Latvijas čempionātā palielināts leģionāru limits

Zemgale/LLU, sportazinas.com
Zemgales/LLU | Foto: HK Kurbads

(LHF) piektdien valdes sēdē, izskatot “Optibet” hokeja līgas (OHL) direktorāta priekšlikumu, lēma, ka atlikušo 2019./20.gada sezonu ikviena līgas komanda savā pieteikumā varēs pieteikt septiņus, nevis piecus leģionārus, sarunā ar aģentūru LETA stāstīja LHF sporta direktors Edgars Buncis.

Sestdien LHF “Twitter” profilā tika publicēta informācija, kurā vēstīts, ka organizācijas valde piektdien apstiprinājusi OHL direktorāta priekšlikumu par leģionāru skaita limita palielināšanu Latvijas čempionātā. Sarunā ar aģentūru LETA šo informāciju apstiprināja arī LHF sporta direktors Buncis.

“OHL direktorāts izskatīja šo jautājumu un ar priekšlikumiem vērsās pie LHF valdes, kas piektdien sēdes laikā nolēma atbalstīt palielināt leģionāru skaitu no pieciem līdz septiņiem spēlētājiem katrā komandā,” teica Buncis. “Šo iespēju var izmantot ikviena komanda.”

“No sportiskā viedokļa šādu lēmumu šai sezonai es atbalstītu, tomēr par nākamajiem gadiem būtu nepieciešamas papildus diskusijas.”

Buncis arī neslēpa, ka šādas izmaiņas noteikumos var atstāt iespaidu uz Latvijas jauno hokejistu iespējām spēlēt augstā līmenī.

“Šādu limitu palielināšana nākotnē var ietekmēt jauno spēlētāju piesaisti un viņu iespēju spēlēt šādā līmenī. Šogad šis lēmums būtu pamatojams ar kopējā līmeņa pieaugumu, tāpat čempionātā startē astoņas, nevis septiņas komandas kā tas bija pērn,” stāstīja Buncis. “Lai šajā sezonā nepazeminātu sportisko līmeni čempionātā, OHL klubu pārstāvji lēma par leģionāra skaita palielināšanu.”

LHF sporta direktors vēl nesteidza prognozēt vai šie noteikumi paliks spēkā arī nākamajās sezonās, tomēr šā brīža situāciju varētu izmantot vienības, kurām līdz šim nav veicies tik labi kā cerēts.

“Domāju, ka leģionārus piesaistīt būtu gatavas Daugavpils “Dinaburga”, “Zemgale”/LLU un “Mogo” vienības,” savas prognozes izteica Buncis.

Šajā sezonā par OHL kausu spēkojas astoņas komandas. Debiju OHL turnīrā piedzīvo “Olimp”, bet daugavpilieši Latvijas virslīgā pēdējo reizi piedalījās 2013./14.gada sezonā.

Katra komanda regulārajā čempionātā aizvadīs 35 spēles (piecu apļu turnīrs). Pavisam kopā OHL regulārajā turnīrā tiks izspēlēti 140 mači.

Izslēgšanas turnīrs sāksies 2020.gada 10.martā. OHL “playoff” pusfināla spēlēm automātiski kvalificēsies divas labākās regulārā turnīra komandas. Savukārt 3., 4., 5., un 6. vietās esošās vienības aizvadīs cīņas, lai iekļūtu pusfinālos. Šie mači ilgs līdz kādas komandas divām uzvarām.

Pusfinālu uzvarētāji tiks finālā, kur cīnīsies par zeltu. Savukārt trešo vietu čempionātā iegūst komanda, kas zaudējusi izslēgšanas spēļu pusfinālā, bet ieguvusi augstāku vietu čempionāta pirmajā etapā. Čempionāta uzvarētāji saņems ne tikai OHL kausu, bet arī iespēju pārstāvēt Latviju Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā.

Iepriekšējā sezonā OHL čempionāta finālā “Mogo” sērijā līdz četrām uzvarām ar 4-2 uzveica “Kurbads” vienību.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par