid-19 dēļ tika atceltas, tādējādi latviešiem mačs ar Luksemburgu bija pirmais regbija-15 duelis pēdējo pāris gadu laikā. Arī zviedri bija aizvadījuši vienu spēli, oktobrī ar rezultātu 51:5 sagraujot Luksemburgu.

Vēl Latvijai 7.maijā paredzēts mačs viesos ar Čehiju. Pēc spēļu pārcelšanas Latvijas – Ungārijas savstarpējā cīņa netiek plānota. Nākamajā ciklā abas divīzijas tiks apvienotas, tādējādi neviena no izlasēm neizkritīs uz zemāku līmeni. Toties uzvarētājai būs iespēja pacelties divīziju augstāk.