Latvijas čempionātā airēšanā triumfē Timbors un Levinoka

17/08/2021 11:08
Jānis Timbors

Jānis Timbors un Violeta Levinoka nedēļas nogalē Jūrmalā uzvarēja Latvijas čempionātā airēšanā vieniniekos, otrdien ziņo Latvijas Airēšanas federācijas (LAF) preses dienests.

Piektdien un sestdien Latvijas čempionāts airēšanā vīriešu un sieviešu grupās tika aizvadīts Priedaines distancē Lielupē, noskaidrojot Latvijas čempionus sešās laivu klasēs. “Open” grupas vieninieku laivu klasē, kurā tiek noteikts Latvijas gada labākais airētājs un airētāja, vīriešiem 18 sportisti startēja trijos priekšbraucienos.

Katra priekšbrauciena uzvarētājs automātiski nokļuva A finālā, bet pārējie A fināla dalībnieki tika izvēlēti pēc distancē pavadītā laika. Kā priekšbraucienu uzvarētāji A finālā tika Ansis Lubgans, Oskars Dervins un Timbors, bet pēc sasniegtajiem laikiem A finālā tika otrā priekšbrauciena otrās un trešās vietas ieguvēji Oskars Ansis Ruģelis un Ralfs Tits Verpakovskis, kā arī trešā priekšbrauciena otrās vietas ieguvējs Norberts Duļbinskis. Finālā pārliecinoši uzvarēja Timbors, bet spraigā cīņā par otro vietu Ruģelis apsteidza Dervinu.

Sieviešu vieninieku laivu klasē tika pieteiktas desmit sportistes. Divos priekšbraucienos A finālā tika Levinoka, Gabriela Lorence, Evita Franckeviča, Laura Pohevica, Eva Miķelsone un Eimija Misjuro. Finālā pirmo trīs vietu ieguvējas spraigi cīnījās līdz pat finiša līnijai. Uzvaru izdevās izcīnīt Levinokai, kas otrās vietas ieguvēju Lorenci apsteidza par 0,45 sekundēm, bet trešās vietas ieguvēju Franckeviču – par 3,57 sekundēm.

Vīriešu vieglsvaru vieninieku laivu klasē intriga izpalika, jo pārliecinošu uzvaru ar 39,3 sekunžu atrāvienu uzvarēja Ģirts Sokolovs. Otro vietu izcīnīja Klāvs Barkovskis, kurš par nepilnām trim sekundēm apsteidza Arkādiju Garaščenko. Sieviešu vieglsvaru vieninieku laivu klasē uzvaru izcīnīja Veronika Kalniņa. Nepārairu divnieku klasē uzvaru svinēja Artūrs Škutāns ar Norbertu Duļbinski un Jellizaveta Belousa ar Diānu Bulašu. Pārairu divniekos sievietēm uzvarēja Una Krasta un Lorence, bet vīriešiem – Verpakovskis un Ruģelis.

Pārairu četrinieku klasē nepārspēti palika Romeo Mednis, Dervins, Sokolovs un Ruģelis, bet sieviešu konkurencē – Kate Agare, Lorence, Ance Veļičko un Elza Gulbe. Nepārairu klasē vīriešiem uzvaru svinēja Rihards Azarevičs, Georgijs Novobrannijs, Rainers Silovs un Vladislavs Krivoboks, bet sievietēm – Belousa, Bulaša, Polina Hohlova un Līga Parfena.

Savukārt pasaulē prestižākajā laiku klasē – astoņniekā – uzvaras laurus vīriešiem plūca Renārs Januzis, Auris-Aurelijs Susejs, Azarevičs, Novobrannijs, Vadims Semjonovs, Krivoboks, Deniss Parfens, Dmitrijs Višņevskis un Līga Parfena, bet sievietēm – Ilona Riekstiņa, Misjuro, Eva Miķelsone, Agare, Una Krasta, Lorence, Līna Agare, Belousa un Kalniņa.

Uzvarētāji gan sievietēm, gan vīriešiem tika noskaidroti arī četrās laivu klasēs “Master” vērtējumā, kurā Covid-19 izplatības dēļ sacensības Latvijā nebija rīkotas kopš 2020.gada 19.septembra. Sacensībās piedalījās vairāk nekā 150 dalībnieki no dažādām Latvijas sporta skolām un airēšanas klubiem