Latvijas 3×3 basketbolisti pirmo reizi triumfē Pasaules kausa posmā

19/04/2019 20:59
Riga Ghetto Basket, Sportazinas.com

Latvijas izlases bāzes komanda “Riga Ghetto Basket” – Nauris Miezis, Kārlis Lasmanis, Agnis Čavars un Artūrs Strēlnieks – 18. un 19. aprīlī piedalās pasaulē prestižākā 3×3 sacensību seriāla World Tour pirmajā posmā Dohā. Latvieši izlikti ar 3. numuru, atbilstoši pērnajai rangu tabulai World Tour kopvērtējumā. Augstāk ir Serbijas komandas “Liman” un “Novi Sad.”

Grupas turnīra pirmajā spēle “Riga Ghetto Basket” ar 17:19 zaudēja Filipīnu komandu “Balanga Chooks” (11.). Rīdzinieki slikti sāka spēli, 5. minūtē nokļuva zaudētājos ar 5:12, tad atguva iniciatīvu un vadību (15:14, 16:15), tomēr galotnē aukstasinīgāki bija pretinieki. Sāpīga neveiksme, kas palielina spriedzi pirms otrās spēles.

Turpinājumā “Balanga Choocks” pagarinājumā ar 20:19 pieveica “Moscow Inanomo” (6.), nodrošinot pirmo vietu.

Rīgas un Maskavas komandu spēlē vadībā gandrīz visu laiku bija rīdzinieki, tomēr fiziskajā raksturu cīņā pēc 9:6 maskavieši panāca 10:10 un izšķirošo pārsvaru izdevās nodrošināt tikai pēdējās divās minūtēs – 17:12. Otrā vieta grupā un tiesības spēlēt cetiurtdaļfinālā.
Ceturtdaļfinālā rīdzinieki ar 21:15 pārspēja Filipīnas komandu “Pasig” (8), kas grupā negaidīti pārspēja ar 1. numuru izlikto Serbijas vienību “Liman” (19:16).

Pusfinālā “Riga Ghetto Basket” pret “Pirana” (Slovēnija; 4.) pēc labā sākuma (4:0_ nonāca zaudētājos ar 5:7, taču drīz atguva iniciatīvu un turpinājumā diktēja noteikumus laukumā – 21:14. Otrajā pusfinālā satikās divas Serbijas komandas: “Liman” – “NoviSad” 20:17.
Finālspēlē ar Serbijas komandu “Liman” latvieši gandrīz visu spēli bija vadībā. Divarpus minūtes pirms beigām – 13:9, tad serbi izlīdzināja rezultātu (13:13, 14:14), tomēr pēdējo vārdu spēlē teica Kārlis Lasmanis – 15:14 un Latvijas komandai pirmā uzvara Masters turnīrā.

Pirmsolimpisko sezonu latvieši sāka ar uzvaru Challenger turnīrā Vuksi (Ķīna), nopelnot ceļazīmi uz World Tour (WT) posmu Čengdu (1. un 2. jūnijā). WT kalendārs 2019. gadā paplašināts līdz 12 turnīriem (ieskaitot finālsacensības). “Riga Ghetto Basket” pagaidām nodrošināta līdzdalība turnīros Dohā, Čengdu, kā arī Mehiko (6.-7. jūlijā), Debrecenā (27.-28. augustā) un Nankinā (12.-13. oktobrī).

Par iespēju startēt citos posmos vēl jācīnās Challenger sērijas turnīros. Piemēram, 7. un 8. jūnijā plānota līdzdalība Challenger turnīrā Maskavā, kur varēs iegūt tiesības startēt WT turnīrā Prāgā (3. un 4. augustā).

20. aprīlī starptautiskajā apritē iesaistīsies Latvijas otrā komanda “Ghetto Familie” (Armands Ginters, Roberts Pāže, Mārtiņš Šteinbergs un Armands Seņkāns) piedaloties Čehijā notiekošajā Centrāleiropas tūres turnīrā “Launy Indoor”. Jūnija vidū šī komanda pārstāvēs Latviju Eiropas spēlēs Minskā.